Új hozzászólás Aktív témák

  • #25954560

    törölt tag

    sziasztok!

    picit korulmenyes esetre kene nehany tipp.
    asrock ab350itx-be tettem egy 3950x-et, raadasul egy noctua nh-l9a borda ala, egy erosebb ventivel. tudom, hogy messze nem elegseges alapesetben ez a hutes.
    arra lenne szuksegem, hogy minden magot terhelve a nevleges orajelen jarjanak, leheto legkisebb fogyasztassal. (az mindegy, hogy keves magot terhelve felmegy-e az orajel es ha igen, mennyire).

    ugy latszik az alaplapon csak 50mV-os lepesekben tudom allitani az offsetet, de mar -50mV-nal is furakat csinal.
    ha csak annyit allitok a bios-ban, hogy ne menjenen a magok 3.5 fole, akkor megteszi, de meg mindig rengeteg a fogyasztasa. PPT-re 105W-ot beallitva mar majdnem jo, de nem mindig megy fel 3500MHz-re, neha picivel alatta kovalyog. a mostani beallitasokkal egeszen jol hasznalhato, csak nem tudom tul sokaig maxon jaratni, mert felkuszik a proci 70 fokra.

    tehat valami kiszamithato undervolting-ra lenne szuksegem, terheles alatt fixalt orajelekkel. megoldhato ez? illetve van meg valami beallitas, amin lehet sporolni? ha nagyon nem megoldhato, az is jo ha alacsonyabb a fix orajel, akar 3GHz is elfogadhato ha azon stabil.

    koszi,
    &rew

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák