Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz arn #101240 üzenetére

    "Atlagos gepeket a mai napig gombokert lehet epiteni" <-- és ez nagyon helyes :D nem szívesen adnék ki súlyos tízezreket, száz ezreket olyan gépre, amit mai értelemben nem lehet használni. Persze, remekül el lehet velük retrozni, de mint írtam, ez nálam pár nap prüntyügés után a polcra tenné a gépet, akkor inkább egy 5000ft-os gép fogja a port, mint egy százezres.

    OH, benéztem, a K6 III hirtelen Pentium III 450-ként jelent meg a fejemben

    Nem hiszem, hogy nagy különbség lenne egy PII 450 és egy Celeron 466 között mondjuk, pláne hasonló mennyiségű RAMmal és VGAval. A különbség mérhető lenne, (sok esetben a Celeron javára ;] ) de szerintem aligha érezhető a mindennapokban. Vagy ugyanaz a Celeron 466 akár egy Pentium III 500-al összehasonlítva is, mai szemmel mindkettő ugyanolyan reménytelenül lassú lenne ;] ugyanakkor árban már más kategória. (nyilván ha árban nagyon közel állnak egymáshoz, akkor a nagyobbat, jobbat, teljes értékűt választom, mert később mégis eladhatóbb; de nem feltétlenül érzem azt, hogy nekem a csúcsot kellene hajszolni).

    Egyébként az említett "hétköznapi" / "élethű" konfigok között akadna pár olyan ami vagy enyém volt, vagy valamelyik haveromé és vágyakozva néztem, esetleg olyan is, amit csak terveztem megépíteni, vagy meg is tettem, de csak pár napig volt nálam.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák