Új hozzászólás Aktív témák

  • fanti

    addikt

    Na gyerekek, STABILITÁS !!!

    Előzmények.

    Konfigomat lásd az adatlapomon. SEMMI nincs húzva!!!
    2933MHz-en tudom használni a 2x16GB-os DDR4-3200-as kittemet. Ott viszont a DRAM Calculator for RyzenT 1.4.1 által javasolt elég agresszív időzítéseken a gyári helyett.

    Nekem ez így tökéletes is, alaposan kiteszteltem.
    15 kör LinX 29GB RAM felhasználásával
    5 óra Prime95 29.6 build 7 Large FFTs
    3 óra AVX-es IBT
    24 óra Memtest86 v8.1 (pendrive boot)

    És minden hibátlan, szuper!

    Filmeket vagicskáztam vele a Sony vegassal (1080p), effektelés, stb.... szépen dolgozott.

    Kedvenc játékok (S.T.A.L.K.E.R trilógia maximálisan fölmoddolva textúrapakokkal és minden egyéb látványjavítóval, és persze kimaxolva) szépen mentek.

    Ekkor jött a FarCry 5. (minden ULTRA-ra állítva)
    Mondom, kipróbálom hogy néz ki.
    Háááát gyönyörű!
    És az elején, amikor kiugrunk a helikopterből és befutunk a sötét erdőbe fülünk mellett elsüvítő lövedékekkel kísérve....hoppp....visszaugrik asztalra.
    Újra visszatöltöm, ismét beszaladok az erdőbe, hopppppp, ugyanaz!!!
    Ez már nem lehet véletlen.
    Mindenféle gondolatok kavarogtak a fejemben, hogy mit és hogy, de végül a legegyszerűbbet választottam, emelek a RAM feszültségen.
    És 1.38v-ról 1.39-re emeltem.
    Visszatöltés, befut az erdőbe, szaladgál, szaladgál, szaladgál, fél óráig szaladgál, egy óráig szaladgál, és minden rendben.

    Mindez annak a függvényében, hogy megnézve utólag (monitorozva) a VGA 100%-on teker, 7GB VRAM felhasználása mellett (1080p), a CPU meg 30%-on teker maximum!

    Úgyhogy ebből is látszik az, hogy a legjobb teszt a valós életbeli felhasználása az adott konfignak.

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Új hozzászólás Aktív témák