Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz M@rdel #1162 üzenetére

    GTX 960 jól optimalizált és a memóriakezelése is az R9 380-hoz mérhetően jól sikerült. Valamivel ésszerűbben használja ki a GTX 960 akár a 4GB VRAM-ot is mint a 270X 4GB-os verzióban, ami ritka videókártyának számitott és nem is terjedt el nagyon. Az R9 380 videókártyához viszont vétek volt 2GB-os tipust kiadni, mert idővel a játékok többsége megtölti azt a 4GB VRAM tárhelyet és már driver optimalizációt is használnak ennél a tipusnál. Az R9 380X nem lett jóval gyorsabb az R9 380-hoz viszonyitva, mint ahogyan jópáran előrejelezték, ezért megnyugodtam kicsit, hogy nem kapkodtam el a vásárlást mint az R9 270 esetében. Akkor a 270X-re esett a választásom, de a HD7850-hez képest is csalódás volt a teljesitménye. Több shader és a magas órajelek sem jelentettek nagy előrelépést, és ha megelégedtem volna az R9 270 videókártyával az okos döntés lett volna akkor. Most az R9 380 váltással éreztem meg az elvárt teljesitmény növekedést és ehez képest az R9 380X nem nyújtana már akkora plussz teljesitményt. Ezért váltottam az R9 380-ra és ehez Intel i5 4690K procira, mert a jelenben szeretnék kicsit komfortosan játszani. GTX 960 szerintem jó helyre lett belőve a termékskálára és ezért lett népszerű játékos kártya. AMD-nek nem mostanában volt ennyire jó fogyasztású és teljesitményű videókártyája. Majd talán jőn valami jó, de én mindig most szeretném azt és nem majd a ZEN megjelenése környékén. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák