Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laci1128

    tag

    válasz Davidof92 #17863 üzenetére

    Nekem a T60-asom 1x1 GB RAM-mal piszok lassú volt (egyik modul elhalt :DDD ), 2x1 GB RAM-mal már a "futottak még" kategóriába raknám (Windows 7 x64-gyel). Viszont hiába pakoltam bele 2x2 GB-ot, az a csotrogány gagyi intel északi híd (i945PM) nem tud csak 3 GB-ot megcímezni belőle. :W Mondjuk azért javult így is a 2 GB-hoz képest. Ja meg 7200 rpm-es lemez van benne (WD Scorpio Black 250 GB), de egy asztali 7200-ashoz képest nem tűnik acélosnak, főleg swappeléskor. :(
    Az a gond már csak ilyen szintű (értsd nem túl komoly) hardverek belepasszírozása is a T42-be komoly problémákat vetnek fel (ha jól tudom az még IDE lemezt fogad, ahogyan írtad is a SODIMM DDR1 arany áron van). Persze ha netezésről van szó, kevés Flashről, sok Office-ről, akkor a (szerencsés esetben Dothan magos) Pentium M még jól kiszolgálhat, de 512 MB memória még Windows Xp-hez is szerintem édeskevés és 5400 rpm-es noti lemezzel nem lenne türelmem kivárni semmilyen program betöltését. :(
    Nem nagyon akarom én sem lecserélni a T60-at legfőképpen a kijelző miatt (15" IPS, 1400x1050 - úgy tudom a T szériába T61p óta nem is igazán kerül IPS panel :O ), de sajna a fogyatékos lapkakészlet miatt nem tudom meddig lehet még halogatni. Szobatársam jóval gyengébb X61 Tabletjébe több memóriát lehet pakolni (8 GB)... :((( :DDD
    De persze ez csak magánvélemény.

    [ Szerkesztve ]

    "But at least the code looked good, which is the main thing."

Új hozzászólás Aktív témák