Új hozzászólás Aktív témák

  • Cickánykoma

    tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni BIOS-os RAM beállításokhoz. Tavaly augusztusban váltottam platformot.
    Egy ASUS PRIME-B450-PLUS alaplap, egy Ryzen 5 2600 és 2x8 GB-os G.SKILL 3000MHZ AEGIS KIT( F4-3000C16D-16GISB) került a konfigba. A kezdeti BIOS-ával 2933-ra sikerült belőnöm úgy, hogy stabilan menjen.

    Nemrég vettem bele még egy ugyanilyen G.Skill Kitet, tehát 4x8 (32 GB) memória lakja be a slotokat. A 2933-as beállításokkal ment a gép mostanáig, bár voltak furcsa anomáliák a Windowsba (asztal befagy, programok indítása vagy telepítésekor befagytak) és most visszadobta magát alapra a BIOS, egyszerűen nem hajlandó az eddigi órajelekkel sem hajtani a RAM-ot. A D.O.C.P kvázi használhatatlan, mindig Safe módba dobta magát a BIOS újraindításkor, eddig csak Auto módban tudtam manuális frekvencia megadásával beállítani.

    Ami anomália még, hogy a BIOS-ban 2133-as alapórajelet ír ki az infopanel, viszoht a RAM beállításokban már magasabb, manuálius érték van.

    [link]

    [link]

    Közben megnéztem AIDA-ban is, itt is 2133-as sebességet ír. :((

    [link]

    Próbáltam több feszültséget adni a RAM-nak (1.35 V) és a SOC-nak (1,1 V) de úgy is levágta alapra magát a BIOS újraindításkor.

    A jelenlegi legfrissebb BIOS van az alaplapban.

    [ Szerkesztve ]

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

Új hozzászólás Aktív témák