Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz Ribi #370 üzenetére

    Azért olyan korábban nem volt, hogy a max turbó órajelet ne lehetett volna hozni tuningolva. Se intelnél, se AMD-nél, több évtizedes szokásra mért csapás ez. Nem túlélhetetlen, meg nem alapvető dealbreaker, de mindenesetre meglepetést okoz sokaknál. Nálam is kisebb csalódás, de ez az én bajom, ettől még Ryzen 3000 kell, csak nem fogok 3900X-et venni, amin filóztam, hanem veszek egy olcsó 3600, ha már nem olyan nagyon jó, mint ahogy bíztam. És itt nem arról van szó, hogy a remények miatt vagyok csalódott. Ha előre tudom, hogy a 3900X sem megy 4,2-nél többet, akkor már előre letettem volna róla, és korábban is csak 3600-ban gondolkodok.

    De amúgy mint említettem sokakat meglep az alacsony tuning órajel.

    Nevek nélkül idézek a találgatós topik 07.06-i bejegyzéseiből. Olyanoktól, akik már nagyon várták a terméket, tehát nem intel fanoktól stb.

    Valaki:
    Zen2
    12-16 core
    En azt mondom 4.5GHz meglesz atlagosan all core, es lesz par szerencsesebb darab ami 4.6Ghz-en meg hutheto marad.

    Zen2
    6-8 core
    4.6GHz atlagban, szerencsesebbek 4.7GHz-et kitudnak majd taposni belole.

    fentire válasz mástól:
    Ez reálisnak tűnik .

    megint más:
    Szerintem összejön 12 magon az allcore 4,7, 16 magon sztem is 4,5 lesz a max, 6-8 magon meglesz sztem a 4,8 is :)

    4. személy:
    nem hinnem, hogy a magok szama ezt befolyasolna. Ha egy chipleten nem birja az osszes mag a 4.7-et, akkor mindegy, hogy 12 vagy 16 vagy eppen csak 8 van belole. Raadasul a 16 magosak az orajeleket is nezve magasabb grade chipletek mint a 12-esek, szoval erosen ketlem, hogy a 12-es jobban birna az OC-t.
    A 8 magosak meg plane, azok meg alacsonyabb turboval jonnek, azaz meg inkabb selejt chipletek. Kihagyott ziccernek erzem a hianyzo high grade 8 magosakat

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák