Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BigBlackDog

    veterán

    válasz MM #17417 üzenetére

    Hasznos volt ezt olvasni. :R Szintén eléggé allergiás vagyok a hangra. Procit (11700K @ 4.8 GHz) nálam is egy D15 hűti, igaz csak egy ventivel. Maxra kikoppantva azért annak már van hangja, 1500 RPM-ig pörög fel a venti (így 80-85 fok körül tetőznek a magok). De általános használat, illetve játék közben sem zavaró.

    A 6750 XT Merc nem hangosabb ennél, de 1300-1400 rpm-től kezdve van egy búgó hangja, illetve 1200-1600 rpm között halk fütyülést is hallani. Gondolkoztam rajta, hogy cserélni kellene jobb lett volna egy Red Devil, de akkor ezek alapján inkább elengedem azt a vonalat, ha ennyivel idegesítőbb a hangja. Viszont megfigyeltem, hogy a bugó hang a középső ventitől jön (lefogva a ventit változik a hang), a két szélső csak szélzajt ad ki magából. Gondoltam, hogy csak a ventinek van gondja, de az általad írtak alapján a 6900 XT Merc is ilyen.

    Ezelőtt egy 3060 Ti TUF volt nálam, amivel nekem is jó tapasztalataim voltak. 1200 rpm-ig semmit nem lehetett belőle hallani és afölött is csak szélzaj jelent meg.

    Bár tudom, hogy nagyobb kategóriáról írtál (6750 XT vs 6900 XT és 3060 Ti vs 3070), de talán annyira nincs nagy különbség.

Új hozzászólás Aktív témák