Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czo

    őstag

    válasz envagyok #70626 üzenetére

    Ha az adott alaplap tamogatja a BIOS extensionoket es van olyan halokartyad, ami tartalmaz PXE extensiont, akkor boot kepes a rendszer. Tehat, ha van pl egy ezerotszaz eves NE2000 kompatibilis ISA kartyad es hozza egy megfelelo boot eeprom, akkor akar egy 286-ost is be tudsz bootolni halozatrol. A legtobb "modern**" alaplap, amin van integralt halokartya, mar eleve tartalmazza a bootolashoz szukseges bios bovitest is.

    A bootolasnal nem gyari image bootolodik, a bootolando rendszereket neked kell "osszerakni". En az esetemben (es sokan masok szinten), egy PXELinux nevezetu programot bootolnak (ez rajzolja ki a menut is, amit fentebb fotoztam), majd ebben rakjak ossze a telepitoket. Ez a PXELinux, hasonloan mukodik, mint a Linuxok GRUB bootloadere, azaz kozvetlen tudsz vele linux kernelt es initrdt betolteni. Ezen kivul tud floppy imaget lekuldeni a hozza valo floppy emulator "programmal" (igy bootolom a 16 megabyte meretu DOS "floppyt".

    Az osszerakott XP telepito mukodese egy kicsit kacifantos, en ezen dokumentacio alapjan csinaltam. Van par "csapda" ebben a doksiban, mert amikor ez a doksi keszult, meg nem volt kinn SP2-es plane nem SP3-as Windows. A lenyeg, hogy en kihagytam a drivers.cab kibontasat es csak azokat a halokartyadrivereket szedtem kulon, amelyek nekem itt vannak az eszkozokben. De a lenyeg, hogy meg lehet csinalni.

    ** Egy Abit NF7, az nForce 2 chipsettel pl mar ilyen. De en irtam magamnak BIOS eepromot a PCI-os Realtek 8139-be (kb minden halokartyan van socket, amibe a megfelelo IC bepattinthato)

Új hozzászólás Aktív témák