Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 6zuzo9

    csendes tag

    Sziasztok.
    Hátha valaki találkozott már hasonló esettel. Napokban jutottam hozzá egy Gigabyte RX570es Gaming 4GB rev1.0 kártyához (F6os legfrissebb vbiossal). Kártya betesz, DP kábel beköt van kép szuper (alap win driver). Eszközkelezőből indítva az illesztő program frissítés után nincs kép DP-n csak DVI-Dn (HDMI-n se adott képet). Jó, akkor DDU-val lepucol fel a gigabyte oldalán lévő driverrel. Se DP se HDMI. Kábelek leellenőrizve, azok hibátlanok. 4-5 driver tesztelés, kábelek ki be húzogatása után végül a 20.2.2es driverrel megjött a kép DP-n. Igazából nem tudom hogy sikerült életre keltenem végre. Örül mint állat, gép lekapcs, másnap be és szintén megy a DP. Á mondom király minden szipiszupi. Gép megy minden oké, de aztán gép itt hagy elmegy aludni. Ébresztem a gépet, nincs kép megint csak DVI-Dn. Értetlenül ülök a gép előtt. Ha restartolom és csak DP kábel van bedugva akkor megint jó. Kártya stressz test, minden teszt is, se fagyás se lag minden szuper. Mi a lótúró lehet ez?
    AM Radeon software szerint mikor cserélgetem a kábelt: "Hiba. A rendszer illesztőprogram kapcsolat hibát észlelt, és nem tudja beállítani a kívánt felbontást és frissítési sebességet. Lehetséges hogy a kijelző nem támogatja az igényelt felbontást, vagy valamilyen probléma van a kábellel, amely a számítógépet a kijelzővel összeköti." Ekkora bullshitet, mikor tudom hogy működik. :D Egyébként a monitor egy HP ZR2240W (FHD, 60Hz).

  • 6zuzo9

    csendes tag

    válasz HSM #41058 üzenetére

    Szerintem itt most a monitor lesz a ludas. Ki/be DVI és DP az őrület határáig, majd tettem egy próbát a monitor oldalon. Csak DP bedug, monitor menüben default source DP és auto switch off majd scannelte a sourceokat és lám visszajött a kép. :W Ezután dugom be DVI-Dt simán felismeri és oda is tud képet küldeni. Mindig van valami! :F

  • 6zuzo9

    csendes tag

    Az nem a rev2.0-s link, az ott csak jelöli hogy van belőle olyan is, linkje is más (és ott bios sincs a supportnál). F4 volt rajt vga tools-val lett frissítve amit automatán talált, így lett F6.
    Noh de reggel bekapcs, boot feljön szépen window logo tölt majd elment a kép DP-n. Megin DVI-Dn vagyok és ha bedugom DP-t be akkor hallom ahogy jön az értesítés a fent leírt hibaüzenettel. Monitor no signalt lát DPn. Nem értem én ezt.

Új hozzászólás Aktív témák