Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Kicsit szórakoztam még a 2600X-el, de úgy tűnik hogy 4,2GHz-nél van benne egy "hard limit". Valószínűleg a 6 magból legalább 1 nem sikerült túl jól, és nem akar e fölé menni.

    Az XFR 1-1 szálon 4250 MHz-re boost-ol, és igazán ezt akartam volna elérni all-core, mondván ha szerinte tud ennyit akkor tud ennyit, de valószínűleg ő kiválogatja hogy melyik magokkal csinálja ezt (Ryzen Master írja is hogy melyik CCX-nek melyik a legjobb magja).

    Igazán 1,375V-ig próbáltam Mode2 LLC-vel (B450 Tomahawk), de nem volt stabil nemhogy 42,5x szorzóval, de még 42,25x-el sem, ami elég érdekes... mármint hogy +25MHz ennyit számít.
    Visszaállítottam 42x-re, ott tök vidáman el van 1,35V-al meg Mode3-as LLC-vel (ami már droppol is kb. 1,337-re, de az se zavarja).

    Lehet hogy még több fesz.-el meglett volna, de az a +25-50 MHz nem ér azért annyit, nagyon meredeken romlik a hatásfok 42x felett. Érdekes hogy pont itt akad el, és ahogy látom elég sok 2600/X ugyaneddig jut, felette meg már kínkeserves... úgy néz ki ez az architektúra ezen a gyártástech-en eddig érzi jól magát és kész... Majd a Zen 2 megy tovább, addig meg bőven jó ez. :K

    ------------

    Próbálkoztam kicsit a memóriával is (ugye a 3000-es HyperX Predator), de az a múltkori 3200 MHz amire belőttem kb. a végének látszik. Az mondjuk elég pozitív hogy a 3200-at viszi a 2933-as XMP profil timing-jeivel (1:1 le van másolva az összes timing pontosan, sub-timing-ek is), de itt vége is.

    3266-al még bootol és stabil, de az alaplap valamiért nagyon nem szereti ezt a frekvenciát és folyton elállítgatja a timingeket fasságokra, a manuális / fix értékek ellenére is. Kb. minden 2. boot-ra kapja el jól. Ez a nyamvadt +66 MHz meg ugyan az mint a CPU, hogy nem ér annyit hogy szenvedjek miatta.

    3333 - 3400-on már csak úgy bootol, ha a tCL-t megemelem 15-ről 16-ra, pontosabban az alaplap emeli meg miután 3-4-szer nem sikerült bootolnia, a tRFC-vel meg pár másik sub-timing-el együtt. Aida64 memória sebesség tesztje viszont nem fedez fel semmi különbséget így, egyedül a Memory Read megy fel 49 GB/s-ről kb 51-re, de ezen kívül minden más érték kb. azonos marad, vagy inkább még kicsit rosszabb is (mérési hibahatáron belül). Esélyes hogy ezért a +133-200 MHz-ért tökre nem éri meg feladni a jobb timing-eket.

    Szóval +1 a statisztikákhoz, B450 Tomahawk egy 2600X-el meg egy HyperX Predator kit-el kb. ezt tudja. Nem tudom a silicon lottery-n mennyire nyertem, tippre tök középszerűek lehetnek a nekem jutott részegységek.

    B450 Tomahawk-hoz egyébként kijött egy új UEFI de "Beta" - esetleg próbálta már valaki?

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák