Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TaylorXIII

    őstag

    Sziasztok!

    Lehet off, ha az, akkor bocsánat. Van a Prince of Persia 2008 játék. Na most ez nem egy túl új játék ugye. Az ember azt hinné, hogy egy MSI RADEON™ RX 480 GAMING 8G videokártyával és 12 GB RAM-mal és Phenom II x6 1090T processzorral elvárható a játéktól, hogy mindig meg legyen a 60 FPS. De nincs meg. Leesik 35-re is. Tökmind1, hogy 8xAA van vagy egyáltalán nincs AA. Az egyetlen dolog ami elvileg megterhelő valamiért az a posteffect. Registryből állítgattam külön-külön a beállításokat a játéknak és az tűnt a legmegterhelőbbnek. S a gpu lógatja a lábát a cpu-val egyetemben. CPU 30%-on megy kb. Az a 2 mag amit használ a játék az olyan 50-60 -on bár megmondom őszintén elég nehéz megmondani. De csak nincs CPu limit egy 2008-as játékban. A gpu meg 1100 és a max 1280 Mhz órajele között ugrál s közben a kihasználtsága is ugrál megállás nélkül. De ilyeneket, hogy 0%,40%,20%,60%20%80%. Talán ha felfelé nézek az égbe akkor jobbi s az FPS és jobb gpu kihasználtság is. Olyat is próbáltam, hogy levittem 300 Mhz-re gpu órajelet és akkor ment 99%-on a gpu folyamatosan. Ekkor minden statet 300-ra raktam, hogy ne tudjon ugrálni. Olyat is csináltam, hogy 1280 volt minden state. De akkor is csak lógatta a lábát a GPU. Raktam 400 Mhz-re is és akkor már nem volt mindig 99% akkor már megint ugrált. Na most ilyenkor mi van szerintetek? Nem tudom elhinni, hogy egy 2008-as játékot nem tudok 60 FPS-el játszani. Próbáltam a folyamatnál az affinitást is állítani de tök mindegy volt neki, hogy 2 vagy 6 szál volt. Gondolom nem kell kilépni a játékból és újra belépni, mert úgy tűnt reagál a játék a módosításokra. Mármint afterburnerből nézve cpu kihasználtságot az változott. De az FPS az nem lett több. A GPU energiafelvétel is +50%-on van. Futtattam 3D mark Firestrike-ot és az ott kapott pont reális más hasonló konfighoz képest. Akkor elvileg a VGA-val sincs gond. Szóval van valamelyikőtöknek valami ötlete?

    [ Szerkesztve ]

  • TaylorXIII

    őstag

    válasz távcsőves #18796 üzenetére

    De, hogy lehet CPU limit? Oké, hogy nem tudja teljesen kihasználi a vga-t de sokkal többnek kéne benne lennie mint 60 FPS és az állandó 60 FPS-hez biztos nem kéne 99% gpu kihsználtság csak valami stabilabb nem 0%-ra leugráló. S a proci sem megy 90-100%-on. Persze lehet igazad van. Ezt a profil dolgot én már próbáltam de hiába állítok bármit nem történik semmi a játékban. Mintha nem működne ez a funkciója a crimsonnnak. AF-et sem tudtam egy játékba sem kényszeríteni. Élsimítást se. Se profilból se globálisan. Ebbe is a RadeonPro alkalmazással tudtam az AF-et kényszeríteni. Érdekes itt működik. AA is s ráadásul realtime. Ha alt tabolok és átrakom akkor a játékban már át is rakja. Komolyan nem értem mért nem működik ez a crimsonban. A radeonproban meg nincs shader cache állítási lehetőség. Tesszelláció meg ebben a játékban gondolom még nincs.Van valami megoldás arra, hogy a crimsonban eszközölt módosításnak legyen valami eredménye is?

    [ Szerkesztve ]

  • TaylorXIII

    őstag

    válasz lacus83 #18808 üzenetére

    Értem. Azóta próbálgattam még az affinitást állítgatni és az jött le, hogy 3 magig van fps növekedés. Utána már nincs. A 2. mag engedélyezése után nagy az előrelépés de 3. után már csekély de még van. Akkor ezek szerint CPU limites a játék mert ha ég felé nézek akkor 180-200 FPs is van de ha arra nézek ahol akarom a 60-at ott csak 51 s mostm ár a post effectet is levettem 2-ről 1-re. Előtte olyan 44 FPS volt ugyanitt. FUll HD-n játszom és fel van minden rakva amit lehet. Ha kényszerítem 8xAA-t supersampling edge detect akkor is 44 fps van ugyanott csak annyi a különbség, hogy az égbe nézve már nem 200 FPS van hanem 75-80. Én csak azért ne mtudom megérteni ezt a cpu limitet mert, a játék gépigényében elvárt ajánlott procinál is lényegesen erősebb a procim. Még magonként is erősnek számít ahhoz képest amit a játék kér. Szóval oké, hogy nem maxon megy a vga de legalább jól futhatna, nem? Akkor 2008-ban az ajánlott követelménnyel mit lehetett elérni ebben a játékban? De akkor ezek szerint CPU limitem van ami hát elég bosszantó egy ilyen régi játéknál. Na majd akkor lehet megnézem, hogy ha emelek a cpu órajelén akkor változik-e valami.

  • TaylorXIII

    őstag

    válasz lacus83 #18808 üzenetére

    Feltoltam 3600 M-zre és kaptam 3-4 FPS-t ugyanott. Szóval akkor tényleg CPU limit. Amit azért nagyon viccesnek találok de hát ez van. 3Dmark már nem futott le. Igaz feszt nem emeltem csak szorzót. Bár azt gondoltam 400 Mhz nem lesz gond. Lehet nem annyira tuningos a procim. Az alaplap Giga 970A-UD3P ami azért nem egy alap alaplap. Valszeg beállításokkal kéne szöszölnöm mert 1.4-ről 1,45-re emelve 3800 Mhzet sem bírta pedig ez elég nagy fesz emelés volt tudtommal. A crimson grafikai beállításainak aktiválásának eredménytelenségéről meg majd kérdezek másik topicban. Az már tényleg nem ide tartozik gondolom.

    Köszönöm szépen a válaszaitokat: távcsőves,lacus83.

    [ Szerkesztve ]

  • TaylorXIII

    őstag

    válasz távcsőves #18855 üzenetére

    Értem. S egy FX előrelépés lenne? Ahogy nézegettem egy FX 6300 hasonló szint mint az én phenomom. Szóval csak afölött lenne érdemes nézni ugye? Ebben a játékban egyébként jobbl enne egy FX? Mert úgy tudom magonként erősebb a phenom mint az FX. Itt meg az számít igazából ennél a játéknál. Mivel 1 magnál 33 fps 2 magnál 45 és 3 magnál 50. Szóval 1. mag nagyon sokat számít. S ezt phenomot akkor nem is lehetne megemelni 3800 Mh-e úgy, hogy stabil legyen? Vagy még durvább fesz emelés kéne? Vagy mást is emelni kéne azaz úgymond balanceolni kéne? Mert én csak cpu vcore-t emeltem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák