Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • envagyok

    veterán

    válasz arn #87266 üzenetére

    Van cirrus is , akkor mégis azt tegyem be?
    A tesztcsokorban van Doom timedemo, nézzem azzal?

    @Chris82
    Köszi még 1x :R

    @Frescho
    Köszönöm a konfigajánlót, el is mentettem :C

    @DarthSun
    Mi van még abban a VLB-s konfigban?

    Lenne még egy kérdésem:
    Gondoltam dobok egy hálókártyát még a 486-os masinámba, és ftp-n tölteném le a cuccokat a házi szerveremről. Ezt hogyan kell megoldani?
    Driverrel, vagy van univerzális total commander szerű program, ami tudja kezelni a hálókártyákat?
    Mondjuk itt még nem olyan gáz, mert a hdd-t át tudom rakni másik gépbe, akár mobilrack-el (Tényleg, létezett akkor?), vagy CF kártyán, de Foppyval, cd írással nem szeretném. Ez majd az XT gépen MFM hdd-vel kicsit bonyolultabb lenne.

    Azért látszik, hogy több mint 30 év kimaradt, és a suliban (programozó+rendszertechnikus) 89-93 között XT és 286 gépek voltak, de nem nagyon érdekeltek, mert a C64-et többre tartottam, az otthon már 7-8 éves korom körül megvolt, megtanultam assemblyben prigramozni, pár demót is írtam, meg feltörtem programokat freezerrel.
    Aztán beszippantott a DJ-lét. Legközelebb 90-es évek végén kezdtem egy s7 valamilyen AMD procis használt géppel, amit gyorsan lecseréltem slot1-re ASUS geforce 256 vga-val.

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz arn #87266 üzenetére

    Nemgond, jó ez nekem az S3- al, de a lehetőség megvan hogy bármikor kicseréljem az ajánlásod alapján. Nézem amúgy hogy DooM alatt is többet hozott a 805, bár ezt a táblázatot még elég bénán terveztem le.

    (#87267) envagyok : Retro kedvenceim 12 - ebben a blogban részletezve van a konfig.

    Hálózat : 386-486 gépek esetén a bevált - Win3.11 feldobása -> Win32s install - TCP32 install - Win3.11 hálózati konfig berántása -> hálózati kártya driver install - TCP/IP protokoll aktiválása -> beklikkelés defaultnak -> DHCP kiválasztása(a Win3.11 reklamál hogy nem lesz jó, de jó lesz) -> Filekezelőben beállíthatsz megosztásokat, hálózati driveokat. Így a modern oprendszerek alól is elérhető a retro gép. Sőt Androidról is, telefonnal, tablettel csatlakozva a Wifi- re is látszik. A régi hálókártyák viszont nem kedvelik a gigabites routert, ezért nálam csatlakoztatva van egy 10/100- as switch a routerre, és a switch- re mennek a retro gépek. A router arra is kiosztja a DHCP- t.

    Kontra : a linkelt gépnél látszik hogy valami ütközésbe futottam Win3.11 alatt, ott pont nem jött ez össze, tettem fel egy 98- at, ott viszont jó a DHCP. Ez kivétel, a többi 386-486 gép esetén csont nélkül működik a módszer.

    XT és 286- ra nem megy fel ez a szett, ott pedig DOS packet driverrel lehet, ez nem mindíg jön össze, de nemrég találtam egy csomó packet drivert, majd megnézem. A 286- ban levő hálókártyára ezelőtt nem is találtam ilyet, de pld másik 2 gépen sikerült a DOS kapcsolat is.

    A 3 test probléma nem megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák