Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz arn #72090 üzenetére

    A mérési lista már kötött :

    3DMark99
    3DMark2001
    Shiny
    3DBench2
    Landmark2 CPU/FPU/video
    Doom1.9s
    GLQuake1 StartTimerefresh
    NPRQuake1 StartTimerefresh
    GLQuake1 640x480 TimedemoDemo3
    NPRQuake1 640x480 TimedemoDemo3
    Quake2 800x600 OGL StartTimerefresh
    Quake2 800x600 OGL Map.demo1.dm2
    3DM2001-Dragothic-Low detail
    3DM2001-Nature
    Quake2 800x600 3DNowOGL StartTimerefresh
    Quake2 800x600 3DNowOGL Map.demo1.dm2

    Mivel sok procit végigmértem már ezekkel, ez nem változtatható. Megpróbálom mindenhogy, az Intelt is lehet 100MHz FSB- vel hajtani, meg a nem 100 FSB- s K6-2- őket is. 2.5x100, 3x100, meg a névleges 66- ok, stb. A K6-III+ @617 és a Katmai/500 @550 külön is ringbe szállt, a K6 megközelíti a Katmai/500- at, sőt egyes lépésekben (Win alatt is) jobb. De nyilván én teljesen másképp nézem, nem foglalkozom az időrenddel, csak a platformok abszolút teljesítménye számít nálam, az időrend ~20 év távlatából totálisan másodlagos, az érdekel hogy ma mit lehet kihozni egy retroból.
    Tehát csak a procikat cserélgetem, az overkill videokártya mellett, a visszapakolás után amiatt is ellenőriztem a K6-III+ - al a rendszert, hogy minden rendben van-e, mert ha nem akkor nyilván a következő mérendő procikkal fals eredményt kapnék. AGP nélkül pedig itt meg sem próbálnám mérni az Intelt, mindegyik mellé a R9800Pro, és ki van küszöbölve a videolimit, mindegyik proci egyenlő esélyekkel indul.
    A chipset pedig problémásabb (tudni kell belőni), de nem feltétlenül szarabb, ez ismét jól látszik a kettő SD kártyás körömben, intel majd AMD, és az AMD ott hasít szorosan az Intel nyomában, sőt néha még az @550- nél is jobb eredményt kapott.
    Azért tartottam fontosnak ismét részletesen leírni ezt, mert van olyan tag(ok) is tudtommal, akiknél szintén nincs bebetonozva az időrend, és nekik félrevezető lehet ha az S7/SS7 le van szólva. Jó az, még visszatekintve is, már csak amiatt is mert csak kevés ember engedhette meg anno a Slotos korszakban az Intelre váltást, Copper pld sokáig horror áron volt, a húzott Cerka meg nekem legalábbis nem nyerte el a bizalmam, valamint lapcserével is járt, ami az AMD- snek +költség volt.

    [ Szerkesztve ]

    A 3 test probléma nem megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák