Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • varmi2

    nagyúr

    válasz Viktor77 #43444 üzenetére

    Az. hogy a gyártók spórolnak a hűtésen, az nem az Amd sara. Ők elékszítettek, egy gpu-t, és a gyártókkal közölték a specifikációt. ÉS ha az a gyártó nem tud épkézláb hűtést rátenni, az nem az Amd sara. De még is nem azt írják az emberek, hogy asus, msi, gigabyte a szar, hanem azt, hogy az Amd.
    Itt egy példa:

    Na sziasztok, mesélek nektek arról miért döntöttem úgy hogy végleg lemondok az AMD kártyákról.

    Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

  • HSM

    félisten

    válasz Viktor77 #43444 üzenetére

    "mert nyílvánvalóan a vevők átverése"
    Igazából, megfelelő minőségű terméket kell venni, és nincs gond, RX570-ből is voltak. Amiket ismerek, Sapphire ITX gyárilag ahogy van kitűnő, de a Nitro is hibátlan konstrukció, csak az OC-t kell leszedni róla (WattMan-ból pár kattintás). Az RX580-asomon gyárilag van ráadásul BIOS kapcsoló, amivel beállítható OC nélküli üzem is, úgy gyárilag is halk és viszonylag hűvös is. :K

    Sajnos ennél a szériánál sok modell lett a kelleténél spórolósabb, cserébe kb. keresni kell a nem OC-s darabokat, aminek annyiból van jelentősége, hogy gyárilag is az ideálisnál magasabb feszen és órajelen járnak ezek a kártyák, némi OC-val nevetséges plusz sebességért dobnak rá jelentős plusz hőtermelést és feszültséget a kártyára. Én is ezért dobtam rá a -10% órajelet, untig elég 1270Mhz GPU-val, cserébe így sokkal hűvösebb, halkabb és takarékosabb.

    A másik oldalon amúgy szerintem ugyanúgy bele lehet botrány rossz konstrukciókba futni, általában az ember azt kapja a pénzéért, amit kifizetett. ;)

    #43446 Viktor77 : Pedig ezt kéne a fejekben a helyére tenni. Ha vettek egy jó ár/értékű kártyából (tehát alapból egy árérzékeny termék!!!!) egy olcsóbb kiadást, akkor ha az gyengén teljesít, akkor az XY gyártó adott modelljét lehet szidni, esetleg magunkat, miért olyat vettünk.

    Az AMD a drivereket és a számítási kapacitást szállítja a kártyához, őket akkor lehet jogosan szidni, ha egy megfelelően megépített kártya mégsem azt hozza, vagy úgy működik, ahogy elvárható lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák