Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz KROK640 #78246 üzenetére

    Nekem is 1 db 3.2GB-s HDD-m volt sokáig 1998 tavaszától, először Fireball ST vagy SE, aztán 11.5 hónap után gariztattam, mert bad sectoros lett. Egy 3.2-es Fireball EX jött a helyére. Ezeket sokat használtam, majdnem minden nap félig tele lett írva, rádióbol vettem fel, megvágtam és MP3-at gyártottam.
    Ez a HDD sok gépet megjárt: Giga VX P166MMX, MMX @ 262MHz TX97E, BH6 Cleron@450, BH6 Cel 633 @ 950, Abit KT133 Tbird 1000, XP2100+ @ 2GHz, sokféle lappal, Most is itt van karnyújtásnyira (teszt HDD DOS-al és EZ-Drive-al).

    Szóval 2001 szeptemberében épp szomszédban jártam Windows installálni új HDD-re. Nézem a dohányzóasztalon a hanyattfekvő Fireball CX 6.4GB-t, háttérben a böszme nagy TV-n valami százemeletes toronyházból emberek ugrálnak ki, aztán visszajátszás, hogy jönnek a repülők és füstöl. Nézem újra a HDD-t. Szomszéd végülis nekem adja. :)

    Ez pár nappal azután volt, hogy a születésnapomra lett egy ilyenem:

    LG CED-8120B. Nem emlékszem már pontosan, mert édesanyámtól kaptam, de kb. 20e körül volt, ami nem volt akkor már vészesen nagy összeg. Vesd össze, a Fireball 3.2GB-al, amit 98-ban 35e körül vettem...
    Előtte oszt.társnál 200Ft vagy 500Ft volt egy CD írása. Korrekt árnak tartottam, csak ugye a macera vele, HDD ki, elmenni várni stb.
    Szóval ez is megmaradt szerencsére és a gyűjteményem része. :B

    Visszatérve az új szerzemény Fireball CX-re, az volt a baja, hogy sokszor nem pörgött fel és forrósodott valamelyik IC rajta. Néha elindult, ha meg volt lökve. Viszont 6.4GB-s volt...

    Valamelyik hírcsoportból értesültem, hogy a Maxtornál lehet gariztatni a Quantum HDD-ket, de ehhez RMA-t kell igényelni és elküldeni írországba.
    Na ehhez sorstársakat kerestem, hogy olcsóbb legyen a posta, ha többet teszük egy csomagba és elosztjuk.
    Nekem végülis sok dolgom nem lett:
    Betársult olyan, aki a postát intézte, talán DHL-es volt. :)
    Betársult másik olyan, aki jól tudott angolul és lelevelezte vagy letárgyalta, a Maxtorral, hogy mit akarunk 1 csomag megy, de külön küldjék vissza mindenkinek máshova.
    Végülis sokat kellett várni, de decemberben jött egy csomag, benne egy nagyon hideg, de új vagy felújított 7200rpm-es 10.2GB-s QuantumMaxtor HDD. Jó volt, gyors volt, de baromi hangos. Nem sokáig tudtam elviselni. Vettem másik HDD-ket tavasszal/nyáron, de egyik se volt az igazi.
    A problémára a végső megoldást az FDB csapágyas motor és a Seagate Barracuda IV jelentette.

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák