Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #102231 üzenetére

    Nekem is Ti200 volt, de 128MB-os és rögtön ment Ti500-nak, amivel még hidegrázósabban jobb vétel volt. :D
    Emlékszem minden pénzem ráment ami csak volt, és még a GeF2-esem is be kellett dobjam a buliba, de nagyon boldog voltam vele.

    Ami a Lan partykat illeti, nekem ezek valahogy nem lettek szép emlékek. Nálunk is divat volt ez a faluban és úgyis, hogy a városba becipeltük távolsági buszon a nagy CRT monitort meg gépházat. Ezen összeröffenések mindig napokra szóltak, és az első nap arról, hogy a hálózatot összerakja az ember, nem ritkán teljesen Windows reinstallal, és mindig akadt legalább 1-2 gép amit nem látott a többi, és kimaradt a jóból. Emellé öcsémmel nekünk akkor "közös" gépünk volt (technikailag addigra már én kicseréltem belőle mindent, de a szüleink szerint a gép mégis közös volt, mert anno egy sokkal korábbit úgy kaptunk, hogy az én ballagásomra, de ketten --> BTW ha a gépnek valami baja volt, vagy költeni kellett rá*, akkor rögtön az én gépem volt, ha játszani kellett akkor meg egyből közös), tehát ha bármelyikünk LAN partyra ment akkor a másik automatikusan ment vele, és "plusz ember"ként jelentkezett a partyn, ami akkor volt a legrosszabb ha csak egy plusz ember volt. Mondanom sem kell, tíz esetből nyolcszor neki kellett menni, az ő haverjaival, már rosszul voltam, ha hallottam, hogy szervezi ezeket. Ráadásul az ilyen kis 5-8-10 fős partyk hamar belterjesek lettek, minden játékban kialakult, hogy ki a legjobb, és persze mindenki a saját játékát akarta volna folyton tolni. De bármelyik játékot is toltuk, az eredmény egy idő után borítékolható volt, ezeket a partykat általában 2-3 nap után már nagyon untam.
    Később én ezt úgy bekkeltem ki, hogy előszöris szalajtottam magamnak egy régi Pentium 133-as gépet, amit feljavítottam 128MB EDO RAMmal, Voodoo 2-vel és 8GB-os HDDvel (egy 2700+-os Athlon XP után nem kis visszalépés volt persze, de 2003 nyarán egy ilyen gép aprópénz volt, még a feljavítással együtt is) amin legalább netezni, sőt akár régi játékokat tolni is tudtam otthon, meg mivel az egyik ilyen alkalommal akkoriban lett barátnőm konkrétan inkább vele voltam.
    Plusz létezett az is, hogy Debreceni PC barlangokba lehetett 1000ft-ért éjszakázni, és inkább igyekeztem abba az irányba terelni mindenkit, váltakozó sikerrel.
    Aztán mikor öcsémnek is lett külön gépe, pont attól a nyártól (meg bármilyen iskolai szünettől) kezdve már nem voltak ezek az összejárós LAN partyk, igaz ami igaz, hogy addigra megérkezett az ADSL is, és az itthon kényelméből lehetett multizni. De így utólag is "büszke" voltam rá, hogy csak addig volt fontos elrángatni a gépet, amíg az enyémet (félig meddig közöset) rángatta el, utána már egyből nem.
    Na, ha valamit akkor ezeket a klasszikus lan partykat rohadtul nem sírom vissza.

    * De tényleg így volt, ha szervízbe kellett cipelni, vagy telepíteni kellett, akkor oldjam meg én, ha valami kellett hozzá vegyem meg én.
    Ezért is volt jó mikor külön gép lett, igaz az első gépét a 2800+-os Athlon XP-t ő fizette, de nagyker áron áfa nélkül intéztem és ingyen összeraktam, telepítettem neki. Utána az Athlon X4-esre cserét én fizettem, aztán mondtam neki h innentől fejlessze ő a sajátját, nekem elég lesz az enyémet. Ennek ellenére hoztam neki Berlinből procit, de ettől eltekintve tényleg magának kellett már intéznie mindent. Sokéig 4th gen Celeronnal tolta a 10th gen I5-öm mellett. Tavaly vett új gépet, 12th gen I5, DDR5-el. Szerintem most először van jobb gépe az elmúlt 19 év alatt mint nekem.

    C16-os nekem is van, de javarészt kimaradt, mivel Plus 4-em hamarabb volt, és azon szórakoztam, de a C64-et valahogy jobban szerettem, pedig programozni a Plus4 jobb volt. TVC nekem csak suliban volt, a C128-at sajnos csak úgy fértem hozzá, hogy másé volt, hetente 1-1 órát max, az Amiga meg totál kimaradt :( mint írtam mire lett volna rá lehetőségem, elérhető árban stb, rég a PC érdekelt, és előbb költöttem volna egy második PC-re mint egy Amigára.
    Dual FDD : Nekem C64-hez volt 4 floppy meghajtóm, kettőt összeszerkesztve egy korabeli HDD-t kreáltam, impozáns 1328 blokkos (332Kbyte) mérettel.

    Nekünk '99-ben lett közös PC, bár fentebb leírtam, hogy mit is jelentett ez.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák