Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #50014 üzenetére

    Kérlek mesélj. Vetítsük le a D3D driverre. :)

    Semekkora galibát nem okoz. Nekem három éve ottmaradnak, ráadásul az én gépemben van NV és AMD is. Tényleg csak arra kell ügyelni, hogy elfogadjuk, hogy azok a rendszerprogramozók, akik ezeket írják okosabbak, és ha már ezt beláttuk, akkor el kell olvasni, hogy őt hogyan javasolják a frissítést.

    A lassulásokat kimutatta már egy független tesztoldal? Csak úgy kérdem, én pont gyorsulásokat tapasztalok időről-időre, de hátha valakinek volt már szerencséje lassuláshoz is és ezt megosztotta egy komplett cikkben.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • belinho

    senior tag

    válasz katt777 #50014 üzenetére

    Már megint elbeszélünk egymás mellett, de szerintem te érted félre a dolgot megint.

    "De ha van egy PC-d, amelyen elméletileg egy adott szoftvernek futnia kellene, akkor azon fusson már az a rohadt szoftver, ne akadályozzák meg ezt azért, hogy újabb hardvert, vagy éppen OS-t vegyél. "

    Ha futnia kell rajta, akkor fut is. Ha a játék DirectX 11-es, akkor nyílván kell hozzá a Windows 7, mert az XP nem támogatja csak a DX9-et, és nyílván DX11-es kártya is kell hozzá, mert a DX9-es kártya nem támogatja a DX 11-es effekteket, ilyen egyszerű ez.
    Ezért jó, amikor egy program fut DX9 és DX11 módban, lásd Far Cry 3, csak ez ritka.

    Elméletileg a régi játékoknak is futnia kell, de sok esetben nem csak a driver a hibás, hanem már maga a játék kódjában van a hiba, amivel az AMD nem tud mit kezdeni, mert a gyártó és a fejlesztő gárda sincs már meg és hasonló okok.
    Volt nem egyszer is nálam, mikor retrózni akartam, aztán a játék indításkor vagy telepítéskor kiírta nincs elegendő Vram az 1GB-os kártyán, holott a játék csak 128Mb-ot kér, meg nem megfelelő op rendszer és hasonlók, de vegyesen volt NV és AMD kártya esetén is.
    Ha meg ennyire szereted a régi játékokat, akkor be kell szerezni egy konzol-t, és az adott játékot, vagy készleten kell tartani egy régebbi masinát XP-vel.

Új hozzászólás Aktív témák