Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz DarthSun #79328 üzenetére

    és #79331KROK640:

    Az 1998-as kiadású Matsushita SCSI író amúgy 4x-es volt, és az volt benne a király, hogy a külön vezérlő miatt nem zabálta a gépet, így azon írás közben simán tudtam böngészni vagy zenét hallgatni,de akár szkennelni/nyomtatni is.
    Később még szerváltam az író mellé 2 db 40x-es SCSI CD-R/DVD-R kombó drive-ot, nagyon mentek.
    Később elkerültek tőlem, azóta se láttam őket, a 2 db IBM DNES 9 és 18 GB-os SCSI HDD-kkel együtt. :((

    Cimbinek ebben az időben szintúgy Matsushita 4x-es írója volt, de IDE-s, az mellett még a winamp futtatása is kockázatos volt, magában hordozta a buffer underrun hiba lehetőségét csúnyán.

    Retro DFI NF4 konfig:
    Közbe átpakoltam az SSD-t ebbe és kapott egy vadiúj XP SP 3-at, meg megtaláltam a lemezeim között az első angol W7x86-os DVD-t, ezt is gyorsan felnyomtam rá.

    USB-ről valamiért nem tudtam a W7x64-et feltenni, egyszerűen nem volt hajlandó a háttértár felismerése után továbblépni a particókiválasztásnál (akármit is követtem el vele). :U

    Egyelőre a 9600GT a favorit VGA, megteszteletem a DFI NF4-ben az Athlon 64 3500+/Athlon 64 X2 4400+ párossal, valamint az Asrock 4core lapban E5200 mellett és a Z170-es lapban is i5-7600k-val. :D

    #79335arn: hát, azt nem tudom, rég volt már - és én csak 2000 óta foglakozom PC-vel és WIN-el. :D
    A SCSI miatt én nem voltam érintett.
    DMA-val előszőr a másik cimbinél küzdöttünk, mert piszok lassan ment a CD rippelés, és bántotta a fantáziánkat, végül meglett, hogy PIO 4 módban ment az ODD (2003-ban, XP alatt) és nem a BIOS beállításokkal volt a gond.
    Végül WIN alól sikerült bekapcsolni a DMA módot, méghozzá a Cyberlink Power DVD progijával. :))

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák