Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz arn #98609 üzenetére

    Szerintem sántít a hasonlat, inkább olyan a dolog, mint egy jó varacskos V12-t tenni egy Teslába. Miért? Mit tudom én, nem én vagyok a célközönsége egyiknek se, de az tény, hogy driftelő benzines Tesla fun dolog lenne, színnel, szaggal, ami a gyáriból hiányzik.

    De ja, szerintem csak annyi, hogy ezek azoknak készülnek, akik eredeti silicont akarnak használni, de időtállóbb csomagban, régi kondik, elavult időzített bombák helyett.
    Nyilván a te szempontodból ez nem "az igazi", és valóban nem is fenntartható, hisz a NOS és bontott chipek készlete is véges, de nem mindenki az igazit keresi, van, akinek elég, hogy a vas amit használ, pont ugyanúgy viselkedik, mint egy korában összeszerelt hardver tenné, azokat a programokat futtatja, azzal a sebességgel, azokkal a driverekkel (de ez szintén sántít pl mert sok régi hardverhez van új support /driver modding), nincs köze emulációhoz, ez pedig így pont elég jó nekik.
    Én úgy vagyok vele, hogy nekem ugyan nem kéne, de totál megértem aki ilyesmit preferál emulátorok helyett, mert oké, nem a 'zeredeti, de close enough.

    Darth: a PCI-Express változat szerintem inkább azért poén, nem vagy régi alaplaphoz kötve vele. Ahogy fejlődnek a virtuális környezetek, úgy lesz egyre nagyobb igény arra, hogy ezek a retro chipekre épülő új hardverek be tudjanak ülni egy modern gépbe.
    Van szüksége annak a Voodonak a PCI-E sebességére? Nyilván nincs. De már nem kapsz lapot, amin van AGP vagy PCI.
    Simán lehet hogy néhány év és fogod a hasonlóképp utángyártott PCI-Express Gravised, AWE nemtudommid, SB16-od, Voodoo 47368934-od, beteszed őket a modern videokártyád mellé a napi gépedbe, bepöccentesz egy virtuális Win98-at, ami valahogy lekezeli majd őket, hogy tudd használni a rendes gépeden, és elmondhasd, hogy a kép, amit látsz Glide alatt, a 3dfx chip munkája a hang, amit hallasz, az SB16 terméke, a demó ami szuperül hangzik, a Gravis silicone-nak köszönhető, stb.
    Így ebben a formában nekem sem műfajom, de ismét, totál megértem aki vágyik ilyenre.

    envagyok: nem gondoltam hogy ilyen litánia kerekedik és ennyi önigazolást látok tőled, nem kívántam beléd állni, csak megmosolyogtam a retró problémáid, próbálva jelezni feléd hogy ez legyen a legnagyobb bajod vazze hogy nem férnek egymáson a király motyók és szomorkodás helyett, legyen az igazi vagy mű, talán inkább örülj nekik :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák