Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86134 üzenetére

    Köszönöm :)
    Ez még mind béta (sőt, inkább alpha) teszt, csak gondoltam felteszek már egy videót arról, hogy mi is készül. A jövő tuningja nem a folyamatosan magas órajel lesz terveim szerint, hanem a dinamikus. (ettől az Athlon XP 1700+-ságát elveszítette CPU-Zben, de hát ennyi... )
    Egyszer egy nagy esőben álmodtam meg a "Rain" modellt, és azt igyekszem követni. (ez már megfelel annak)
    De az álmom egy 600-3200 pingpong 250-es FSBvel ellátott rendszer, de ahhoz még újabb akadályokat kell legyőzni. (MEG FOGOM CSINÁLNI)
    Képzeld el a tuning versenyen, amint egy 1466-os CPU-ról megkérdezik mi keresni valója van itt? :D és a köv pillanatban 3070MHZ :DD

    Nekem már nem feltétlenül a legmagasabb órajel elérése a cél, hiszen ezt 4008MHZ-el évekkel ezelőtt elértem (ki mondta, hogy ez a maximum??? -- bal vállon az ördög, ai már tudja, hogy van ennél feljebb is) hanem inkább az "okos" tuning. Játszani a CPUval, ahogy most is. Ez nekem művészet :) Itt már nem feltétlenül a legmagasabb órajelről szól a történet.

    Ez az első átalakított CPU (mert itt van MOD rendesen, de gondolom ez világos) de lesz még ilyen. Kadilacinak mindenképp hatalmas köszönettel tartozok, nélküle nem sikerült volna! (köszönet a CPUkért)
    Ismét köszönöm, ami a videón látható eg áttörés (valójában nem egészen, de most agy élvezzem i a tüzi játékot :D - majd leírom mi a baj vele - pontosabban ennek a "harapósabb" verziójával)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    Jokeph, erre mit szólsz???
    Nem egy C2D áttörés végülis ... :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Bile Demon #86167 üzenetére

    Kezdődött az egész azzal, hogy még 2009-ben a Phenom 9500 érkezése előtt pár nappal, egy orosz MOD BIOS került az egyik (akkor még egyetlen) ASUS A7N8X (DLX) lapomba. Meglepetésemre nem kinyiffant tőle a lap (mondjuk hozzávaló volt a bios, így ezt reméltem) hanem sokkal jobb lett, a biosban rengeteg új beállítási lehetőség jelent meg, több feszültséget is tudott adni mint korábban stb. Szóval az egyedi Biossal máris találtál. (kerestem ezt a biost még 2012-ben neten, de sajnos nem találtam már meg :( )

    Igazából az egész nagyon gané módon van megoldva, mert elmarketingolom, hogy turbó de gyakorlatilag a CPU 3070MHZ-en van vezérelve, és moddolt M mivoltából adódóan megy le 1466-ra. Tehát igazából "inverz turbó", mert annyi történik, hogy amikor nyugi van lemegy 1466-ra, de amúgy egy 3070MHZ-es egyedi CPU. Lábdrótozásokkal van megoldva a történet, de egy igazi rémálom volt megcsinálni, szerelni, és beállítani (nem volt rövid idő, az elmélettel együtt kb 1 év volt a project, bár ebből nagyon sokáig csak elmélet volt). A Rainből (mint említettem ez az elmélet szakadó esőben jutott eszembe azért kapta ezt a nevet :D) és abból indultam ki, hogy kellene gyártani valahogy tuningversenyekre egy igazi sleeper CPU-t. Mondjuk itt egy 1466@1500... hopp már meg 3GHZ :D Szóval abból indultam ki, hogy ezt kellene megoldani valahogy, illetve, hogy minek örjöngjön a CPU 3GHZ-en akkor is ha nincs kihasználva?
    Ahogy írtam Dartsunnak is, itt nem feltétlenül a 3D Markban elért eredmény ami motivál engem, hanem a technológia széles lehetőségei, a felfedezés, a kísérletezés, hogy mi minden rejlik benne. Nem véletlenül az Athlon XP a kedvencem, olyan mint egy Lego készlet. Rengeteg mindent megtudsz belőle valósítani :) De amiket postolok gyakorlatilag minden különféle összefonódó projectek teszt fázisa.

    Régen is modolgattam a CPUkat, amikor még menő volt a széria. Pl volt olyan, hogy vettem egy jó 1700+-ost, átmodoltam 2700+-ra, és eladtam komplett gépben 2700+-ként, amit feltud tolni 3200+-ig (TBred B norma szerint tehát 2530MHZ), és mindezt 25%-al a bolti ár alatt. Ugyanakkor ha tuningra keresett valaki CPU-t, lehetett finomítani azon is adott esetben. A THE BE(A)ST is moddolt (finomított) CPU, a sorozatszáma is változott : AXDA1700DLT3C 9785676360001 LKROK0652CWVP -ből a "LKROK0652" erősen árulkodó lehet, ami azt jelenti, hogy 2006 december végén átesett a "finomításon", a jobb tuningeredmények érdekében. Volt olyan délután, hogy 60 ezer ft-ot kerestem... mások suli utáni diákmunkával ezt egy hónap alatt sem nagyon hozták. Nekem meg az kellett, hogy ha volt megrendelés, akkor délutánonként 2-3 óráig mindenki hagyjon, mert dolgozok, utána meg hawaii. De emellett ment a sima gépösszerakás is (P4, Celeronok, Tualatinok) nem csak az Athlon XP-zés, bár igyekeztem mindenkit arrafelé terelgetni, de néha volt eltérő rendelés. A másik nagy businessünk a telefonfüggetlenítés volt, azt inkább Zolesz haverom csinálta, de nekem is csurrant cseppent belőle pár ezer, szóval jó világ volt. Persze akkori barátnőm mellett elkölteni sem volt nehéz mindezt a pénzt... De bitang jó érzés volt, akkor 4 évnyi hiánygazdaság és örök csóróság (mindig kellett valamit a géphez venni emiatt sosem volt pénzem, meg amúgyse nagyon), kicsit "kilépni a fényre".
    Aztán sajnos jött az S754/939 ami elzárt minden ilyen lehetőséget, nem véletlen, hogy én még 2005ben is Athlon XP-ket árultam, meg igyekeztem arrafelé terelgetni az embereket. Jah, meg jött az erezetes Thorton alapú Sempron, na az volt még egy hulladék... Abban mondjuk az 512KB L2 lett volna a business, de egyszerűen nem érte meg vele foglalkozni, mert (majdnem) ugyanannyiért volt zsír új Barton a boltban 512KB L2-vel... De a Thortonban legalább még a lehetőség és a "lego"ság megvolt, bár már korlátozottan.

    Amúgy azt, hogy miért van 19 (olykor 17, 16) szorzó és hogy hogyan kerül hozzá a 1.8V-os érték egyszerűen nem tudom. Nyilván az 1,5 és az 1,85 az én beállításom, de ami közte van az rejtély számomra is. Azt nem én csinálom, ahogy a köztes szorzót sem, az valamiért csinálódik. Szerintem az van, hogy amikor terhelést kap, akkor elkezdi 1-essével nagyon gyorsan fölfelé nyomni a szorzót, és közben 1-1 pillanatra elkapjuk valami köztes értéken. És pont ez a skálázottság az, ami extra nehézzé teszi a "harapósabb verziót" a 600-3200-ast, mivel beleesik a 10-es szorzó, amit ha véletlenül telibever, akkor baj van. :( Vagy ugye szintén alváltozatként az 1500/3250-esnek ami 250MHZ-es FSBvel menne... Uh, az, hogy odavert volna anno a P4-ek 4×100 Quad Pumpedjének! De múltkor pl ezutóbbinak a tesztje volt mikor az 1500MHZ-es CPU bekerült egy screenshooton 250MHZ-es FSBvel (menni fog 3250-en is a sorozatszáma szerint, de azt ilyen időben meg ilyen hűtéssel amim van nem merem kipróbálni). Egyébként két lappal és 4(+1 Barton) CPUval dolgozok jelenleg, egy GeForce 3 Ti200@500 (ez a fő kártya) és egy Radeon 9800Pro van, meg egy marék RAMmal, amiből egyetlen egy darab 256-os modukl bírja a 250-es FSB-t, így ha ilyet tesztelek, akkor sajnos csak annyi RAM lehet a gépben :( na meg egyetlen darab HDD és táp van.

    Játszogatok még majd, csak már óvatosan kell, mert a rezsicsökentés csökkentésre került, ezért kevesebb retrozás lesz :( Plusz nem ártana hidegebb időjárás sem ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #86169 üzenetére

    Igen, amúgy pont olyan. De mint ahogy az előző postban is írtam, nem tudom miért van két lépcső. És a szorzó sem mindig 19, valahol 16 és 20 között szokott lenni randomra. És mindig egész szám. A mellérendelt feszültség szintén rejtély, de szerintem azt a modolt bios csinálhatja. Tippre...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86201 üzenetére

    Igen, amolyan extrém tuning. (Remélem elfér itt, egy ilyen irányzat is :) )
    Ahogy írtam is, most a lehetőségeket keresem, tesztelem mire képes az architechtúra, mit lehet kihozni belőle. (Bár mondjuk ez szerintem egy vizes hűtéssel akár napira is használható lenne amit most előállítottam).
    Azért én 3 évig mentem napira egy 82%-os tuninggal (1466@2669MHZ), így nekem az most kevésbé érdekes... Lesz majd olyan is, mikor ezeket tesztelem, de még a kiváncsiság és a felfedezés hajt. :) Piszkosul érdekes CPU az Athlon XP, rengeteg lehetőséggel.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86203 üzenetére

    Ennek örülök, de én is így láttam :) (de így ki is van mondva a főnök által :) )

    Amúgy lassan mennék már majd Core2DUO-zni is ha már ennyire népszerűek itt a topicban, csak sajnos még RAMom, tápom és lehet hogy HDD-m sincs hozzá.
    RAM öcsém hülyeségének köszönhető, 12GB DDR3-as RAMot sikerült eljátszon full ingyen itthonról (miközben 4GB DDR3-as van a gépébe, szóval akár magának is pakolhatott volna), voltak közöttük 1-2-4GBos modulok is, a C2D projectbe pont jó lett volna. DDR2-esem már régóta nincs, de ha már a lap lehetővé teszi inkább DDR3-al mennék. A VGA egy HD6850 lesz, nincs is más (esetleg majd idővel a GTX950, de szerintem egy C2D-be az bőven overkill lenne).
    Tényleg a C2Dhez ilyen VGA ami korhű??? (256MB-osok rémlenek, pedig már akkor a számtech boltba dolgoztam mikor ezek mennek, de nem nagyon emlékszem... ez csak kíváncsiság, mert HD6850-et kap, akár tetszik neki, akár nem*).

    * kap még egy modern tápot (szegény 400W-os FSP Hexám :( ) 4GB DDR3-at, egy derekas tuningot, de még egy 120-as SSD-n is gondolkodok... E7500-as létére igencsak fürge lesz :D Na meg ki akarom próbálni még az E2140-est ami egybként 4800MHZ-et már ment, folyékony nitrogénnel. :D Azért vettem meg még 2009-ben.
    Szóval C2D téren is lesz majd mit tenni :)
    csak ez az Athlon XP annyira érdekes, ráadásul a "civil" életemben is egy nagyon kellemes időszakra emlékeztet.

    és a nagy gépemnek is érik a facelift, VGA, táp (mégiscsak 13 éves -- bár Béla haverom egy 19 éves Chieftec tápot használ napira) és SSD fejlesztés van előirányozva...

    Táp téma : Azért vicces : Régen (1999-2009) nem költöttem a tápra, mert hogy nem lesz több tőle az FPS... 3-6 havonta kellett tápot cseréljek. nyilván 3-4 ezer ft-okért. Még JNC Vargáné tápom is volt kettő. Szerencsére csak magát vitte a halálba mikor távozott. Aztán egyszer összeszedtem magamat, és vettem 20 ezer ft-ért egy Corsair CX400-as tápot. 2009-ben, azóta is az van. Ez éves szinten 1538ft. Az olcsó tápokkal átlagosan évente 12000ft-ra jött ki ez a mérleg. És nincs az, hogy évente 8-10 napon át nincs gép, mert épp nincs táp (meg imádkozás, hogy mi ment el vagy mi nem).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz KROK640 #86204 üzenetére

    Béla haverom második gépe lenne még itt igazi ONTOPIC :

    ASUS P4G8X DLX - Granite bay
    Pentium 4 1600MHZ @ 3000MHZ (HT on) - powerleap IPL 5
    Koolance Exos vízhűtés
    2GB Kingston DDR400 RAM
    ATI Radeon HD3850 512MB
    3×Maxtor 250GB HDD
    DVD író
    Chieftec 550W (2003-as vétel!)
    Raidmax Sagitta ház

    Ez így eléggé pöpec konfig, pláne ha a megcélzott időszakot (2003) nézzük. Érdekesség, hogy a sima 1600NW-be egy átalakító segítségével bekapcsolta a Hyper-Threadinget. De erre a cuccra emlékszem anno, pár régi P4-est szereltem én is ezzel.

    Ez a gép mai napig megvan neki, félreállítva egy sarokba, egy korhű Samsung 765MB monitorral. Egyedül a VGA az ami kilóg, eredetileg egy GeF3 volt benne.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Bile Demon #86209 üzenetére

    Köszönöm elismerő szavaid :)

    Na most ebben a Biosban be lehet állítani egy tól-ig értéket (ilyet soha semmilyen más cuccnál nem láttam), plusz erősen gyanítom, hogy a CPU mobilsága vezérli a feszültségeket. Azt ugyanis észrevettem, hogyha egy fix értéket állítok, akkor is mikor csökken az órajel visszavesz a VCore-ból is.
    Ez a VCool rémlik, mintha anno hallottam volna róla.
    Igen, itt azért 1470/3070MHZ-nál eleve komolyabb a difi, és az 1,5V és 1,85V szintén komoly csökkenést / növekedést eredményezhet szerintem. Bár erre csak hődisszipáció miatt gondolok, mert amúgy jelen esetben nem érdekelne a CPU/rendszer fogyasztása (még nem csökkent a rezsicsökkentés :D )

    nagyon extrém (és belsős infó) dolgok : köszönöm a kérdésedet, vártam. hogy előbb utóbb valaki felteszi. A CPU sorozatszáma tudtommal, semmilyen módon nem olvasható ki a CPUból (és ez soksor nekem eléggé nagy baj) Az fizikailag egy gyárban rákerült fekete hátteres fehér cimke, ami valamilyen módszerrel rá van kasírozva konkrétan a CPU-ra (tehát nem igazán cserélhető, max ha ráteszel még egy cimkét, de leszedni pl én még sosem tudtam az eredeti sorozatszámot). Ilyenkor az új sorozatszám a fejemben születik meg (retrográd számítás) és a tulajdonságai alapján kapja a sorozatszámot. Bizonyos jellemzőket megszoktam tartani viszont a "finomítás során" muszáj megváltoztatni pár dolgot, különben a valós eredmény és a sorozatszám nem egyezik, erre pedig mindig vigyázok, hogy egyezzen. Van némi alkotói szabadság, meg esetek amikor két eltérő sorozatszám ugyanazt jelenti, ezutóbbira ha gondolod és szeretnéd, majd hozok példát. (itt ha rájössz a mintára, akkor rájöhetsz a számolásra is --- ez már jóformán a cikk témája amit erről írhatnék, csak nem tudom, hogy szabad-e, illetve milyen hatással lenne... )

    "Ha átkerül másik mezei ASUS A7N8X vagy ABIT NF7 lapba akkor viszi magával?" - a finomított proci mindig, minden esetben viszi magával a módosításait. Bármilyen lapba is kerüljön. Ebből ugyan nem volt gond, volt olyan CPU ami 133-ról 166-os FSBre volt modolva, ez ha átkerül egy nagyon korai Athlon XP-s lapba, akkor csak simán nem indul el, mert a lap nem ismeri fel a CPU-t, holott valójában ismeri, csak a magasabb FSB-t nem. A mósodításokat mindig feltétel nélkül minden lap jól kezeli, amennyiben ismerné azt a procit amire módosítva van! (tehát ha pl csinálok egy 1700+-ból 2700+-ot, és a lap ismeri a standard 2700+-t, akkor hibátlanul fogja kezelni 2700+-nak a módosított CPU-t).
    Az egyedi Biosnak máshol van szerepe : pl abban, hogy egy 23-as szorzót tudjon kezelni a lap. Az NForce-ok jellemzően 22,5× ig viszik a szorzót. (bennük van 40-ig!, csak le van zárva). Ilyenkor csak annyi van, hogy fekete a képernyő mikor indítod a gépet.
    A 10-es szorzó esetén "black hole" az a baj, hogy nem tudom megcsinálni a 6×250-ről 13×250-re ugró CPU-t, mert ha beleesik a 10-es akkor gameover van :( ELVILEG. De ez még nincs kipróbálva 100%-osan, mert le kell "gyártanom" egy ilyen CPU-t, az pedig nem kevés idő, ésmegfelelő CPU is kell hozzá.

    Jók a kérdéseid, úgy látom, hogy ezt a témát mélyebben fogjuk tudni kibeszélni :) (végre!)

    Core2 mellé GPU : Nekem az egész C2D anno mikor új volt sajátként kimaradt :(
    Igaz, hogy vágom mire képes, mert a számtech boltban melózva, napira raktam össze kezdetben E6300/E6400-asokat aztán meg mindenfélét E2140-től E8600-ig, később a Q szériát is, így vágtam a teljesítményüket (fura mód már nem emlékeztem, hogy mlyen VGAkat rajtam melléjük, de most h írtad beugrott pár, főleg a 7600GT, 8600GT volt nagyon népszerű), de nekem nem volt akkoriban.
    2009-ig elvoltam az Athlon XP 1466@2669MHZ-el, akkoriban ez elég volt mindenre is 1024×768ban.
    Utána vettem egy Phenom 9500-ast HD3870X2-vel, ami nem volt a legjobb megoldás mai szemmel nézve (bár a CPU gyakorlatilag adott volt, ami jelentősen lecsökkentette a mozgásteremet), de akkor elképesztően menő voltam vele a haveri körben. 2009 decemberében megvettem azt a E2140-est, ami 4800MHZ-et ment a tuningversenyen, az mai napig megvan. Nemrég kaptam hozzá egy Giga EP35-ös lapot, mnár csak nitro kéne hogy kihajtsam. De ha lenne nitrogénem most az is a Athlon XP projectre menne. Szóval az E2140 egyelőre marad "szent szobor" (ahogy az elmúlt 13 évben is volt), és majd az E7500 köré varacskolok valamit szép óvatba. A VGA HD6850 lesz, mert az van itthon, nem túl korhű (2012-es a VGA, az E7500 meg 2009 januári), de hát majd eljátszuk a "fejleszett konfig" esetét. Pláne ha DDR3 kerül bele.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #86215 üzenetére

    Itt mi lesz a pontos konfig?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #86222 üzenetére

    2009 nyara előtt ez volt nekem is. Csak éppen 386-tól (a napi Athlon XP-n kívül) P4-esekig mindenem volt. (Két GUS hangkarim is, ami 500ft-ért se kellett senkinek, most meg mennyit ér :O ) Ládaszámra álltak itt az alaplapok Ramok, HDD-k, mindenféle kártyák, tápok stb. Volt pl két Vodooo2-esem is, ami egy darabig SLIben szolgált egy GeF2 mellett egy 1700-as Celeron mellett. (GeF3-as érkezésekor értelmesebb volt a GeF2MX400 + V2 SLI-t lecserélni a geF3-ra, vagyis már picivel előtte ment nyugdíjba a 2db V2)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86239 üzenetére

    Mennyiért szerezted???
    Egy haverom most Huanhanzi lapot és Xeont (sajna nem tudom most megmondani milyet) és 96GB RAMot használ napira. X99-es alapon.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86241 üzenetére

    Szépen emelkedik az ára :(
    Abszurd ami az utóbbi pár évben megy.
    Eleddig kőbevésett szabály volt, hogy bármilyen számtech termék ára lefelé megy, 1 évesen jellemzően feléért lehet megkapni újonnan mint újkorában, használtan meg akár harmadáért is hozzá lehet jutni. Egy 4-5 hardver pedig (ha csak nem valami különlegesség) akkor párezer vagy méginkább sör/csoki -ért megy.
    Most pedig elég megnéznem, hogy a 2TB-os asztali HDD, ma többe került mint 10 éve ilyenkor (12000ft volt 10 éve, most pedig 17000ft), vagy az az őrület ami a VGAkkal ment az utóbbi 2 évben. :(
    De ha nagy általában nézem (jó, ennek más gazdasági folyamatok is keményen megágyaztak), az elmúlt 20 évben a VGA sweetpot felment 20 ezer ft-ról kb 250 ezer ft-ra, és generálisan szerintem nem volt ekkora drágulás. Az pedig totál nonszensz, hogy sokéves hardverek kerülnek többe mint a megjelenéskori áruk volt.
    Szomorú, hogy az olcsó csájníz lapok ára is megy fel, mert ennek a Xeonosdinak az egyik legnagyobb vonzereje az ára volt. (Eladni igencsak nehézkes, mivel sokan ódzkodnak tőle, mert nem "íöt" meg "íhét", amit még úgy tudnak is valahová tenni az emberek).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86250 üzenetére

    Leírtad nagyon szépen, hogy miért irtózok a brand gépektől. :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86253 üzenetére

    Persze, mint írtam is megvannak a gazdasági okai is, de valahol zavar, hogy nem őgy megy mint régen, hogy megjelenésekor elkezdtem gyűjteni egy hardverre és 3-6 hónap múlva "félúton" találkoztunk (feleannyiba került és nekem volt addigra annyim, így megvettem).
    De ennek lehet, hogy részben a fejlődés lassulása is az oka (sőt, szinte biztos), aminek meg annyi előnye van azért, hogy nem KÖTELEZŐ 1-2 évente gépet cserélni, hanem ma még egy 8-10 éves CPUval és 3-4 éves VGAval is tökéletesen el lehet lenni. Ez a 90-es évek végén a 2000-es évek elején teljesen elképzelhetelen lett volna, de még mondjuk 2010-ben is.
    Másik oldalról viszont így minden hardvert még nagyobb tömegben kell gyártani, hiszen nem csak most, hanem majd 2-3 év múlva is megéri rá váltani, és így értelemszerűen még többen veszik majd az adott cuccot.

    Kínai gép :
    Az eladás nekem fontos szempont, ugyanis eddig egyetlen kivétellel (az Athlon XP-m) minden fő gépfejlesztésnél az volt a évge, hogy az előző gépet el kellett adjam. És akkor bizony nagyon nem mindegy, hogy mennyi idő alatt és mennyiért megy el.

    Egyébként mikor a 10400F-et vettem előtte képbe kerültek ezek az X99-es kínai technikák is, olyan elképzeléssel hogy vagy veszek mellé VGA-t is (ilyen túlárazottan ami tavaly márciusban volt, kösz, nem), vagy akkor veszek a 10400F-nél (6/12) egy jobb procit. Nos ez értelemes áron nem volt alternatíva, mivel az X99-es deszkákba lényegében Haswell CPU-k mennek (ami már csak egy 8 éves cucc), és 6/12 felett nagyon meg is drágultak, a 8/16.os még Haswellben is komoly felár lett volna.
    Ráadásul a kínaisága miatt a lapnak a garanciát gyakorlatilag elfelejthetem, meg ki tudja hány hét alatt jön meg, stb. Második gének nagyon kipróbálnám, mert mozgatja a fantáziámat, de főgépnek már nem (2014-15 körül még lett volna benne ptenciál bőven). És főgépnél az eladhatóság egy fontos szempont nekem.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86254 üzenetére

    "Inkább magam válogatom és szabványos alkatrészekből építem össze." - ezzel én is így vagyok.
    Nagyon jó ár/érték aránnyal kellene bírjon egy (használt) brand gép, hogy akár csak szóba jöhessen.
    Egyetlen egyszer vettem ügyfélnek brand gépet, de abba belement a GTX950, meg fillérekért kapott ugyanonnan +8GB RAMot. És ami tetszett a brand gépben (4th I5), hogy volt benne 120GB SSD és 1TB HDD is az árban. :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86264 üzenetére

    Ez a tendencia nagyon nem jön be, még akkor sem, ha azért világpiacilag alá van támasztava :( De benne vannak a gyártók is, akinek jó a "hiány". Előbb HDD fronton, majd VGA fronton tapasztalhattuk meg. Félek a jövő a fejlesztés helyett a "hiány" politikája lesz". :(

    Jó neked, az eladás nekem a gépfejlesztés mindig fontos alapköve volt. Most megtehettem volna, hogy az I3 4330 + lap + 16GB RAM marad tarcsiba, de azt meg sikerült rendkívül rosszul eladni :( Egy régi cimbinek adtam el részletre 20 ezerrel áron alul, aki részletben fizetett míg tönkre nem tette, azóta nem füllik a foga a fizetéshez, szal még inkább áron alul adtam el :( (Ennyiért itt is állhatna mint taralék félkonfig)

    A gyűjteménnyel csak óvatosan, mert annak meg érdemes az értékét megnézni.

    Amikor én néztem a 8/16 Haswell, azzal együtt h garanciátlan kínai lap ki tudja mikorra és elavult tecnika (akkor még a TPM 2.0 nem is volt képben a Win11 miatt) nem érte már meg, főgépnek.

    Kínai cuccokkal még a C2Q időkben volt tapasztalatom, akkoriban ha baj volt körbefotózás, hibaleírás (esetleg visszaküldés, bár a szemetet álltalában nem kérték), 2+ hónap múlva jött az új, ha jött egyáltalán. Nekem 2 nap is necces gép nélkül. Elhiszem, hogy 2008-2009 óta volt változás, láttam én is h Spanyol oldalak hirdetgetnek, nagyon sok jó árú készletet lehet kifogni. (van olyan ami 2 procis lapot ad, 2 procival, akár 64GB RAMmal is, izgalmas projectek ezek, csak nekem nem most). Ettől még nem vetném el a kínai lapokat, csak nekem most nem fér bele ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Bile Demon #86269 üzenetére

    Én még 2020 végén kezdtem el nézegetni, mint szóba jöhető esélyt, ami nagyon vonzó volt benne a rengeteg RAM olcsón, 32GB alá semmiképp sem akartam adni. A baj az, hogy a tényleg izgalmas projectek (8 vagy több mag, esetleg 2 CPU) már eléggé drágának bizonyultak. (itt ugye a táp, hűtés stb nekem is játszott volna, sőt bizonyos esetekben akár a ház csere is ami kizáró ok volt).

    "Mire mindent letesztel és bootol, addigra vagy elfelejtem miért kapcsoltam be, vagy elmegy a kedvem az egésztől... (lásd HP Vectra P3-667)"
    Annak idején mikor térinfóztam, az volt a menetrend, felmentem a terembe, benyomtam a gépem, majd lementem, kivettem egy teát az automatából, elszívtam egy cigit, és mire ezután felértem, kb akkor kezdte el kipakolgatni az ikonokat a Win98 ... És akkor ilyen géppel digitalizáljál térképet... nagyon nem lehetett vele haladni, és határidős volt, szóval kiraktam a projectet úgy 10-15 kislemezre (1.44-es floppy), és hazavittem, az Athlon XP-men két délután alatt végeztem azzal, amire féltem, hogy 2 hónap nem lesz elég, majd visszavittem, felmásoltam, és örültem, hogy én csak netezgetek mert már kész vagyok.
    Később egyébként vettem a gépbe egy olyan kártyát ami csinált rá 2-3 USB portot, mert így már 32+64MB-os pendrivejaimmal is tudtam mozgatni adatot. A gép egyébként egy 166-os P1-es volt, 64MB RAMmal, (valami brand gép volt) abszolút nem kellett volna ilyen csigának lennie, csak a Win98-at szerintem, 98 óta nem rakták újra, és borzasztóan tele volt minden szeméttel.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86277 üzenetére

    ASUS P4T ...
    Erről konkrétan az az emlék ugrott be, ami akkoriban mikor megjelentek az ilyen rendszerekről, és később a frissen megjelent S940-ről is :
    Mégpedig az, hogy ilyen gépem nem lesz soha. Az S423-as P4-ek nagyon drágák voltak a maguk idejében, az RD RAM meg a drágább lapok csak tovább rontották a helyzetet, ráadásul az 1400-1500MHZ-es P4-eket egy Celeron Tualatinnal is le tudtam nyomni, negyed áron. Aztán a jobb S478-as procik és később az S478-as olcsó Celeronok egyértelműen betették a kiskaput ennek a platformnak.

    Az S940 meg ott vérzett el számomra, hogy a belevaló processzorok (FX51, FX53), túl drágák voltak, ugyanakkor egy 3200+-os Barton vagy 2,4-2,5GHZre húzott TBred B-vel szemben abszolút nem volt akkora előnye, hogy megérje rá váltani. Itt még ráadásul ott volt az olcsóbb S754 és 939-es platform is, eleinte főleg a 754-es pörgött nagyon*, de az X2-es procik árának csökkenésével az S939 lett a sláger, a 940 meg kihalt akárcsak az S423.
    Tőlem egyiket se rendelte soha senki, de ha akart volna is, inkább lebeszéltem volna.

    * Az áruházuak polcain, előre összerakott konfigokban. Én az 754-et sem nagyon preferáltam, eléggé alacsony órajelű CPUk voltak bele, erősen túl + -ozva. (már S462nél is, mikor Tbred B 2000MHZ már nem 2400+-ot hanem 2800+-ra volt értékelve, 2200 Bartonos MHZ meg nem 3200+-ra hanem 3300+-ra volt értékelve, úgyéreztem ezek már inkább a Celeronokhoz vannak számozva). De amit a 754-eseknél csináltak az már tényleg túlzás volt, 1400MHZ-es CPU 2600+-nak eladva, amit egy Tbred B 2200+ is megevett minden tekintetben reggelire, féláron).
    Ha valaki költségérzékeny volt, akkor ajánlottam neki inkább egy még olcsóbb, húzott Athlon XP-t, ami így minden tekintetben jobb megoldás volt.
    Mindeközben az Intel oldalon ott voltak a menő 4GHZ-re húzható Dual Coreos Pnetiumok ... A Sempronos meg a korai S754/939/940-es idők nem csoda hogy erősen az Intel irányába fordítottak, pláne a C2D megjelenése után.

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #86278 üzenetére

    Hűűű, azta :Y
    Érdekes megfigyelni, hogy az alaplap jobb oldali traktusa főleg az als részen gyakorlatilag üres. Ennél is szembetűnőbb isma felületek vannak a CPU foglalat körül.
    Ha jól látom akkor két dummy ram van benne? Mennyi RAM van benne? milyen proci? Működőképes a cucc? Azt látom, hogy intel lap :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #86291 üzenetére

    Rendben.

    Rendesen megvan RAMozva ahhoz képest, hogy RD megy bele :D
    Azokból általában 256-512 volt akkoriban a gépekben, esetleg a legelborultabbaknál 1GB.
    (40GB HDD-t anno 256MB RAM mellé volt szokás tenni, ha így nézem durván alul winyózott, ide dukálna egy 640GB-os)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Fred23 #86296 üzenetére

    Hát az még az alapórajele sincs... hogyhogy csak ennyin megy?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Bile Demon #86298 üzenetére

    :)

    Gondoltam, hogy tetszeni fog :)

    Németországban egy Weiller-Simmerberg nevű falu Penny (Weiller) boltjában találtam, és egyet (alsó kép) meg is vettem :)
    Egyből te jutottál eszembe, meg a Dungeon Keeper 2 :D

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86302 üzenetére

    Ez teljesen jó, mert így ha utólag is, de kipipálhatod a birtoklását. :) A maga idejében tuti biztos, hogy nem vettem volna meg (nem is tettem) utólag érdekes, de zsiráf kategória (tök jó, tök jó, elvagyok vele valameddig de aztán ennyi).
    Igen, a 2GHZ-es S423-as P4 már szerintem is lenyomja az 1400-as Tualatint, de haazt megtekerjük 1866-ra, (amit még jó eséllyel vihet), akkor viszont ismét Tua előny van. De szerintem már 1733 körül is maximum egal ha van.

    Itt egy videó ami azonos órajelen hasonlítja össze a P4 1400-at és a Tualatin-t ezzel nem sokra megyünk mert vitán felül áll, hogy a Tualatin a gyorsabb azonos órajelen

    AM2-ben egy Phenom 9500-asom volt, ami azért volt nagyon jó, mert 4 magos volt, és akkoriban még a két magos proci sem volt túl elterjedt, a 4 magos egyenesen áll leesős volt. Legalábbis a környezetemben. Ugyanakkor a rettenetesen rossz oldala az volt, hogy valójában egy nagyon lassú CPU volt ahhoz képest amit várhatott az ember, gyatra tuning potenciállal. Ettől az történt, hogy bizonyos feladatokban lassabbnak éreztem mint a 1446@2669MHZ-es Athlon XP Tbred B CPU-mat, és időnként downgradeként éltem meg az új gépet. Azzal vígasztaltam magamat, hogy paraméterek alapján(!) nem lehet rosszabb mint egy 3200+-os Barton. Ezt amúgy nem tudtam, mert akkoriban ugyan akadt 1-1 3200+-os Bartonom, de maximum átment a kezeim között, gépbe beépítve nem használtam.
    most is van egy 2500@3200+-os Bartonom, de még ki sem próbáltam (sorozatszám alapján a standardet hozza, semmi izgalmas). Viszont anno a 2500+@4500+-os (11×250MHZ!) Bartont azt kifejezetten csíptem, de egy teljesen más kategória volt :)
    Az Athlon XII már megint más, egyrészt abban végre volt tuning potenciál szemben a Phenom 1-esek kihajtott merevségével szemben, másrészt sok esetben volt bennük (ha Deneb volt és nem Propus) +1-2 mag és + sokszáz MHZ. Propusokkal nem sokat lehetett kezdeni, max meghúzni ameddig lehet és ennyi. (Propusba is lehetett bizonyos esetekben plusz magot nyerni, de sokkal kisebb volt az esély mint a Deneb-ben ráadásul a plusz mag bekapcsolása garantáltan kaszálta az OC-t, sőt néha még az alapórajel alá kellett vele menni, hogy stabil legyen).

    S939 :
    2,95GHZ ellen valóban jelenleg(!) nincs olyan Athlon XP alapú felszerelésem amivel el mernék indulni... (nagyon elméletileg bizonyos esetekben egy fullra kihajtott The BE(A)ST esélyes lehetne ellene, deezen fölös morfondírozni, mert itt már nitrogénes történetről beszélünk eleve).
    De az E7500-asommal már más lenne ... Sőt, akár a mostani procimmal is 2900-on 1-2 magig lekapcsolva. Még érdekes is lehetne. (ahhoz előbb sikerülnie kéne lekapcsolnom a magokat / HT-t. Régóta gondolkodok egy olyan teszten, hogy pár játékban összehasonlítani : 4 mag + HT, 6 mag HT OFF, és 6 mag HT ON... (esteleg ha sok időm van akkor az elejére 4 mag HT nélkül).
    Aztán ebből blogbejegyzést fabrikálni. CSAKHOGY : a HT és a két mag lekapcsolása után végtelen ciklusba kerültem, állandóan visszadobta a biost. A bootig sem jutottam el, amennyiben nem 6/12 volt az állás. Más kipróbálta ugyanilyen lappal, és problémamentes volt neki, szal lehet h én rontok el valamit. A cél ezenfelül a turbo kikapcsolás is lenne bizonyos esetekben. De ez már modern teszt lenne... majd megy a blogba

    S754 :
    Tényleg egy felejthető túl +-ozott CPU. Az már a parasztvakitás volt amit ott művelt az AMD. Sajnos a Tbred és Thorton alapú Sempronokkal* együtt. S754 legnagyobb hátránya az új platform volt (drágábban) lassabban mint amit egy használt Tbred B / Barton tudott.
    Tulajdonképpen ez és a Sempron, meg az akkor befutó Pentium D és később C2D fordított el az AMDtől.
    AMD tulajdonosként (és kellemes emlékekkel, némi elkötelezettséggel) kezdtem el Intelt ajánlani az embereknek. Nem véletlen, hogy a 754, egy magos S939, S940, és az X2-esek is nagyjából kimaradtak nekem.

    * öcsémnek egy 2800+-os (2000MHZ-es) Sempronja lett, az akkor még csak 2200MHZ-es 2800+-os CPUm le is hagyta, hiszen az övé legfelejebb valójában 2400+ volt jó esetben így (2000MHZ) 2400+ (enyém) VS (2000MHZ) 2800+ versenyzett, és még ígyis picit (mérési hibán belül azért) az enyém bizonyult gyorsabbnak. Tehát a régi 2400+-os AMD az új "2400+" ellen, amit már 2800+-nak neveztek, mindneféle alap nélkül. Ha pedig felettem 2200MHZ-re az enyémet (2800+) akkor egyértelmű volt az előnyöm.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86305 üzenetére

    Sorry, ez az info bad sectorra kerülhetett nálam. :( (lehet h később megint rácsodálkozok ebből kifolyólag )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #86310 üzenetére

    Végülis megy vele, csak mondom, hogy ennyi azért nem szoktak belerakni akkoriban. Noha Béla haverom 1600A NW-je is gyanús 2GB DDR RAMmal, fel lehet ezeket fogni korszak "pénz nem számít, most nyertem a lottón" gépeinek.
    Értem miért 40-es van benne, de ilyen gépekbe tényleg 80-160 volt kb ami élethű. Régen írtam egy táblázatot, ami nagyon megállta a helyét, lehet h be kéne írnom ide a topicba, hogy mi mihez volt "harmonikus" (ettől természetesen el lehet térni, meg a korban is el volt térve, de kb beállított egy arányt)

    Siófuckra? Onnan már csak egy TAB-ot kellett nyomjál és otthon is voltál :D
    Reméljük működik még.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #86339 üzenetére

    A jóöreg Mercury táp, ilyenem nekem is volt, kész nosztalgia most ránézni is.
    Viszont érdekes, hogy a ház aljában 1,5GHZ-es S478-as P4e-t ír, ami a DIY piacon nagyon ritka volt, Wilametteből 1700-asokból volt rengeteg. 1500-1600-ast a Brandek kapták meg.
    Ehhez képest a te gépedben bent aztán ténylegesen 1800-as Northwood van. CPU upgarde lehett? A tápja se gyári szerintem ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz envagyok #86350 üzenetére

    Persze, hogy nem feltétlenül volt luxus, voltak ugyan drága időszakok is, de nekem pl egészen az elejétől (2000), általában átlag feletti RAM mennyiség volt a gépemben. Az Athlon XP-ben 2009-ben pl már 2GB volt. Akkoriban a már javában piacon lévő C2D-k C2Q-k futottak annyival.

    De sok ilyen esetre emlékszem mikor olcsó volt a ram.
    pl 2020 elején is nagyon olcsó volt a DDR3-as RAM, annyira, hogy a leváltani tervezett I3-asom is a végére már 24GB RAMot kapott, mert 1000/GB árra jött ki bele a DDR3. (na nem mindig volt ilyen olcsó, emlékszem mikor 30 ezer felett kellett fizetni 8GB-ért is)
    nem véletlenül gondolkodok extra mennyiségű DDR4 RAM beszerzésén sem (remélhetőleg majd még lejjebb megy az ára), de az RD RAM sosem volt olyan olcsó kategória. vagyis amikorra igen, addiga ezek a P4-ek számítottak borzasztóan elavultnak.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #86351 üzenetére

    Látom az előző oldalt elolvasva (és ezt kommentet nem látva) hasonló következtetésekre jutottunk.
    Nekem 2003 február legelején jött az első 80GB-os HDD a főgépbe. Semmi nem tudta úgy meggyorsítani érzetre az adott gépet mint a plusz RAM és HDD csere.
    Igen, 2001-ben volt nekem is 768MB RAMom (erről már írtam többször), de előtte és utána is átlag feletti. (2003-ban 640MB RAMom volt, 256-512 volt a divat akkoriban).
    32GB RAM 44ért nem rossz, én 29-ért vettem 16GB-át, meg aztán még egyszer ennyi körül. Ugyanúgy G.Skill DDR4 3200CL16-os Aegis-t, csak végülis 4×8-ban. Most egy ideje csak 16GB RAM van a gépben, mert ahhoz amik most mennek nem szükséges több, majd egy új VGAval lehet ez sarkalatos pont.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86360 üzenetére

    Majd szerintem jó lenne egy oszlop annak is a táblázatban, hogy milyen CPU-val futotta az eredményt.
    Dothanom nekem is volt. 1700-as volt, és Cipruson használtam középretronak. :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #86322 üzenetére

    2005-ben bőven adtam el még Athlon XP-ket, sőt... egy keveset még 2006-ban is.
    persze itt már ebben az időben kihegyezett Bartonokra kell gondolni (2400-2750MHZ is akár), valami NF2ultra / KT880 chipsettel, rengeteg RAMmal. Szerintem azért is mentek olyan jól, mert működött a parasztvakítás minden eleme : ezeket még mindig olcsóbban tudtam mint amennyiért egy S754 felvolt téve valamelyik bolt polcára, jellemzően több RAMmal, és ami a legfontosabb nagyobb XXXX+ -al. Már egy 3200+ Barton VS 3000+ Athlon 64 S754 is bőven elég volt, hogy Pistike gondolkodóba essen, pláne ha a Bartonhoz alacsonyabb árcédula tartozott.

    Ami a 754-et illeti, egy időben a környék két S754-esét csak vadásznak hívtam (vadász, vadász vicc), ugyanis azért jártak ide hozzám, hogy az Athlonom megreggelizze őket. Ez már talán 2006-ban volt (vagy 2005 végefelé) és a fairplayhez hozzá kell tennem, hogy nekem 600-1066MHZ órajel előnyöm volt, meg dual channelem. De azok a gépek nemigazán voltak tuningolhatóak, szóval így jártak. Sempron meg pláne lassú volt akkoriban... néztem volna a Celeronokhoz, de 2003-tól 2006-ig, a dual core Celeronokig, a Celeronok láthatatlanok voltak számomra. Tehát számításba se jöhettek gépépítésnél.

    Összességében rossz tapasztalataim voltak az S754-esekkel, egy fölös leágazásnak tartottam, ami sokáig eléggé rossz ár/teljesítmény mutatóval bírt. (később javult persze). Érdemi fejlődés S939-ben volt, az meg sokáig túl drága volt, igazán érdekes az Athlon X2-esek megjelenésekor lett ... De addigra már letettem a voksom a Pentium D irányzat mellett, valahogy abba az irányba terelődtem.
    Lényeg, hogy a S754/939/940 érát erősen elkerültem (később főleg X2-esek ügyfélgépekként voltak meg mint tapasztalat), és azok is, akik tőlem vették a gépeiket, mert az Athlon XP vonalról aztán a Pentium Dhez lettek átterelve. Egyébként élőben először Athlon X2 3800+-ot láttam (az akkori barátnőmé volt a gép), 2006 november elején! Akkor már a másik oldalról is eléggé komoly viszonyítási alapom volt.

    Lehet, hogy nem vagyok fair ezzel a korszakkal az AMDnél, főleg az S754-el nem, de nekem valahogy ez így alakult.
    De az egész alapból azzal indult, hogy az S940 viszont otthoni usernek fölösleges volt, kemény 2db CPU készült bele, mindkettő drága volt, hamar ki is halt a foglalat a mainstream piacról, már ha egyáltalán valaha mondhatni, hogy a részese volt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86370 üzenetére

    Igen, azt láttam, csak lusta dög vagyok, azért gondoltam, plusz ha eltörnek a linkek is megvannak a főbb eredmények akkor

    #86368 jokeph : gyengusz az a kis Mercury és zajos is, de ráadásul asszem az volt az a tápom aminek egyszercsak megállt a hűtője. Mindezt azután, kb 1 héttel, hogy megjött és beszerelésre került az ASUS A7N8X-E DLX lapom. Természetesen péntek délután adta elő, úgyhogy egy teljes hétvégéig nem gépeztem, mert álló ventis táppal nem mertem, pláne húzott CPU és VGA mellett, 2 winyóval, ODDvel.

    jah, azt hittem már előtted bővítette valaki. A korábbi gondolom Wilamette volt. (Northwoodból nem is emlékszem 1,5-ösre)

    és nem csak jók az Aegis RAMok de szerintem bitang jól is néznek ki :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86376 üzenetére

    Köszi, nagy segítség lenne :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86376 üzenetére

    AZ jü lenne, köszi :)
    (főleg ha békén hagyna a barátnőm amíg a topicot átnézem)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #86383 üzenetére

    így van, mert ugyanannyiért a TOP Athlon XP-ért, HELYETT, csak egy dzsunka balra szart tudtam hozni. :(
    Magam sem vettem volna meg, még a feláram nélkül sem. Egyszerűen nem tudtam senkinek sem ajánlani! (itt van a gizsgugyul elásva)
    80+ rendkívül jó Barton (2400+ MHZ!!!) volt eladó, miközben az új procikból (S745) semmi értelmesen húzható nem jött be. Nekem megy kellett valamit hozni.
    Azzal szórakoztunk, hogy a saját gépemmel (1466@2669); vagy az aktuális Bartonokkal (11×250 = 2750MHZ) kinyomjuk ezeket. :D És ez ment is... Ugyanakkor a Barton fele áron ment. Nem véletlen, hogy a 80db Barton CPU egy hónap alatt elment.

    Ha szerinted valahol ez az eljárás sérelmezhető, akkor lapozz tovább a következő CPU kínálatomra, ami biztosan elnyeri a tetszésedet. :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #86445 üzenetére

    Félreértesz!
    Nem kérdőjeleztem meg azt, hogy a 754 jó lenne... csak azt mondtam, hogy Athlon XP-vel és sok-sok tuninggal vészeltem át ezt az időszakot. írtam is, hogy ebben benne volt az is, hogy rengeteg Athlon XP-m volt (volt hogy több mint 80db), amit nyilván el kellett adni.
    Ezért Athlon XP vagy Pentium D irányzatot adtam a megrendelőimnek.
    Másik oldalról látványosan lenyomtam az Athlon XP-mmel a 754-eseket (ezt is leírtam, hogy valójában unfair volt, mert akár 1GHZ-es órajel előny is volt az Athlon XP-nél, de ez a vevőket nem érdekelte).
    Nem volt S754-em, de azért a maga idejében sem volt penge, mert az az S939/940 volt.

    Nyilván kis pénzzel akkoriban remek választás volt, pláne annak, aki nem ismert engem, de ez nem változtat azon a tényen, hogy nekem kimaradt, mert másik utat láttam jobbnak akkoriban. (mindezt úgy, hogy a 754-esek sorozatszámát is tudtam olvasni, és a pin modot is ismertem)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ityam #86456 üzenetére

    Egy E8500 azért komolyabb, persze egy szinttel magasabb is

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #86474 üzenetére

    Nem, nem ...
    Itt nem 80db-ból volt jó, hanem mind a 80db ment 2400-2750MHZ-en.
    Ukrajnába vittünk anno sokat, Kijev önmagában benyelt 400db-ot; de Harkivbe is eladtam 60db-ot az ott tartózkodásom alatt. Még kevésnek is bizonyult. Annyira nagy volt az érdeklődés. Mariupolba (de tök jó város volt, legalábbis én élveztem; de ez még bőven a háború előtt volt) is ment jópár. (és mai napig 2000+ db van ismeretlen helyen)
    Ezek mind jól húzható darabok voltak, 15000-20000 ftnyi hrivnyáért kaptak 75-100+ ezer ft-os teljesítményt. Míg itthon az S754/949 volt a menő addig nekik ezek volt a bestbuy. (volt, hogy 482db Athlon XP processzor volt a tulajdonomban)
    Az ukrán (és némileg) a török piac (ahová kevés jutott) olyan volt mint a szivacs, ezeket felszívta, bármennyit is vittem. Konkrétan az ígéret földje. Mindegyiket is vitték.
    Ezek mind átlag feletti TbredB/Bartonok voltak. (ezért látok arra óriási esélyt, hogy Athlon XP tuningból onnan emelkednek ki, bár most a háború miatt ezt nem látom, sőt még a csapatomat is szétzilálta :( - sajnos már van olyan fórumozónk aki már nem lehet velünk, mert a háború áldozata lett :( -- szétbasz ez mindent, kurva gyorsan be kéne fejezni ezt a háborút)

    X6 az nekem önmagában egy gyönyörű, szeretett, vágyott CPU, főleg mióta az egyetlennel találkotam ami ment 4500MHZ-en az összes maggal! De kár h lappal és 8GB RAMmal ment el 45 ezerért :( Ha tudom, magam veszem meg.

    Q6600, volt hozzá szerencsém, és azt is szerettem. Nem a különleges E6600 (ami 6600MZ-en), de nagyon oda adta. I920 helyett I930-hoz volt szerencsém, de izmosan kiadják még ma is.
    Bulldozerek nekem is csalódás voltak.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86479 üzenetére

    Jujj, úristen, ezt nehogy úgy képzeld, hogy az E6600 full time ment 6600MHZ-en, mert nagyon nem!!
    Egyszer volt talán egyetlen másodperc, amikor elérte. Ha így volt...
    Screenshootom sincs, mert ott sem voltam.. csak a legenda, ezt adja ... (aztán ki tujda mi ennek az alapja)
    Ehhez nem szavatolok semmit.
    A Béla féle tuningoknak csak nagyon kis részéért tudok hely állni, na ez pont nem az, mivel pont nem láttam ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86481 üzenetére

    Igen, itt elválnak a dolgok, mivel én extrém tuningról beszélek, Frescho meg te, pedig napi használatról.

    Nem kételkedek abban, hogy a maga idejében jó volt a 754, de mint leírtam, nekem kimaradt részben üzleti okokból. (egyébként nem is tudom, hogy jutottunk ide...eredetileg arról indult a szál, hogy a S940 a két db mainstream asztali procijával mekkora értelmelten foglalat volt egy átlag usernek).

    Az E6600-nál meg még az is lehet h én értettem félre anno valamit.

    Nem haragszom a véleményed a miatt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #86484 üzenetére

    Jaj, azt hittem I920... Athlon X4-esekre nekem is nagyon csorgott a nyálam, a nagy vágyam egy 965BE volt, persze sose lett meg (A Phenom 9500-amhoz képest nagy előrelépés lett volna, de lap+ram+CPU cserével járt volna, amit akkoriban már nem engedhettem meg magamnak :( ) Sajnos a platformcsere miatt az sem jöhetett szóba, hogy egy X2-es Denebet szerezzek és azt négymagosítsam, a későbbiekben.
    A '90-es években rengeteg gép jött nyugatról. A falunak amelyben élek van egy testvérvárosa Svájcban, és időnként kaptunk onnan kiselejtezett gépeket, amiket aztán az iskolában rendezett vásárban (túlárazva) meg lehetett venni. Még '95-ben is tele voltunk XT, 286, 386-osokkal, és újabb gép nem is nagyon volt errefelé, elvétve 1-1 486-os talán. Rémlik ilyesmi, hogy 486DX2, DX4? jól emlékszem? Ezekben az időkben én még javában C64-eztem.
    Háborúval kapcsolatban egyetértünk.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86487 üzenetére

    Egy kicsit talán valóban... A lényeg, hogy ez megbeszélve :)
    Azért is mozdulok mostanság az extrém irányába, mert egyrészt érdekel, és felfedezés, másrészt most egy jól kiegyensúlyozott tuninggal (tervezek majd ilyet is), esetén sem lenne használható az a gép mai napi célokra, pláne, hogy most csak 256MB RAM van benne.
    Nekem sehogy sem lett S754, de úgy valahogy nem is nagyon érzek vonzódást felé, most meg nem is nagyon tudnám hová tenni.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #86488 üzenetére

    Érdekes, de azt hallottam FX8xxx tulajdoktól, hogy ezekl a procik eléggé jól öregszenek, manapság egyáltalán nem olyan erőtlenek mint gondolná az ember.
    Emlékszem a I5 2500(K) 2011 végén 2012-ben volt hatalmas bestbuy, rengeteget eladtunk belőle, és fórumokon is minden második gép ilyen volt. Nagy sláger proci volt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Alpi. #86492 üzenetére

    Igen, igen, így van, ahogy írod.
    És tovább fog tolódni az inkább sok gyenge mag irányába, lásd az Intel 12th gen-t, vagy amit későbbre terveznek, amikor már akár három féle magcsoport is lehet majd egy CPU-n belül.
    Ami azt illeti én 2021-ig 2C4T-vel is elvoltam, de 4C4T mindenre is elég volt, 4C8T -re pedig anno 2-4th gen között úgy néztem, hogy ezt egyáltalán minek, mikor úgysem használja ki semmi? Persze kellett, hogy az I5 normális CPU legyen (ezért kellet ta 4 szál) és kellett valami ami az I7-et feljebb pozicionálja ezért lett abban HT, vagyis 4C8T, de azokban az időkben ez nem volt átlag otthoni körülmények között kihasználva.
    A Bulldozer azért volt kezdetben nagy bukás, mert sok fölösleges magja volt, ugyanakkor a magok gyengék voltak, így a legtöbb szoftver végezetül kevés gyenge magot használt belőle.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #86497 üzenetére

    Ahogy Alpi és én kifejettük az előző postban, a megváltozott körülmények miatt lehet, hogy jól öregszik, és most 10 évesen használhatóbb mint anno új korában.
    A legnagyobbja szerintem ott volt, hogy egy modul 1,6 magnak felet meg de az AMD kettőnek reklámozta. Ha elengedték volna ezt a mindenáron történt úúúú de sok mag van a prociban nézd! hozzáállást és kezelték volna modulonként a CPU-t, akkor egy azonos kategóriás HT-s Intelt rommá vert volt, hiszen azért 1 modul két napja hatékonyabb lehetett, mint 1 mag HTel.
    Egyébként emlékszem, hogy az FX4xxx-es széria nekem azért volt anno láthatatlan, mert rendkívül rossz vétel volt, konkrétan az, amiért nem érdemes pénzt adni (mint a Celeronok esetleg Pentiumok).
    FX6000-es széria a középszar megoldás volt, egy Phenom X6-ot semmiképp sem szabadott lecserélni rá, de még egy magasabb órajelű Phenom X4-et sem. Hiába voltak impozánsan magas órajelek az FX-ben harmatgyengék voltak IPCben.
    FX8000-asek meg, ahogy írtad is, lehűteni nehéz őket, cserébe drágák. Külön szégyen volt, hogy a 2 évvel korábbi I5-el alig tudta tartani a játékokban a lépést.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #86523 üzenetére

    Lehet úgyis fogalmazni :D
    De konkrétan arra gondoltam, hogy a sok gyenge szál talán most jobb valamivel mint 10 éve... Win11 alatt egy fejlett feladatütemezővel szerintem annyira nem lehet rossz mint 10 éve.
    DE! Ez nem jelenti azt, hogy jó proci lenne, vagy pénzt adnék érte, csak azt, hogy talán használhatóbb mint 10 éve. Az I3 9100 nem olyan rossz proci azért.
    Öcsém Pentium G3258-asa alapórajelen (hiába húztam fel neki 4600-ra, visszatette 3200-re) ... na az ma már tragédia (főleg 4GB RAMmal).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #86539 üzenetére

    A másik gépen bejelentkezel a chrome accountodba, és magától átkerülnek

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Alpi. #86542 üzenetére

    Igen, szerintem mi egyre gondoltunk ezzel a processzorral kapcsolatban.
    Jaja, nekem is Phenom 9500-asom volt, és eleinte nekem is két mag gyakorlatilag csak dísznek volt, kihasználatlanul ácsorgott. A haverok álla meg a padlón, hogy négy(! négy!)) magos CPU-m van, úristen hát azta, a jobbak jártak két magnál... Érdekes váltás volt egyébként a 4 alacsony mag órajelű magról, a 2 magas órajelű HT-s magra váltani (I3 4330), nagyon féltem a kevesebb magtól, de abszolút pozitív váltás volt.
    Igen, a 4330-asom is érezhetően jobb volt már tavaly előtt mint a 3200-as G3258. jah, tuning megazért nem volt rajta egy idő múlva, mert 1 év alatt vagy kétszer lefagyott a gép, és rögtön a tuningra volt fogva, hogy biztos azért, és így vissza kellett állítani alapórajelre... Azóta is van élvi 2-3 fagyása, de már nem zavarja. Amúgy húztam volna feljebb is, de feszültséget ne adjak neki mert itt fog elégni proci... nem zavarta se az, hogy mennyi CPU-t tuningoltam az idők során, se az, hogy az előző Athlon X4-esét 620-ast évekig 800 extra MHZ-el használta, fel sem tűnt neki. De mai szemmel nézve a Pentium HG3258 (2C2T), nagyon kevés már.
    Egyébként tervezek majd egy tesztet (de még pár részlet kidolgozásra szorul) ahol néhány játék és alkalmazás alatt akarok 2C vs 4C vs 6C (esetleg HT bele keverésével) fordulót.
    Én is azt látom, hogy ma még nem élhetetlen a két szál, de a 2 szálat össze tudom hasonlítani bármikor a saját 12 szálammal, és a különbség nagyon durva.

    #86541 DarthSun : Akkor nem tudom. (Régen volt egy mappa a documents and settingsben, favorites/kedvencek, azt kellen megnézned. XP-ben meg win7-en még tuti volt ilyen)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #86550 üzenetére

    Hm. érdekes, azt gondolnám a 9800GTX egyértelműen jobb, de itt nem ez jön le.
    Ha csak nem neked 9800GT van, mert akkor szép a skálázódás nagyon. :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz FF23 #86553 üzenetére

    Hát nekem is sikerült ...
    (egy időben az Ati oldalon lévőkkel egészen képben voltam. Pl Radeon 8500 = 9100 )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák