Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Create. #8506 üzenetére

    Igazad van, ott elgépeltem a sebességet, x1-et szerettem volna írni, de nem ez sikerült végül :R

    Viszont a "kérdéskör" tárgya pont nem a 4 db azonos x1 sebességű slot körül forog, így érdemben semmit nem változtat azon, hogy a fizikai x16 foglalatok működési sebessége furcsán szvsz. megtévesztően van feltüntetve a weboldalukon (legalább 2 helyen sem x4 sebességre utal a leírásuk).

    Ahogy hozzáértő fórumtársak felhívták a figyelmem - és letöltve a manual-t is őket igazolja :R - számomra már érdekesebb a történet, mert ebben a doksiban már részletezik, hogy a FŐ x16 slot VEGA kártya mellett gen3 x8 módban fog csak működni: PCI_E1: PCIe 3.0 x16*/ PCIe 3.0 x8** , ** For Ryzen™ with Radeon Vega Graphics processors, míg a másik hosszú slot "csak" gen2 x4 módban hajlandó üzemelni, de aki idáig nem jut el az át lesz baszva szvsz.

    Mert ugye a Details "fülön" olvasható "supports x4 mode" talán nem azt írja le, hogy MAX x4 sebességgel fut, bár nem vagyok idegen nyelvi szakértő és lehet hogy a "support" ebben az esetben "biztosít"-ot jelent :F

    Na de a lényeg, hogy ez egy SZAR lap, jó marketinggel szvsz. és én simán benyeltem volna első nekifutásra :(

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák