Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Danecay #39299 üzenetére

    Természetesen erősen függ a feszültségtől a fogyasztás, leginkább attól függ valamint a terheléstől, de azért nem ugyanaz a kettő. :D

    (#39300) Danecay: Az az 1,08V teljesen normális fesznek tűnik 1340Mhz-hez. :K Igen, ha még alul is szeretnéd feszelni, ezt lehetne megpróbálni lejjebb vinni. Mondjuk ez már elég alacsonynak tűnik, lehet ezen jobban eltalálták, először próbáld ki szerintem így, aztán ha még szeretnél kicsit faragni az étvágyból, akkor meg lehet próbálni, hátha elmegy mégis kevesebből, pl. olyan 1,04-1,05V még elképzelhető lehet ilyen alapfesszel, ha elég jó a GPU.

    "most értettem meg, hogy ez tényleg csak egy odabiggyesztett érték mert ugyanennyi volt 1411MHz mellett és most 1340MHz mellett is ami meg nem túl logikus."
    Bizony, ez itt a lebuktató tényező. Az ember ekkor érti meg igazán, amikor látja "működés közben". Én azon fogtam a fejem, hogy talán a 4. lépcsőben 1,175V-ot adna neki 1215Mhz-hez, amikor automatán elketyegne 0,95V-on is... :DDD És az a kellemetlen, az RX570-eknél is erre az 1,15V-ra fixálódik, azoknak pedig inkább 1V körül van a reális feszük 1244Mhz-hez, azért is írtam a fórumtársnak, hogy gyanús, hogy nála is ez a dolog ütötte fel a fejét. :D

    (#39303) Danecay: Érdekes, nálam ha a VID-et nézem HWiNFO-ban nem nagyon ugrál. Oké, egy éve 1,2V volt 1411Mhz-en, most 1,194V-ot mér, fél perc után most is 1,2V. Gondolom, mivel a csip aktuális paraméterei alapján állítja (AVFS okosság ez is) így minimális eltérés lehetséges, vagy akár a driver változással is módosulhatott az algoritmus azóta.
    1340Mhz-en is maradt a melegen 1,125V nálam, pont mint amiket egy éve mértem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák