Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Televan74 #28949 üzenetére

    Enyém az 1V-ot nem bírja már, de lejjebb vettem kis tartalékkal 1,055V-ra, mert miért is ne. :DD

    (#28950) pistabyte: Én úgy szoktam beállítani a power limitet, hogy 1280*1024 0xMSAA furmarkban éppen csak minimálisan dobálja az órajelet.

    Nálam is kb ennyi a Furmark.

    Max 1450rpm.

    (#28951) daa-raa: Én is ilyet vettem, és nem fáj 1350Mhz-en hajtani. :F Enyém ráadásul 8GB-os. Én úgy vagyok vele, egy komplex csomagot vettem a pénzemért, amiben benne van, hogy némi extra fogyasztással és zajjal tudom járatni 1430Mhz-en is 1,15V-on, de pár kattintással tudok belőle egy néma, 1350Mhz-es kártyát is csinálni, ami jócskán takarékosabb is. Sőt, a csomagban benne van, hogy tudom 1100Mhz körül is járatni, 0,87V-os feszen, és úgy meg aztán alig fogyaszt, kevéssé GPU igényes feladatokra jól jön, hogy kb nem fogyaszt áramot a kártya. (Pl. StarCraft 2.)

    Ha neked ez a +5%-os OC hozza el a boldogságot, akkor használd így, de akkor el kell fogadni, hogy nem lesz annyira halk és hatékony.

    Amúgy függetlenül, ezektől, az 1,27V az nagyon sok, az szerintem továbbra sem oké, hogy olyan magas....

    (#28952) Casoli: Ez is érthető álláspont. Én mondjuk nem vagyok a híve. Minek fűtsem vele feleslegesen a szobát, minek hajtsam hangosabban, amikor teljes csendben is lehetne, és minek használjam el hamarabb, mint indokolt lenne?

    Ha annál lényegesen több teljesítmény kell, mint amit egy 8GB-os, 1340Mhz-es gyári Rx580 tud, akkor szvsz vagy Rx590-et, vagy méginkább Vega56/64-et kell venni, nem szerencsétlen 580-nak kitaposni a belét, és olyan órajelen használni, ami már iszonyatosan távol van az órajel/fogyasztás görbe ideálisnak nevezhető pontjaitól.
    Főleg nem éri meg, hogy ilyen nevetséges plusz 5-7%-okról beszélünk sebesség terén, amihez társul +30% körüli fogyasztás...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák