Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Krisz0418 #5570 üzenetére

    Ez szép és jó lenne, de egy rekord-chipes 6800 XT-ről butaság "feljebb" váltani.

    Játékokban jó chip vs jó chip esetén 6%-os előnye van.

    A 4k superpozi nem ad akkora terhelést h ezt játékstabilan is tudja, ezért ez ugyan megsüvegelendő eredmény, de játékokban sajnos nem tudják ezt :( (max. vmi kevésbé terhelő játékban)

    A másik dolog, hogy ilyen eredmények eléréséhez ref hűtéssel esélyed sincs, még custom kártyával is 100%-os ventikkel érdemes küldeni neki ami túl hangos.

    A srácnak custom loopban van a kártyája, gondolom hangja sincs :U , de most ha én ilyesmibe vágnám a fejszémet (mert ugye játékstabil a kártya maxra oc-zva, főleg ha vizezve lenne), akkor mire veszek radiátort, csöveket, pumpát, ventiket, gpu-blokkot és még ki tudja miket, meg akkor már innen +1 blokk a cpu-ra és esetleg extra radiátor annak is, akkor 150-200ezer Ft-os történetről beszélünk, és csak annyi történt, hogy vizezve lett a gpu és a cpu...
    Egyszerűen nem adja ki a matek...

    A másik meg h én azért néha pakolgatom a gépet ide-oda a lakásban, és most vizezett cucc esetén ezt nem merném, ill. éves karbantartásokkal sem akarnék szöszölni.
    Most 2-3 havonta kimegyek a lépcsőház elé a levegőspray-vel, kifújom a gépet és kész :D
    + nem tudom mekkora para ha leáll vizezett gépnél a pumpa, de léghűtésnél feltűnik ha leáll a venti és passzívban elhűtögeti addig, tutira nem forr fel a víz.

    Praktikusan custom hűtéssel alacsony zajszint mellett mind a 6800 XT-ket, mind a 6900 XT-ket 2600 MHz környékéig van értelme finomhangolni attól függően, hogy tudja-e ezt az órajelet és h milyen feszültséggel + fogyasztással.
    A ref kártyákkal gondolom ennél 1 fokozattal rosszabb a helyzet, custom loopokkal meg mehet ami a csövön kifér.

    És akkor ha 2600MHz-et tud mindkét kártya, akkor is "csak" 10%-kal erősebb a 6900 XT.
    Szerintem 25-33%-os teljesítménybeli ugrástól van értelme feljebb lépni HA kiadja a matek.

    Itt a fentebb taglalt 10%-ért kell jóval-jóval többet csengetni a kasszánál.

    RTX 3080-3090 között 20% teljesítménykülönbség van, ill. 10GB helyett 24GB ram. Ott talán még azt mondom még lehet is ok fejleszteni (még ha a matek ki sem adja), de amd vonalon csupán 10% és ugyanannyi a memória.

    Az a helyzet, hogy könnyebb 6900 XT-t beszerezni, mint egy 6800 XT-t, mert sokkalta előbb elkapkodják a 6800-asokat, de hogy anyagilag ez nem éri meg, az fix.

    Ha 10%-os felárral lehet kapni 6900 XT-t, akkor az jó vétel lehet, sőt még talán talán azt mondom 15-20%-os felár a teteje amit bevállalnék mert mégiscsak a csúcstermék.

    Nekem ez 6% lenne a jó chip miatt, de csak ugyanazt a hűtést ugyanazzal a hűtéssel hasonlítva. Ennyiért pont kapni is hardveraprón HA a saját hirdetett áramból indulok ki, csak ugye a 6% úgy jött ki, hogy jó chip vs jó chip, ez pedig lutri mert nem lettek kitesztelve mit tudnak azok a 6900 XT-k...

    Ha pedig a 440-460ezer Ft-os 6800 XT árakból indulok ki akkor egyáltalán nem éri meg 570 körül egy 6900 XT, de 500 nagyon max 520ért igen, de csak ha custom hűtéses :U

    Héten vagy jövő héten majd ezek is szépen feljebb fognak csorogni :U

    A nagy vicc az, hogy ránéztem a bányászás témára (3070-essel és 6800 XT-vel is megnéztem mit alkotnak 1 óra alatt), és tegnapi állás szerint ha mindkét kártyát járatnám a gépben 24/7 bányászva, akkor havi szinten 9ezer Ft-os áramktg mellett 110ezer Ft-ot lehetne vele keresni (ez már az, ami áramktg-et, váltási ktg.-et, utalási ktg.-et levonva pl. egy revolut számlára megérkezne). Azért ez tök beteg :DDD Kvázi mindenki tudatlan, aki eladja a kártyáját, mert ilyen 60mh/s környéki számítási teljesítménnyel 50ezer Ft-ot hoz 1 kártya 1600 körüli ETH árfolyam mellett havi szinten. Ha jól számoltam 116-os ETH árfolyam esetén lenne annyi termés, amennyibe az áram kerül.

    Praktikusan ha heti 10ezer Ft-tal feljebb is tolódik a hardveraprós kínálat ára, 1 hét alatt 12,5ezer Ft-ot hozna tisztán 1db 3060ti/3070/6800/6800XT/6900XT. Nem éri meg eladni őket, mert többet is érnek 1 hét múlva és még termelni is tudnak 1 hét alatt, tulajdonképpen ha most felraknám a 3070-esemet, akkor 1 hét múlva 10ezerrel többért tudnám eladni és még keresnék is mellé 12,5ezret, tehát egy mai eladással 22,5ezer Ft-tal lennék szegényebb 1 hét alatt!

    Beteg egy világ :N

    Kicsit sajnálom h ez nálam nem játszik, mert rendesen pörgetni kell a ventiket h a memóriák ne melegedjenek túl, ezt pedig a kis család (6 hónapos baba) nem díjazta/díjazná :U + izzasztó meleget is generált :))

Új hozzászólás Aktív témák