Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Bile Demon #78790 üzenetére

    Én is kíváncsi vagyok mi lesz a vége. A gyártói oldalon néztem régebben, most pedig ismét, a hang, háló és Sata Raid driverek fenntvannak, és csak most esett le a tantusz hogy a chipset pedig azért nincs ott, mert hát a Via4in1 kell(az pedig W98- hoz ugyanúgy felmegy mint XP alá), pedig alap, az Epox SS7 után, az is Via. Annyira triviális hogy korábban nem is gondoltam rá.
    A proci egy A64/3800+ X2, de jó példány, eddig lightosan hajtottam, de megy az 3GHz- et is, avval azért meg már elég jól pöröghet, bár valszeg a C2Duo- t nem fogja elérni, de mindenképpen érdekesség lesz ha sikerül a Win98- at felhúzni rá.

    Soltek SL54U5- ben már kapcsolós VRM van, akkor a Tied gondolom korábbi lap, az átengedős diódás az tényleg marha meleg, hajlamosak is rosálni. Régebben kiválogattam néhány fél-SS7 szerű lapot, hogy majd kipróbálom, még az is elmaradt. Azonban már azokon is kapcsolós VRM- ek vannak. Majd valamikor megejtem, van egy ritka 333 (vagy 366 :U , nem is emléxem pontosan) K6-III+ procim, avval.

    Az 1400- as TB- nek -ha megkapod majd-, ajánlott az erős hűtés, a magban sok hő torlódik, nekem anno kiégett. A most meglévőt is valami rézmagossal teszteltem. A Barton szintén nagy hűtővel érzi jól magát, de a 3000+ mobil is izzik a fullréz borda alatt is - tuningolva, alapon csak simán meleg, de úgyis több hőt termel sztem, mint a kazánnak titulált Prescott.
    Tippem hogy talán nem mutatja a lapod, de túlmelegszik, amiatt hibázik a Prime.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • KROK640

    veterán

    válasz Bile Demon #78790 üzenetére

    Én is szerettem volna BE-s procik, csak engem anyagilag került el. Mire a látókörömbe kerültek (2010-2013) addigra épp életem egyik legszegényebb időszakát éltem, (nem véletlen hogy 2010 és 2014 között konkrétan semmi nem lett véve a géphez), és így a BE procik csak álomszinten maradtak. Aztán meg már 4th gen I3 lett, nem akartam BE prociknál leragadni, azért az I3 erősebb volt.

    Ezelk a szemellenzős Celeron anyniért mint az Athlon XP emberek meg nagyon is megvannak. A legeleslegelején még én is ilyen voltam, mivel láttam pár korai Athlon XP-t instabil chipsetekkel, meg ugye a rengeteg CPU elfüstölést hallottuk mindnehonnan, tulajdonképp a szaksajtótól kezdve mindneki az Intelnek leejtett, szóval eleinte én is úgy voltam veléée h Celeron...
    Még amikor az Athlon XP-met vettem is, vész lehetőségnek ott figyelt vele szemben egy ASUS lapos 2800MHZ-es NW Cerka amiről tudtam, hogy megy 3500-at ... Mégis az az Athlon XP lett ami most van, egyik első győzelme pont az ellen a gép ellen volt, miután lecsaptam rá kiváncsiságból összevettük az alternatívával, és 2600+-on is rommá verte minden játékban a Celeront.. .

    Én is jobb szerettem ha valaki kiböki h mennyi a keret ... persze mondtam h lehet preferálni ezt vagy azt, de eldobtam néha a hajamat (azóta sem találom), mikor a minél olcsóbban játékgépet igénynél kikötés volt, hogy de Intel legyen mindenképp. És akkor lehetett megvenni pl a 2400MHZ-es Celeront ugyanannyiért mint a 2400+-os Athlon XP-ről, amiről ráadásul tudtam, hogy jó eséllyel megyen majd 27-2800+-on vagy akár feljebb is...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák