Új hozzászólás Aktív témák

  • vaki

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tegnap megérkezett az RX470, végül is mákom volt, mert egy ASUS StriX OC verziót kaptam, de kb ez volt az egyetlen mázlis dolog vele...

    Évek óta nem volt AMD karim (utoljára egy HD7770 volt), régen sose értettem a driver gondokat, merthogy nálam nem fordult elő. Na most megkaptam, pedig állítólag a mostaniak már stabilak. :((( Letöltöttem az AMD oldalról a 16.12-est és kapásból feltelepítés közben olyan szinten lefagyasztotta a gépet, hogy csak resetelni lehetett. És ez még csak a kezdet volt :(

    GPU-Z szerint az ASIC mindössze 63,5%. :O Ami a legnagyobb bajom, hogy valamiért a Wattman nem tartja meg a beállított értékeket. Felraktam a memóriát 1725Mhz-re, illetve a GPU-t is 1300-ra. Az áramfelvételt felhúztam maxra, hűtés 90/75-ön. És amikor újraindítom a gépet, a hűtés kivételével minden visszaáll az alapértékekre. Pedig a FireStrike 2x is végigment az emelt értékekkel, nem hibázott, igaz a GPU valamiért nem tartja az 1300-t, a GPU-Z log szerint 1080-1225 közt ingázik - a memória stabil 1725-ön folyamatosan. Ja és a hőfok max 69 volt, úgyhogy ez elvileg nem lehet akadály
    Játékokban felmegy 1300-ra, de akkor a Fire Strike alatt miért nem??? Arról nem beszélve, hogy mindössze 8600 pontot kapok a teszten, ami szerintem kevés ehhez a konfighoz...
    Ha valakinek van jó ötlete, szívesen várom.

    A felhasználóbarát felhasználó

Új hozzászólás Aktív témák