Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    válasz benedekco #20204 üzenetére

    mivel 3D-t nem tud, ezért csak a felbontás miatt kellhet ennyi ram > 1600x1200 32bit elméletben lehetséges, ha a ramdac és a vision is tudja

    az ilyen félrevezető hirdetések a legjobbak, kevesebben találnak rá... ilyen miatt majdnem lett egy Matrox m3D kártyám "olcsón": úgy hirdette az amcsi, hogy "Matrox 757-00" - valahol a nyákon van egy ilyen számsor, de nem tudta pontosan, hogy milyen kincset is árul. 13+4$-ra tartotta, én írtam neki hogy mit szólna össz 13$-hoz (usa szállítással), jött hogy neki 15$ ok lenne, küldjek paypal címet. aztán nem jött a válasz, nem jött, én marha meg nem írtam rá 1-2 nap után hogy hol jár már, mire egy bő hét múlva látom hogy valaki leütötte fix áron - pedig előtte sok sok hónapig hirdette ezt a kincset és senkinek nem tűnt fel... :(

    cyrix 1200: van egy ilyen notim. ahhoz képest hogy full noname vas, 10 évesen még mindig működik, csak itt ott picit leütöttem, van egy kis holtjátéka a zsanérnak, stb. az akkuja gyárilag is gyenge volt, max 1-másfél óra, de most is tud még 20-30 percet. a procija viszont rettenet... egy szűz tiszta XP-vel, fél giga rammal első nekifutásra gyorsnak tűnik amíg csak 1-1 ablak excel, word fut, de ahogy van pár flash-es, java-s oldal plussz még ez+az, agyrém lassú lesz... :))

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz pw12345 #20206 üzenetére

    a mai napig hasonló gagyikkal kell dolgoznunk csak mostmár lenovo felirat van rajtuk - hullanak mint a legyek... a leggyakoribb a gomb probléma, de volt olyan széria - pont valamelyik régiből - amelyikkel néha gondolt egyet és felszaladt a jobb felső sarokba a nyíl. annyira nem volt vicces, ha pont akkor kattintottam egyet és lezárt valami ablakot mentés nélkül... :W :DD

    sikerült lecsapnom szállítva 6 ojróért egy LG Chromatic MPACT! 2 csippes kártyát, abból is a ritkább 8 mega rambus memóriásat :))

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz bacsis #20210 üzenetére

    a notimban az 1200-as C3-on nincsen szorzó lock, fel és lefelé is szabadon lehet játszani vele, viszont úgy rémlik hogy így is valahol 1500 körül van a vége. kíváncsi vagyok, hogy mire képes egy ilyen ha rendes tuningalaplapot kap ahol lehet alá feszt adni rendesen meg hűteni (ha akkor már melegszik)

    (#20211) DarthSun

    igen, hardveres 3D gyorsítás, MPEG2 dekódolás, hangkártya egyben - utóbbi állítólag valami ütős DSP cucc, de hogy a gyakorlatban mire képes, az majd kiderül

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz bacsis #20213 üzenetére

    CrystalCPUID > Function menü > VIA CyrixIII/C3 Multiplier

    nálam 15.5x a legmagasabb választható, de azt már messze nem képes elérni, gyárilag 9x133. kicsit az FSB-vel is tudok játszani: 145 volt a max amire valamelyik szoftveres PLL állítóval fel tudtam pöckölni stabilan, mivel húzza magával a PCI/AGP órajelét is. elvileg a PLL tudná a 166/5-öt is, de a PCI osztó váltásba belefagy le és felfelé egyaránt...

    különösebben 1500-on se melegszik, de valamivel felette hamar instabillá válik. talán némi feszemeléssel ki lehet tolni a határát és akkor még egy gyengébb P3 szintjét is megütheti :)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Fenyő #20216 üzenetére

    volt rajta aktív licit és mégis tudta zárni az aukciót? az meg hogy lehet? talán az adminok valamiért zárolták...

    annó volt egy K6-2 500-am, de csak ár-érték arányban volt tűrhető... a PCPartner VIA MVP3 lap volt 13e, a procc 17e. bátyám abit BP6-ja 33e, bele a cerka 400 darabja ugyanúgy 17e. mindkét konfignál 550MHz volt tuningban kb a max, viszont a cerka 1 procival W98-al is már nem kicsit gyorsabb volt az enyémnél... de normális BX-es lapot akkoriban nem nagyon lehetett 30e alatt kapni, szóval a K6+lap együtt jó ár-érték arányt képviselt...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    de ez a K6-2 vs BX-es Cel1 kérdés utána rendesen megfordult... később a K6-2-met egy BE6 + Cel2 633@~1.1GHz váltotta. vettem bele egy Gef2 MX400-at, de amikor átvittem haverhoz és kipróbáltuk a KT7A + 750-es duron-jában, akkor rendesen meglepődtem, hogy a 2/3-ad órajelével is már éppen veri mindenhol a cerkát, ráadásul némi tuningtartalék még a duronban is volt. úgy rémlik hogy 930 körül volt a vége, ami még plussz negyed teljesítmény. és ez még csak egy duron, nem is thunderbird volt... visszanyalt a fagyi... :U :C

    (#20232) Ádyka válasza zotyesz66 (#20229) üzenetére

    simán, a végén én is 768 megával járattam. az 512-es modult tényleg nem ette már, csak a felét látta ha egyáltalán elindult vele... hallottam sokfelől a BX memória kompatibilitási problémákról, de nekem valahogy soha nem sikerült belefutnom...

    mostanában kevés időm van itthon retrózni, de már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mire is képes egyik másik érdekesebb vidkártya a dupla procis BP6-ban. annó a bátyámnak 2x Cel 400@552-n járt benne, de azok a procik már nincsenek meg. most szintén 400-asokat szerváltam bele, és az előzetes tesztek alapján úgy tűnik, hogy még 600-on is stabilak... :))

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    lestem egy Rendition Verité V1000L aukciót... az utolsó percig 1.5 eurón állt 2 licittel... dobtam rá egy 4-est, gondoltam ezt is elhappolom mint az Mpact!-ot. hát nem jött be, több mint 25 ojróra verték fel 10mp alatt... :( :) :Y

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    ugye többen is vadásztok itt VLB kártyákat?

    [link] - kicsit húzós az ára, de talán alkudható és van PP... a kép elég mosott, de talán a hozzá legközelebb eső ez lehet: ALG2201

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Fenyő #20241 üzenetére

    írok egy privit

    rajta vagyok a témán, hogy szerezzek én is egy MVP3-as és egy ALi-s lapot, mert érdekel a téma. sajnos pár jó lehetőségről sikerült már lecsúsznom, de előbb utóbb összejön biztos. persze 25EUR körül bármikor kapnék ilyen lapokat, de az meg vicc...

    ------------------------

    AMD vs. Intel: volt 2 féle Duron, TBred-B, volt ECS K7S5A és L7S7A2, Abit KT7A és NF7 lapom, valamint még pár kisebb másodgépek alatt. a K7S5A és L7S7A2 olcsó volt, de amikor "downgrade"-eltem a SiS retket a KT7A-ra, akkor nagyon meglepődtem hogy mennyit gyorsult a gépem az SDRAM ellenére. az NF7 + TBred-B elég jó páros volt. viszont mindig szidtam a "winfost", hogy instabil xar, mennyi kékhalál, rejtélyes akadások. aztán egyszer egészen véletlenül hozzámkeveredett először egy 2GHz-es Northwood, majd azt cseréltem 3GHz-es prescott-ra, és meglepődtem, hogy mennyire atomstabil az XP. AMD-vel betudtam az oprendszer hibájának a jelenségeket, de Intellel rá kellett jönnöm, hogy az XP jó, az AMD konfigjaim voltak xarok. node ennyi féle konfig? mindenféle RAM-ok, vidkártyák, tápokkal voltak, szóval nem volt olyan ami végigkísérte volna és az okozta volna a gondot. szóval én akkor elkönyveltem hogy bár tesztekben őrült erősek az AMD-k, ennek ellenére nem szívok velük többé, úgyhogy 8-10 évig csak Intel konfigokat használtam és élveztem a stabilitást. közben ismerősöknél többfelé találkoztam S939, AM2, AM3 konfigokkal és mindig megállapítottam, hogy mennyivel jobb az enyém mindnél. fura akadozások amikor tölt a gép a háttérben, néha 1-1 kékhalál, fagyás, reset még mindig...

    végül azért csak vettem egy AMD gépet, mert az intel alternatívája ezeknek mind bullsitt: Acer Iconia Tab W500 és ezt a legnagyobb megelégedéssel használom fél éve. rettentő jó cucc, bár természetesen nyersen leterhelve nem sok az az 1GHz duplamag, de office felhasználásban rettentő kellemes pörgős a kis vas és sehol egy beakadás, fagyás, kékhalál. szóval mostanra lehet ismét megtanultak stabil platformot készíteni, de számomra a socketA-tól AM3-ig az abszolút mélyrepülés időszakát jelentette az AMD-nek, ha megbízhatóságról van szó. aki azt mondja hogy de neki pedig jó, az lehet még nem használt márkás intel chipsetes lapban intel procit és nem tudja hogy milyen az a gép ami tényleg JÓ? :))

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    (#20253) DarthSun válasza Peter789 (#20252) üzenetére
    (#20254) iday válasza Peter789 (#20252) üzenetére
    (#20255) spista222 válasza Peter789 (#20252) üzenetére

    de használtatok már tartósabban valami normálisabb intel konfigot? mondjuk giga, asus intel chipsetes lap + P4, Core2 vagy újabb... mint írtam, sokféle AMD konfigom volt a múltban, mindenféle alkatrészeket cserélgetve, de soha nem voltak tökéletesek - illetve amíg nem volt viszonyítási alapom, addig azt tartottam "normálisnak" én is...

    (#20256) Fenyő válasza Peter789 (#20252) üzenetére

    hol kapsz annyiért? sajnos én hiába vadászok, sehol semmi. AGP nélküli őskövület akadt volna 1-2, de ha AGP-s akkor már nem dobják csak úgy az ember után...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    nah, akkor lehet szimplán csak engem utáltak az AMD procis gépek? :) azért továbbra is fura, hogy az 10-15 konfig ami enyém illetve ismerősöké volt, mindnél ugyanazokat a jelenségeket tapasztaltam... :)

    sis,stb chipset: volt K7S5A sima és Pro lapom is egy 1200-as Duron alatt. természetesen használtam a cheepo féle tunyingbiosokat is, finomhangoltam mindent. ment ment, de amikor bagóért leesett egy KT7A, akkor meglepve tapasztaltam, hogy mennyivel gyorsabb a fentieknél SDRAM-al is, úgyhogy végül az Abit maradt, a másikat eladtam. utána idővel ismét elkövettem a "hibát" és vettem egy sis746-os L7S7A2 lapot egy 1800+ TBred-B-vel. ugyan látványos tuningra volt képes - a hivatalosan 266-os FSB ellenére 400-ig stabil volt - de amikor lecseréltem ezt a lapot egy NF7-re, akkor azonos FSB mellett hatalmas volt a gyorsulás már single channel rammal is, a második modul meg még szép plusszt hozott :))

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz benedekco #20273 üzenetére

    igen, pont írni akartam hogy intel chipsetes a tuti, de nem a kula gyári intel lapok, dell, lenovo, ibm vagy valami hasonló hitvány szutyokban :C :)) :DD

    (de tényleg, én eddig az ilyenekkel szintén csak szívtam)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz zotyesz66 #20298 üzenetére

    akkor így jártunk :)

    egyébként ezért nem kell belemenni a rendelésbe... a szállítási költségnél a "Shipping and handling" / "Verpackung und Versand" az 1 darabos szállítás, ha pedig van "Each additional item" / "Jeder weitere Artikel aus diesem Angebot" akkor az a további darabokra vonatkozik. ha utóbbi nincsen, akkor vagy tényleg trükközik és az ár egy részét a szállításon akarja behozni (ez inkább a kínaiakra jellemzőbb), vagy szimplán csak elfelejtette, vagy egyedi költséget lehet tőle lekérdezni a különböző méretű / súlyú termékek együttes szállítására

    válaszoltam a privire is

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz DarthSun #20300 üzenetére

    én eddig elsődleges konfignak igyekeztem mindig jó ár-érték arányú cuccokat venni, vagyis megvettem a legolcsóbb de jelentős tuningpotenciállal rendelkező vasakat: Cel2 633@1000+, TBred-B 1.5@2.3GHz, P4 NW 2@2.5GHz, P4 Prescott 3@3.8GHz, D805 2.66@3.5GHz, E2180 2@3GHz, E6500 2.93@4GHz+ - nagyvonalakban... volt pár kevésbé tuningos is, pl a K6-2 500 meg a duron 1200, de általában erőteljesen tuningoltam. eddig szoftverhibás / bizonytalan akadozós viselkedést csak az AMD konfigjaimnál tapasztaltam, de tuning nélkül is (ismerősöknél szintén) megvoltak ezek a gondok. intelekkel ilyen jelentős tuning mellett is évekig a legnagyobb megelégedéssel használtam a konfigokat

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Fenyő #20302 üzenetére

    ez jó 5let... ha megírod neki hogy elnézést de elrontottad a rendelést, de x darabot szeretnél és ennyi meg ennyi az össz ajánlatod, akkor lehet hajlandó lesz változtatni

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz zotyesz66 #20307 üzenetére

    lehetőséget ad árajánlattételre - magyar szállítással 5 db 67.65 ojró lenne, egy szállítva 50-es ajánlattal be lehetne próbálkozni. utána egy bp-fehérvári szállítást fel tudok ajánlani, ha az pl Bacsis kollégának segítene...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    zotyesz66:

    akkor már egyből ki is fizetted neki? hogyan fogalmazta meg a dolgot? néha a németek tudnak cifrázni az igeidőkkel :D

    a fix áras aukciókkal jobbára nem is érdemes foglalkozni, olyan horribilisek. én amikor vidkártyákat keresek, akkor beállítom az alap technikai paramétereket, majd bökök egy 8-10-12 $ vagy ojrós felső határt és berendeztetem lejárat alapján és úgy futom át a következő 3-5 nap aukcióit. így az ilyen humorzsákok ki is esnek... :)

    vannak dolgok amelyekért tényleg durva számokat adnak meg a gyűjtők - pl egy nV1 eredeti dobozával és cuccaival nemrég 120 ojró felett ment el - de azért a kevésbé különleges, de még mindig érdekes dolgokat meg lehet fogni bagóért, néha mákkal a különlegeseket is. az ilyen hirdetők mint a linkelt meg remélem jó sokáig fizetik a listázási díjat, mire megunják és eladják nekem 1$/1EUR licittel a cuccukat :D

    ----------------------------

    (#20312) Fenyő

    a 63.35-ből kifelejtetted a további tételekre +1 ojrót, 5 darabra az alap kiindulási ár 67.65 - ebből próbálhatunk meg minél többet lefaragni. azért az 50 már azt jelentené, hogy magát a terméket 2/3-ad áron odaadja. első körben induljunk ki egy szűk 4e forintos darabárból. átfutom itt a hsz-eket, hogy ki jelezte hogy érdekelné egy ilyen procc, és ha megerősítettétek akkor alkudozunk egyet

    mod:

    akkor eddig ABC rendben:

    Bacsis
    bob011
    Fenyő
    Peter789
    Turulbir

    még valaki?

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz zotyesz66 #20325 üzenetére

    az "i was sent" alapján asszem a tiédet már elküldte. az előtte lévő meg arra vonatkozhat hogy egyben kell kifizetni és egy címre küldi. ha DHL-el küldi, akkor gondolom tracking number is bekerül a purchase history-ba - abból egyértelműen kiderül akkor hogy elküldte e már

    a 83-as FSB-vel azért óvatosan, mert a P1/P2/P3 lapok még nem tudtak async PCI-t, így annak az órajele is felfut 41.7MHz-re. hivatalosan a PCI 25-40MHz között normális, de egyes eszközöket már a 36-38MHz is megbolondít, mások meg még a 45-öt is tolerálják. még az IDE-re is kihat közvetetten, előfordulhat hogy televágja logikai hibákkal a vinyót. illetve az ISA órajele is már 25%-al a normál érték felett jár, ott is bolondozhatnak a kártyák, vezérlők. szóval szerencse kérdése, megfelelő alkatrészekkel lehet betonstabil is, de ne lepődj meg és add fel ha elsőre nem az igazi... :))

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz zotyesz66 #20328 üzenetére

    akkor ezt valahogy ki kellene deríteni, hogy mi is a státusza...

    (#20329) pw12345

    305 forintos ojró árfolyammal közvetlenül magyarországra postázva alku nélkül:

    3 db 4448 / db
    4 db 4247 / db
    5 db 4127 / db
    6 db 4046 / db
    7 db 3989 / db
    8 db 3946 / db
    9 db 3912 / db
    10 db 3886 / db

    most 5-6 darabnál járunk cirka, úgyhogy ebből jön le az alku sikerességétől függően még 1-2-X euro/db. plussz a magyarországi szétpostázás költsége, ha személyesen nem oldható meg

    esetleg még tudok szervezni egy németországi útvonalat is a beszállításra, akkor helyi küldéssel további 350-450Ft/db lejön a fenti árakból, onnan pedig bp-ig ingyen eljön fél-1-2 hét alatt, csak akkor még nekem kell utána mennem itthon, aminél nem tudom időben hogyan mennyit tesz rá

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Murphistic #20334 üzenetére

    akkor még naívak voltak az emberek, azt hitték hogy lassan eltűnik a tengernyi papírmunka az informatikának köszönhetően - hát persze, azóta csak megtriplázódott + még gépre is be kell vinni mindent :W

    valahogy azt vártam, hogy a melltartó nélküli lányon akad meg először a kamera fókusza :DD

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    a 9500 / Pro / 9800SE világa kicsit kusza volt:

    9500 / 64MB 4x1 128bit >>> 8x1 128bit 9500Pro/64 szint

    9500Pro / 64MB 8x1 128bit >>> csak órajelben húzható

    9500 / 128MB 4x1 128bit és 9500Pro / 128MB 8x1 128bit >>> 8x1 256bites 9700 / Pro szintre moddolható ha referencia nyákos, ha nem akkor csak 9500Pro 8x1 128 bittel

    ref nyákos 9800SE / 128MB 4x1 256bit >>> 9800/Pro/XT 8x1 256bitre moddolható ha ref nyákos

    ref nyákos 9800SE / 64MB és kókány 9800SE / 64MB és 128MB 4x1 128bit >>> 8x1 128bit 9500Pro szint fölé húzható valamivel órajelben és felépítésben

    a 9700 és 9800 nonpro, pro, XT kártyák elviekben mind 8x1 256bites felépítéssel rendelkeztek, csak órajelben különböztek. akkoriban még elég retek kis hűtéseket raktak ezekre a kártyákra pedig azért már melegedtek szépen, csak utána kezdték kitanulni a gyártók a rendes hűtés világát, így valószínűleg ennek is köszönhető hogy mostanra a nagyja elhullott ezeknek a kártyáknak

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz bacsis #20402 üzenetére

    húúú, az valami igazi hamosított csemege lehet, nyammmm :))

    nem mondom, ha 10 éve ilyet nyomtak volna a kezembe 9800XT címén ( nem mintha akkor lett volna 100e++ pénzem ilyenre :) ) akkor baromira ideges lettem volna, de mostanra már örülnék neki :DD

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    ha már hamis kártyák, valakinek véletlenül nincsen egy ilyen szépsége?

    címkén FX5200 128MB 128bit, a gyakorlatban egy Xabre200, ráadásul az is csak 16MB rammal. a DVI csati is kamu, hiányoznak körülötte az alkatrészek és az RCA composite TV kimenet is szokatlan egy ilyen kártyán - valszeg ez sem működik, ott is hiányosnak tűnik. a BIOS bejelentkező képe és a gyári hozzá adott driver áthekkelve hogy FX5200-at írjon, de persze a control panel már egyből árulkodik a hozzáértőknek hogy az bizony nem nV. a rajta lévő RAM is SDR vagy DDR SGRAM ami szintén nem volt gyakori akkor - leginkább már csak Matrox G400-450-550-en láttam ilyen retró tokozást, máson nem. Xabre200-am már van, de azon rendes DDR1 csippek vannak és 64MB, kíváncsi volnék hogy ez a made-in-dzsunka mire képes... :C

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Fenyő #20410 üzenetére

    érdekes hogy pont a sapphire, aki az OEM ATi kártyák beszállítója volt... valszeg az ATi nyakán maradt egy rakás selejt GPU , és így két legyet ütöttek egy csapásra: egyrészt eladták, másrészt a fossal felhigított 9800Pro használt piacról inkább az új X kártyák felé terelték vele a vásárlókat... szép... :U

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Fenyő #20413 üzenetére

    ebből a Gef4 9600-ból még van is a mogyinál:[link] - ez a példány annyira nem izgat fel, hogy ennyit kiadjak érte...

    viszont a kamu fx-ről találtam bővebb infót is GAI jóvoltából: [link] - a GPU-n Xabre200 van, de az everestben meg valami SiS 330 Xabre látszik, amit végképp nem tudok hová tenni... egyébként egy "eredeti" TSINGHUA TONGFANG kártyáról van szó :C

    gyorsan be is dobom a gépbe a 200-ast meg a 400-ast, hogy hány pontot hoznak 3dmark03-ban, illetve mit is mond rájuk az everest...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    úgy tűnik, hogy a SiS330 az a Xabre GPU kódneve, mert 200 és 400-ra is ezt dobja az everest

    kicsit ellentmondásos az everest: telepítés előtt a 200-asra 112MHz-es GPU-t és 200MHz-es 128bites DDR-t mond, telepített driverrel viszont 200-as GPU 200-as memóriával, viszont utóbbi állítólag már csak 32bites sávszéllel. a 400-as is hasonló fogyókúrán esik át: 109-es GPU, 250-es 128bites DDR, telepítve pedig a GPU és a RAM is 250-es, de szintén 32 bites sávszéllel. a 3.12-es PowerStrip szerint rendre 200/200 és 250/250MHz, de a sávszélességről ugye ez a progi nem nyilatkozik, valamint a SiS prod info füle is ezeket az órajeleket erősíti meg, de sávszél nélkül. viszont egyik kártya sem hajlandó normális AGP módban menni a TUV4X lapban - a kisebb 1x, a nagyobb 2x módba van beragadva, telepíthetek akármilyen VIA AGP drivert, nem mennek feljebb. így most az 1266-os TuaP3 mellett 336 pontot hoz a 200-as, és 413 pöttyöt a 400-as. majd még megfuttatom őket a 2800+ Barton mellett is... sajnos referencia értékem nincsen hozzájuk, mert az azonos DX8 generációs Ti200-am döglődik... :(

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz gordonfreemN #20429 üzenetére

    nekem van egy olyan sejtésem, hogy ezek nem egymástól független beállítások, hanem ugyanazokat a lábakat kötögeted össze, mint a hidakon a proci felületén - vagyis ahhoz hogy alulról lehessen patkolni rendesen, ahhoz előtte át kell vágni az összes felesleges hidat a procin. ha mégis működik 1-1 szorzó állás, akkor az csak véletlen hogy pont ugyanúgy jönnek ki a meglévő lábak

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz gordonfreemN #20431 üzenetére

    ha megnézed nagyító alatt a felületi L1-L2 stb sorokat, akkor látszik hogy vannak pont-párok amelyeket gyárilag átvágtak lézerrel és vannak amelyeket nem - valószínűleg az utóbbiakat kellene szintén átvágni. talán egy nagyon éles penge is elég lehet a célra

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz gordonfreemN #20434 üzenetére

    ezek a proci felületén a mag körül vannak: [link]

    alapból nem fog működni, hiszen pont ezek írják le a paramétereit: fesz, FSB, szorzó, stb... a nagy modderek ezeket a hidakat vagdosták annó át, és vezető festékkel vagy grafitceruza csíkkal létrehozták az új átkötéseket a megfelelő helyeken. utóbbit még az is nehezíti, hogy egyes procikat úgy építették fel, hogy a híd alatt föld réteg fut - ahol átvágták lézerrel, ott kibukkan a fém (bár ez nem nagyon látszik) - és ha ezek feltöltése nélkül ráhúzzák a vezető festéket, akkor letestel és nem indul. a feltöltésre pedig használtak mindenféle anyagokat a körömlakktól a finom glettelő cuccokig - de én már ilyen szinten sosem mertem belemenni. a TBred-B procimon annyit próbáltam, hogy az 1.75V-os alap állásáról a középső láb grafitos átkötésével felkergettem 1.85V-ra - azon túl ennyinek érzékelte az amúgy fesz tuninggal nem rendelkező olcsó ECS alaplap...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz gordonfreemN #20435 üzenetére

    nem tudom merre találtad ezt a leírást - biztos ehhez a procihoz tartozik, nem valami más socket A-s típushoz? mert az ocinside segédlete alapján az L1 valami teljesen mást befolyásol, nem is foglalkozik vele. a szorzó a bartonon az L3

    mondjuk próbálkozni lehet, de akkor csak egy hegyes puha grafitceruzával menj neki, amit radírral el tudsz távolítani... annyira fatális paramétereket így nem lehet beállítani, ami le is égetné egyből a procit vagy lapot...

    a close az ha zárva van az áramkör, vagyis nincsen átvágva, az open pedig a nyitott, vagyis átvágott állapota

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz bacsis #20438 üzenetére

    sztem nem, mert akkor már fix 1 vagy 0 értékre kötöd az összes konfig bitet - pont hogy meg kell szakítani, hogy utána a lábak felől újra lehessen konfigolni az egészet tetszőlegesen

    (#20439) snake1977

    és ez is valami izgi hamisított / gyárilag berhelt példány, vagy csak egy olyan szokványos gyári állapotú? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz bacsis #20442 üzenetére

    akkor félreértettél... igen, az MP-nél ez a progi azt mondja, hogy az L5 alsó lábát kell átkötni. tehát igen, ha feltöltöd és átkötöd, akkor működhet

    én arra mondtam hogy valszeg át kéne először mindent vágni, hogy utána azzal párhuzamosan lehessen a foglalatos vagy a lap alja felől forrasztgatós módszert teljesen szabadon használni! amíg nincsen átvágva, addig konkrét értékre van húzva. amíg ezt nem szünteted meg, addig hiába kötögeted alul, az csak kavarodást okoz. persze lehetnek szerencsés egybeesések, amikor csak olyat kell alulról plusszba átkötni, ami felül át van vágva. ilyen pl az 1.75V-ról 1.85V...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Yutani #20451 üzenetére

    thx, remek referencia lesz a saját tesztjeimhez... kíváncsi vagyok, hogy az SDRAM-os Palomino-hoz képest még mennyit hoz fel rajta a DDR-es Barton...

    valamelyik 2.x everest-el néztem a sávszélt és az mondja 32 bitesnek mindkét kártyát telepítés után... mi a legújabb verzió, ami még 98SE-vel elindul? vagy még milyen programokkal érdemes ilyen paramétereket vadászni, ami megy 98SE alatt is?

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz bacsis #20453 üzenetére

    thx, az aida nem jutott eszembe... új everest nem indult el, sisoft sandra-ból is csak a régebbiek... no majd próbálgatom hogy mi mindenről tud értelmes infókat adni...

    én is imádom ezeket a régi írásokat. még papíron is, van jópár régi chip és pcworld évfolyamom a 2000 előtti évekből, néha ha rámjön akkor azokat lapozgatom és olvasgatom a cikkeket... :))

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz FinalCaleb #20473 üzenetére

    hmmm... milyen memóriák vannak rajtuk, 100 vagy 110MHz-es? tervezek elkövetni egy olyat, hogy pl virge-re a gyári 60-70MHz-es EDO-k helyére átforrasztok ilyen nagyobb sebességűt, hogy kiderüljön hogy tuninggal még mire lenne képes egy ilyen 3D-lassító csipp :)

    ----------------------------------------------------------------------------

    és megtörtént a csoda, az angol ebay-en sikerült fognom egy AT3D szépséget :)

    ráadásul full dobozos nullkilométeres példány :C

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz FinalCaleb #20478 üzenetére

    a RAM érdekelne... ha a virge úgy megtáltosodna, hogy a 100MHz sem elég neki, akkor majd vadászok tovább... :) bontok hozzá pár foglalatot is rossz kártyákról, azokba teszem a csippeket és akkor lehet cserélgetni könnyen - bár nemtom a foglalat a magasabb órajelnél nem kavarhat e be...

    (#20476) Fenyő

    kellene túrni egy lábkiosztást ezekre a RAM-okra, és megpróbálni összezárni pár adatbit sávot - hátha az akkor kialakuló szemetelés alapján jobban be lehet azonosítani hogy ki kicsoda... meg nagyító alatt tekergesd meg kicsit a kártyát, hátha szimplán csak felrepedt valamelyik memória forrasztása vagy a gpu-k lábai itt ott

    (#20477) benedekco

    még a gyári doksija is elérhető, amiben áradoznak a fantasztikus 3D képességeiről, de azért hozzáteszik, hogy a 3dfx-el együtt fejlesztett dedikált portra külső gyorsító is felfűzhető, ezáltal még tovább lehen növelni az elképesztő tudástát... :)

    a gyakorlati "képességeiről" (ha egyáltalán lehet képességeknek nevezni :) ) itt van egy jó írás és youtube videót is találtam... ami jól működik hw és sw oldalról is, annak max a sebességében lehet némi izgalmat találni, de ez olyan buta hogy itt a helye a gyűjteményemben :))

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz bacsis #20480 üzenetére

    mi a pontos típusa? van többféle ilyen kártyájuk is... lehet nem tud VGA-t, csak DVI/HDMI-t...

    én egy ilyen kártyával szemezek nagyon, de az ára erősen túlzás csak játék célra... :U ez tud VGA-t, komponenst, HDMI-t, DVI-t is 1080p-ig...

    szoftveresen felvenni a fraps-al lehet pl, de egyrészt nem tudom milyen kártyákkal jön ki, másrészt bika gép kell alá hogy ne akadjon rettentően felvétel közben... a frame buffer-ből visszalopja a képeket, szóval elvileg minden renderelt hiba is megjelenik annak rendje és módja szerint

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz FinalCaleb #20481 üzenetére

    van 2 db 12 megás voodoo2 kártyám is, az egyiken ráadásul 110MHz-es csippek vannak - gondoltam rá, hogy lekapom róla a 4 megát és foglalatot forrasztok a helyükre - így lenne egyszerre 8 és 12 megás kártyám is, plussz 4 mega 110MHz-es RAM-om amit másban is használhatnék, de sajnos túl közel vannak egymáshoz az IC-k, nem férnének egymás mellé a SOJ foglalatok :O

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Fenyő #20484 üzenetére

    a csippek egyesével piszkálásával is azt érnéd el, hogy ki tudnád zárni a jókat > ami marad, azok között lesz a problémás... bár elképzelni se nagyon tudom, hogy mitől tudna belül megsérülni egy RAM chip - ezek a típusok még csak feszültségre se voltak nagyon kiélezve - ha tuningoltad és nem bírta, akkor egyszerűen csak hibázott, de ahhoz hogy fizikai elváltozás is keletkezzen benne, ahhoz sokkal sokkal több kellene. továbbra is inkább valami nyákszintű problémára tudok tippelni. ha még nem tetted, akkor menj végig minden RAM lábon forrasztópákával - hátha csak nem látod a mikrorepedést

    (#20485) bacsis

    akkor első körben valami DVI/HDMI forrással kellene tesztelni, hogy egyáltalán mit is tud. illetve annak is utána kell nézni, hogy képes e bármilyen módban normál 60Hz-et fogadni - láttam olyan típust, amelyik minden felbontásban max 60Hz interlaced-et evett > csak TV forrással lehet meghajtani, abból is csak a butábbal. de ha tudja a normál 60Hz-et, akkor kell még hozzá egy aktív VGA>HDMI konverter és működhet a dolog...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Rive #20487 üzenetére

    nekem is van egy AT25+rush kártyám, ami erősen döglött - az indítások 49%-ban sípolva blokkolja a gépet, a másik 49%-ban kép nélkül elkezd bútolni a vas, a fennmaradó 1-2%-ban pedig ad képet, de az is rángatózik, de az első újraindításnál megint jön a %, hogy egyáltalán ad e képet. ráadásul asszem eddig képét csak az asztali P5QC lapomban láttam, arra meg aligha húzok win98-at teszteléshez :D

    a rángatózásból én RAMDAC-ra tippelnék, de sajnos az már bele van integrálva az AT25-be. már sokszor átnéztem tüzetesen, de semmiféle törés/sérülés nem látszik sehol. azért majd lehet végigjárom egy pákával, hátha valami mikrorepedés lesz itt is...

    (#20486) benedekco

    ez az igazi retro, amikor még a gyártók ennyire gyerekcipőben jártak :C

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Rive #20490 üzenetére

    hmmm, köszi a tippet... egy SMD tokos "MMD143AK" feliratú kvarc van a nyákon. feltételezem ez ugyanazt a 14.318MHz-et takarhatja, mint ami a legtöbb vidkártyán megtalálható. keresek egy donort és lecserélem, hátha...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Peter789 #20491 üzenetére

    sajnos nem nyert, egy döglött abit siluro MX400-ról raktam át a 14.3F1L feliratú SMD kvarcot, de azzal se mozdítja füle botját sem... :( talán majd még 1 kvarcot kipróbálok, hátha... :)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    kipróbáltam egy garantáltan jó kártyáról származó kvarccal is a rush-t, de úgy sem indul sajnos :(

    (#20508) Fenyő

    elég furcsán viselkedik ez a lap, eddig ahány kártyát próbáltam benne, cirka semmi nem volt hajlandó 4x módban menni benne. ok hogy ez nem akkora veszteség, de azért mégis... majd meglesem valamikor, hogy milyen BIOS verzió van rajta...

    (#20509) zoltanz
    (#20510) Yutani

    erre szokták azt mondani, hogy "aki tátott szájjal szaladgál a f*szerdőben, az miért csodálkozik" ? :DDD

    pár szerencsés konfigon elfogadhatóan megy a vista, de alapjában véve mindenki csak szidja teljesen jogosan. ilyen gépre win7 való, azzal fürgébb lesz mint bármilyen xp-vel!

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    tény hogy a win7-nek van pár ostoba alapbeállítása amit helyrerakva egy abszolút élhető oprendszert kapunk, sőt nagyságrendekkel gyorsabb és barátságosabb mint az xp, ha megtanulod használni a lehetőségeit. éppen ezért volt hatalmas pofon a win8: impotens xart csináltak az eddig "tökéjre fejlesztett" startmenüből és asztalból azzal a címszóval, hogy érintőkijelző-barát legyen. jelentem, rettenetes, FÖLEG érintőkijelzőn :N fél éve gyűrök win7-et az acer W500 tabletemen, 1-2 éve a carpc környezetemben szintén érintőkijelzőn és messze használhatóbb a 7... és ez egyértelműen nem csak a megszokáson múlik, a profi felhasználást cirka ellehetetleníti, minimum jól elbonyolítja a metroszex felület. termszetesen tartamomfogyasztásra elmegy - használható annyira mint egy android, de könyörgöm, arra az ARM-os játékok valók, a felhasználók jelentős %-a azért ennél többre használná az x86 PC-t... :W én direkt azért vettem x86 tabletet, mert így 100%-ig mindenem elfut amivel az asztali PC-n is dolgozok a PIC fejlesztő eszközöktől a vmware-ben futó, kernelt fordító ubuntu-ig :)

    szóval a lényeg: ami win7-nél zavaró, azt egyszerűen át lehet állítani kényelmesre, a 8-nál sok helyen csak az van ahogy kapod és kész... max utólagos helyettesítő programokkal lehet szórakozni, de azok messze vannak a "tökéletestől" amit számomra a 7 jelent saját magától...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz bacsis #20524 üzenetére

    fél-1 giga kevés neki, de a 2 már elég tűrhető - persze meghálálja ha még többet kap. de a P4 már több mint elég hozzá! a tabletemben egy duplamagos 1GHz-es Fusion van és azzal is virgonc amíg persze valami izmos folyamat fel nem zabájja a prociidőt. de nemrég próbáltam 1 magos 2GHz-es A64-el 1 giga rammal és meglepően jól bírta - 1-1 oldalt megnyitva, 1-1 youtube-al szépen szaladt, gyors volt a reakciója de persze annyi rammal már könnyű megfogni több ablakkal. ha valami VIA vagy SiS-es P4, vagy cerka, az más, ott már lehet érezhetően gyengébb. a gyorsabbat úgy értettem, hogyha megkapja a minimumot amit kér, akkor sokkal pörgősebb, jobb a reakcióideje mindenféle műveletnek a 7-el, mint XP-vel, ez a gyakorlati tapasztalatom rengeteg konfiggal és mindenféle lájtosított XP-vel együtt. az említett C2D 2G rammal bőven elég neki - valszeg még valami hitványabb SiS/VIA lapban is, ha a vidkártya aero-kompatibilis

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz bacsis #20526 üzenetére

    persze, nyilván nem a hivatalos minimumra gondoltam... egy rendes alaplapos 2-2.5GHz-es P4 vagy A64, 2GB RAM... nyilván a tabletemben a dupla mag sokat pótol, de az OS műveletek messze nem használják ki a dualcore-t. inkább csak annyit segít, hogy amíg az előtérben futó programnak jut egy egész 1GHz-es mag, addig az os és a többi dolog elvan a másodikon. a 2 giga ramja is hiába DDR3, akkor is csak 1066-os single channel, amit bármelyik tisztességesebb intel chipsetes konfig bőven túlteljesít szintetikus tesztekben fele ekkora órajellel is. az izmos SSD is picit besegít, de csodákat az se művel, max ami tényleg vinyóműveletre vár, azt gyorsítja. egy SiS lapos 2GHz-es cerkával én se erőltetném a 7-et, de ami teljesíti a fentieket, arra már egyértelműen mindenkinek ezt javaslom, telepítem, és használják maximális elégedettséggel utána...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz snake1977 #20553 üzenetére

    az asus P5QC defaultba csinál ilyen hibaérzékelést, bármikor megfekszi a gyomrát az új beállítás, akkor a köv indításnál 100-as fsb-re áll és figyelmeztet hogy gond van, menjek be a bios setupba. ott az addig hangolt értékek megmaradnak, finomhangolhatok rajta kicsit és ismét mehet egy próba. nem nagyon volt még szükségem jumperes resetre... viszont van egy bugja is: ha bekapcs után, a post közben azonnal kikapcsolom szabályosan a gombbal, akkor azt szintén hajlamos hibaként kezelni... :)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Fenyő #20559 üzenetére

    jól hangzik, igyekszem én is mielőbb összehozni vele a találkozót... már itt várja a 400@600-as cel1 és a 800/133-as P3, ami szintén 100-as FSB-vel ugyanúgy 600-on fut, úgyhogy remek összehasonlítótesztet lehet majd kihozni belőlük :)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz snake1977 #20562 üzenetére

    nálam az nem gond, ha nem post-ol - azt hibának érzékeli. a gond ott van, ha a post-on túljut, de a bios setup-ba lépésbe állandóan belefagy. akkor azt hiszi hogy már minden rendben, ennek ellenére ugye nem tudom többé átállítani az értékeket > csak a cmos reset marad... szerencsére ennél is vannak menthető profilok, úgyhogy megmarad minden. már csak azt hiányolom, hogy a bootdevice menühöz hasonlóan valami egyszerű váltási móddal lehessen lépkedni a profilok között...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Fenyő #20580 üzenetére

    ha nem kerül elő kábel, akkor marad a méregetés, gondolom csak a line-out érdekel, a gameport és bemenetek nem fontosak... legkönnyebben oszcilloszkóppal lehetne beazonosítani a csatornákat, de ha van egy sima voltmérő digitműszered, akkor azzal is meg lehet oldani: kell keríteni / csinálni egy wav hangmintát, ami egy adott frekvencián megszólal, majd elhallgat, mondjuk 3mp-es hang + csend váltással végtelenítve. majd egy beazonosítható földponthoz képest sorban végigmérni minden tüskét és keresni azt ahol láthatóan ebben az ütemben ugrál a voltmérő. így be lehet azonosítani külön a bal és jobb oldalt is, majd mezei elektronikai boltból beszerezhető alkatrészekből össze lehet rakni a jack/RCA kimenetet

    a vinyód megjött a napokban, de még nem tudtam megszervezni a találkozót az ismerősömmel

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák