Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz gerlaip #34257 üzenetére

    Na, ha már ide tévedtem sok idő után :)

    Windows 8-at szerintem semmiképp, teljesen felesleges szerintem, ha csak nem nagyon kellenek a Metro alkalmazások, amúgy semmi haszna. Win7 jó lehet esetleg, ha van elég memória. Nekem elszokott döcögni kellő memóriával Win7 az XP procis gépeimen, akár jobban, mint az XP, a jobb memória meg egyéb kezelés miatt.

    Azt viszont nem tudom, hogy 9500-hoz van e épkézláb driver Win7-re, de gondolom igen. Kezdeti időkben az én 9000 Pro kártyámmal gondok voltak, arra emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

  • Vladi

    nagyúr

    válasz gerlaip #34257 üzenetére

    Ilyenre én inkább linuxot javasolnék. Valami lájtosabb változatot, hogy ne menjen pocsékba az amúgy is kevés erőforrás.

    flash, youtube valószínüleg nem, vagy alig fog menni.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Fenyő

    őstag

    válasz gerlaip #34257 üzenetére

    7,8 sok annak gépnek, 8 ugye el sem indul (SSE2, NX hiánya végett), 7-es meg bár 32 bites bár elindul rajta, de meglehetősen döcögős lesz (ill SSE2 hiánya végett szinte semmilyen kicsit is újabb progi nem fog elindulni rajta), XP-re már több mint egy éve lejárt a hivatalos támogatás, szóval biztonsági szempontból egy ementáli sajt (igazi spyware/malware/vírus mágnes), nameg pl böngészők is lassan droppolják (pl Chrome ezév végén fejezi be az Xp támogatást), tehát már nem is olyan sokára teljesen tetszhalott rendszer lesz, vmi lájtos Linux sokkal jobb választás rá, pl Xfce környezettel, Mint 17.1 Xfce 32bit kezdésnek pl. jó lehet, Xp SP3-nál is bőven kevesebb erőforrással beéri és out of box szinte minden van benne ami kellhet.
    Ha legalább 2500+ szintú proci a flash is menni fog igaz csak 360p-ig, és az SSE2 hiánya végett a 11.2.202.235-ös verziót kell manuálisan feltenned. Amit Linuxon még érint az SSE2 hiánya az bármilyen webkit alapú böngésző (Chrome/Chromium/Opera), Skype, Spotify, szerencsére kiválthatók más progikkal, míg Win alatt pl már egy Libreoffice-hoz is SSE2 kell 4.3 óta, ahogy szinte mindenhez ami kicsit is újabb.
    Bacsis: Parity error nem egyforma memóriák (ill paritás chip nélküli modulok esetén), hibás vagy rosszul beállított L2 cache / memória (időzítések pl) esetén fordulhat elő pl., szóval kapd csak ki próbaképp az(oka)t a tag ic-é(ke)t még ha le is van tiltva okozhat galibát. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Új hozzászólás Aktív témák