Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laci1128

    tag

    válasz emerico2004 #14716 üzenetére

    Majd' egy éve "dolgoztam" a kistesójával, a Xilinx Spartannal. Ez a motyó egy FPGA, ami tömören egy digitális hálózat szimulációjára alkalmas eszköz. Valamilyen hardverleíró nyelvvel (mi VeriLog-ot használtunk) megadod a digitális hálózatot, majd erre az FPGA-ra felprogramozva szimulálja a leírt hálózat működését. A jelentősége az, hogy sok esetben egyszerűbb egy ilyen FPGA-t használni, mintha a SIMM meg a DIPP tokos digitális kapukat meg a perifériákat egy breadboard-ra feltűzögetné az ember, illetve digitális alkatrészek tervezése során nem kell mindig egyedi darabokat legyártani tesztelés céljára, hanem ilyen FPGA-kon ki lehet próbálni őket a gyártás megkezdése előtt.
    Ha jól tudom, ehhez kellene valami NYÁK is, ami a tápellátást, az összeköttetést és a perifériákat szolgáltatja, illetve a számítógépedre egy Xilinx Studio nevű hatalmas terjedelmű (~10 GB) fejlesztőkörnyezet, amivel elkészítheted a hálózatok leírását és felprogramozhatod az eszközt. Viszont sajnos nem tudom pontosan milyen körítés (NYÁK) kellene hozzá.
    Remélem valaki többet tud erről mondani.

    [ Szerkesztve ]

    "But at least the code looked good, which is the main thing."

Új hozzászólás Aktív témák