Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bacsis

    Közösségépítő

    válasz arn #45077 üzenetére

    ha pedig nem találsz róla leírást, akkor az esetek többségében ezüst színű érintkeők: EDO RAM, arany színű csatlakozók: FPM...
    De ez csak az estek kb 75%ában igaz...

  • alvaro

    senior tag

    válasz arn #45077 üzenetére

    Ha párban van, beleteszem az 5ALI61-be, az meg kiírja a bootképernyőn :)

    Szomorú viszont, hogy a szép kevés lapos IC-s, néha 50ns-es EDO-kat csak az 5ALI61 tudja rendesen kezelni, a socket 4-es, amibe pedig pont jó lenne, jó esetben felezi. De mégis mi a ráknak rakjak egy super 7-es lapba edót? :D
    Na mindegy, találtam már egy pár régi vágású, vaskos 32 megást is, az jó a S4-be. 486-ba meg marad az FPM, a frissen újított UMC chipes GA-486AM/S is csak azzal indult. Nem mintha amúgy nagy különbség lenne. Mindenesetre felhoztam rajta a cache-t 512k-ra, kipróbáltam több procival. Még a 60FSB-t is bepróbáltam, de az 5x86-ok nem szerették az ötletet. AMD-nek ugye 180MHz lett volna, belehalt a bootba 5V-on. Cyrix 5x/100 se 3, se 4 volton nem ette a 120-at. Mintha a másik lapban 3.6-tal jó lett volna, de mindegy is. Még egy mentőötletem van, az AMD DX4-120, ha véletlenül menne rajta a 2-es szorzó, akkor "tuning nélkül" csak beleférne. Aztán ha úgy se jó, akkor mást kell piszkálni. Cache, RAM...? De ha nem megy, akkor is simábban megy rajta a Doom, mint a SiS496 chipes noname cuccon. A PS/2 kicsit hiányzik, de legalább már van soros egerem.

    Tényleg, XT billentyűje van valakinek? XT/AT is jó, sőt. Huszonéve volt olyanom, most meg fekszik itt egy nagyon apró XT lap...

Új hozzászólás Aktív témák