Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz Fred23 #78569 üzenetére

    1GHz-es Cerkával és Radeon 7500-zal játszottam régen, szépen ment.
    Bár ez valszeg a megjelenése után több évvel volt, így elhiszem neked, hogy korábbi vasakon necces.
    Bár szerintem 10fps-sel is játszottam volna, hihetetlen az a game.

  • KROK640

    veterán

    válasz Fred23 #78569 üzenetére

    Igen, azokban az időkben egy nagy mákjuk volt a fejlesztőknek. Az aktuális csúcsgépen is szaggat? Sebaj, két év múlva átlag gépen is jól fog menni.
    Ott van az Ultima IX, ami a saját idejében elképesztő gépigénnyel rendelkezett, a minimumja sem volt semmi, de az ajánlottja, Pentium III 600MHZ, meg 512MB RAM(!) volt, azokban az időkben, mikor 128MB RAM is sokanak számított, és PIII 500-ast se nagyon láttunk. VGAból pedig 32MB-os Glide(!) volt neki ajánlva, de akkoriban még a 16MB-os Voodoo 3 is csak a nagyon szerencséseknek adatott meg. 2 évvel később, igaz nem volt 32MB-os glideos kártya, de az 1300MHZ-es Tualatinon és 1700MHZ-es Celeronok korában, amiknél 256MB alap volt, jobban felszerelteknél az 512MB és már a közép kategóriában is volt 32MB-os VGA, mi több egy ilyesmi gépigény leginkább kezdett természetes lenni, nem pedig legendásan elrettentő.

    Manapság azért eléggé lelassult a fejlődés (lásd azt a tényt, hogy tavalyelőtt ilyenkorig nem volt nagyon komoly fejlődés 2010től, egy 1st gen I5-össel lényegében ugyanúgy el lehetett lenni mint egy 7th gen I5-el - ha úgy fejlődnénk mint akkoriban, vagyis a 2000-2002 közötti szakaszon, hogy 2 évente lényegében 3× annyi lett a CPU órajele, akkor mostanra nagyjából 64GHZ+ -es CPU-k lennének, 1024 maggal, (a memóriák mérete évente dumplázódott kb, vagyis az elmúlt 10 évben 4GB RAMmal számolva ma) 4 TB-nyi memóriákkal, és szuperszámítógépeket lealázó fillérekbe kerülő VGAkkal); annyi mindenképp, hogy egy hasonlóan hatalmas gépigény ne 1-2 évre hanem sokkal hosszabb időre is megbosszulja magát.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák