Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alvaro

    senior tag

    válasz bacsis #47953 üzenetére

    Wizardry 7! Régi nagy kedvencem. 286-on is fut, bár igazából 386-on sokkal jobban érzi magát. Apropó, 286. Még mindig keresem az "ideális" lapot. Most befutott egy nagy láda katyvasz, és meglepően sok 286-386 került bele. Sajnos nagy részük elemkárosult, ami nem, az sokszor csak spontán nem működik, de 2 esélyes 286 azért van. Mindkettő Headland chipsetes, SIPP-es és CPU foglalatos, ami (főleg nekem CPU gyűjtőnek) nagy előny a forrasztotthoz képest. Sőt, mindkettőben gyorsabb a VGA, mint a meglévő lapban.

    Lap1 (fogalmam sincs, Performance Technology Ltd 1989)

    + 12 MHz: talán több proci bírja, mint a 16-ot a másikban. Ez az FPU-ra is érvényes lehet, mert a jelek szerint már visszaosztja (9-et mutat a Landmark 2.0 FPU-ra). Videosebesség közel 4000 (a régi lapomon olyan 2300).
    - 12 MHz: ugyanis nem jövök rá, hogyan vegyem le a turbót, dokumentáció semmi. Jumperekkel játszottam, megtaláltam pl. a 0/1WS-t, de turbót nem :DDD Ja, és hiába az erősebb VGA, azért a 12 vs 20MHz már érződik. Nem biztos, hogy nagy baj, gyorsabb gépem van elég :F
    - Idiótán elhelyezett SIPP socketek. A 4-ből 2 bent van az ISA slotok között, majdnem ledaráltam a rammal egy Tridentem egy kondiját, remélem nem lett baja. Működni működik. Most 2x1MB SIPP van benne emiatt.
    + Szép sárgás beütésű, nem hagyományos zöld.
    ++ Működik most is.

    Lap2 (H286-DJS, gugli se tud róla semmit, mondhatnám erről se):
    +/- 16 MHz: Ugye bírja, ami bírja. Harrisok biztos, meg a benne lévő 16-os AMD. FPU-k nem tudom, hogy viszonyulnak hozzá, reggel néztem, 15-öt mutatott LM2 FPU-ra. Ha le tudom venni a turbót, lehet, hogy segít. Érzetre penge, ha lehet ezt mondani egy 286-ról :D Videosebesség átlépi az 5000-et, 3Dbenchben ezzel simán lehagyja a régi 20-as lapomat. Valószínűleg játékokban is jót tesz.
    + Normálisan elhelyezett SIPP socketek, két sorban a lap szélén, az első ISA hátoldala fele. Aligha ütközik bármivel.
    - Enyhe elemfolyás. Vezetősávok megvannak...
    ? Sötétzöld/bronzos színvilág. A sárga 286 szokatlanabb, ezért jobban tetszik.
    - Hülye primadonna. Ahányszor hozzányúlok a ramokhoz, megsértődik, és nem akar elindulni. Most épp itt tartok. Maradtam volna a reggeli 0.5MB DIP + 2MB SIPP konfignál, amivel reggel működött... Még nem szórtam ki, de rezeg a léc.

    Elvileg mindkettő 4 megát kezel (ugyanabban a bankban elhelyezett DIP+SIPP-től meghülyülnek), pont ennyi DIPP-em van kéznél, ez adott a happy endhez. GUS és Vibra is szól bennük, nem ökörködnek, mint múltkor az Octek Fox M-ben. Persze emiatt nagy a kísértés, hogy a Citygate chipes 286-ot is megtartsam a 16 mega SIMM-mel. Az igen szép ritka darab. Kár, hogy forrasztott, ráadásul 25-ös Harris incseleg benne, miközben 20MHz-en jár a rendszer :(((

Új hozzászólás Aktív témák