Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borkarico

    aktív tag

    válasz szacsee #24674 üzenetére

    +1 a Gigabyte 7870OC-nak, nekem is ilyen van és kiválóan teljesít. Szvsz a 7870 közül a legjobb hűtése ennek van.

    Powered by iPhone 14 Pro Max

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz szacsee #24674 üzenetére

    7850~6970. A 7870 és 7950 között olyan 15-20% lehet. Amúgy jobban megéri a 7870, mivel kicsi az árrés.

    PS4

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz szacsee #24674 üzenetére

    A 7870 xt-hez képest nem több 10%-nál a 7950 előnye. Persze az is drágább, mint a "sima" 7870.
    A 7950-nél meg szintén 15%-kal jobb a 7970 ;] Ez így nem vezet sehova. :B

    (#24671) Kean_Sorbo ez most irónia, vagy sem? Mert itthon jelenleg 73K+posta a legolcsóbb; kint 63 szállítva...

    [ Szerkesztve ]

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz szacsee #24674 üzenetére

    utóbbi napok rövid tapasztalatai, hűtés/zaj tekintetben elsődlegesen, 7850ekre koncentrálva. 7870ből amit néztem arra is írok. linkeket nem kapsz, de ha gondolod előkeresem őket

    Asus:
    - a DCU2 terhelve nem halk, nagyon agresszív a ventiszabályozása, vékonyak a ventijei. silentpcreview tesztelte, olcsósították a hűtését eléggé (ramot hűteni ki fog?), ahhoz képest meg prémium áron megy. szvsz hanyagolós, hiába halk üresen. állítólag a 7870é egy fokkal jobb. van OCs is. sima DP csatikkal szerelik őket.
    MSI:
    - kétféle duplaventis kivitel van. vékony ventik, három 6milis cső, az asusnál enyhébb, de még mindig agresszív ventivezérlés. üresben halk, egyébként megjön a hangja. techpowerup teszten OC alatt alacsony GPU hőfokok ellenére elvérzett, gyanús, hogy a VRMhűtése nem az igazi.
    Gigabyte:
    - 7850: a duplaventis ventijei vékonyak, az OC ventivezérlése nagyon agresszív és terhelve nagyon hangos legalább egy teszt szerint. tetejében ez volt az a hűtés, ami az 560ti kártyákon leszerepelt, folyamatosan döglöttek a ventik. 70% fölött állítólag reszelő hangja van legalább egy teszt szerint, szóval szerintem megint felejtős. magas gyári OC
    - 7870: az Accelero Extreme kipróbált, bejáratott darab, ajánlott. cserébe hatalmas, de valamit valamiért.
    XFX:
    - a duplaventis DD nagyon úgy néz ki jó, élettartam garit adnak rá pár országban. extrahosszú PCB, a 69x0 idején megtépázott renoméjukat valszeg itt próbálják helyrerakni. állítólag terhelve se hangos, de vannak jobbak. van belőle magas OCs is.
    HIS:
    - 7850 ICEQ turbo "iCool": 2x8milis cső, a venti ballos de házban annyira nem vészes. alapból agresszív a ventiszabályozása (az én fülemnek), de szépen halkítható és úgy is egész értelmes hőfokokat tud. magas gyári OC. kieg: gyári állapotban terhelés alatt nem halk. a hozzá adott programmal szépen és grafikusan lehet állítani, hogy hogy viselkedjen és ügyesen -tehát zavaró hangátmenet nélkül- vezérel, de gyári beállításokkal a 6950 2GB ICEQhoz képest terhelve hangos. leszabályozva már terhelve sincs hangja és úgy is 70 fok alatt marad, szóval alapvetően azért nem rossz a hűtése, de akinek csend kell kiegészítő programok nélkül, annak nem ez az igazi. (hosszabb kieg, mivel ezzel már van tapasztalatom)
    - 7870 ICEQ: ez a régi 6950en látott megoldást kapta képek alapján, a venti hubja alapján az Adda venti is stimmel. 2x6 + 2x8mm cső, a 6950en nagyon meg voltam vele elégedve, pedig egy HR03GTvel szerelt passzív megoldást váltott.
    Sapphire:
    - döglenek a Flex kivételével, a Flex állítólag jó.
    Club 3d:
    - egy venti, rendes hűtés, a Royal Queen általában halkabb a kétventiseknél és hűtése is ok. nem rossz, de van jobb
    PowerColor:
    - PCS+: rendes vastagságú venti, laza ventiprofil, nagyon halk terhelve is, talán a legkiegyensúlyozottab versenyző. ha vársz holnapig, akkor ha minden jól megy tudok összehasonlító eredményeket mondani a HIS 7850hez képest:).

    illetve holnapra ha minden jólmegy dél körül megjön a PowerColor a HIS mellé, aztán tudok mondani Eyefinitys eredményeket is, Neked úgyis az kell. iRacingem nincs, viszont Shift2 is eléggé igényes, ill felrakhatok egy SimBim RaceRoomot is.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák