Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • envagyok

    veterán

    válasz DarthSun #98607 üzenetére

    Igazad van.
    Megtoldanám annyival, hogy bárki, aki retro pc cuccok bedarálása helyett azok megmentésével foglalkozik, az gondolkodásmódjától, inspirációs céljától függetlenül becsülendő részünkről.
    Ismerek több olyan nem napon barnult embert, aki csak a jó pénzért keresgéli a régi cuccokat, ha nem volna benne della, hozzájuk se nyúlna, nem is érdekli más szempontból ( nem épít, a legtöbbször nem is tesztel), és facebook csoportban dobja fel a cuccokat licitre teszteletlenül, sokszor már bordától hátlapi lemeztől lecsupaszítva, közvetlenül darálás előtt.
    A több ezer fős csoportban egy rossz szót nem hallottam róluk, de olyat igen, hogy de jó, végre meglett a voodoo3-as PCI kártya, amit már x hónapha/éve keresek. A gyűjtők licitálnak elég szépen, az ember ebből jól él, ezért csinálja, hisz megéri, ellenkező esetben még kevesebb cucc maradna, mert sok menne a darálóba, így viszong több mindenkinek jut.

    Veterán autó motor klubban is bent vagyok, mert szeretem a régi vasakat. Ott is minden klubtag, ha teheti, több járművet tart.
    Köztudomású, hogy szépen meg fel ezek ára, de senkinek se jut eszébe emiatt vádolni a klubtársakat, a régi autók szeretete összetartja a klubot, sokkal jobban, mint itt minket ez a fórum.
    Most csak egy veterán motorom van, egy 1939 Puch350gs, amit nagyapámtól örököltem. Én restauráltam, a festést leszámítva saját kezemmel egy barátom segítségével. Ha száraz kenyérre futná csak, akkor se adnám el. Soha. Sőt azon töröm a fejem, hogy ha meghalok, hogy tudom megoldani, hogy kedves ötököseim ne tudják eladni ezt a családi relikviát.
    Ugyanúgy vagyok a hardvergyűjteményem jó részével.
    Ha el is adok valamit, ami annyira már nem érdekel, annak az árából olyat veszek, ami épp vonzz.
    Eleve 99%-ban külföldről veszem a cuccaimat, így nem a Magyar kollégák elől szerzem be a cuccokat, illetve ha néha megválok valamitől, azt itthon hirdetem, pedig sok ember van, aki amit itt összeporszívózik, mások elöl megvesz, azt azonnal dobja fel Ebayre, esélyt se adva, hogy Magyarországon maradjon a cucc. Nem egy itthon hirdetett cuccot látok 2 nap múlva *10 áron ebayen hirdetni.
    Olyan emberek is vannak, akik működő Commodore számítógépeket szétszednek darabokra, és mindent külön hirdetve (cpu, sid, vid, billentyűzet , billentyűk, ház, táp, esetleg doboz) nyomják el külföldön az itthoni ár többszöröséért. Én ilyet sose csináltam, nem is tervezem, sőt ezért nem jött még össze a gyűjteményembe dobozos +4, C16, Amiga 600, 1200 mert az a tucatnyi ember, aki ezzel foglalkozik, pillanatokon belül felszipkázza, sőt ha véletlen sikerül először jelentkezni, pofátlanul rám is ígér.

    Szóval én lennék a mumus horder?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák