Új hozzászólás Aktív témák

  • zotyesz66

    őstag

    válasz Peter789 #19613 üzenetére

    Bár kicsit későn reagálok, de nekem van némi tapasztalatom a VXPro lapokkal. Hivatalos neve PCChips M537, de több verzió létezett, a képen levő az M537DMA, a VXPro+ chipset meg a VIA VPX átcímkézve.
    Ez a kis PCChips lap meglepően jó, ha sikerül flashelni az utolsó 1998 áprilisi biosra simán mennek benne a BX kompatibilis 128 megás SD ramok is. Nem hivatalos biosal akár 120 gigás vinyók is mehetnek vele. Enyhén túlfeszelve (2,5V a legkisebb, amit tud) K6-2 vagy K6-III 400-as procik is működésre bírhatók benne. Persze nem hozza a max teljesítményt mert valami utasításkészletet nem kezel korrekten a bios, de mindenesetre stabil.
    Nekem ilyen alaplapra épült az első gépem még '97-ben. De az elég vacak volt bár nem az alaplap, hanem inkább a silány ramok és videokártya miatt. Most a napokban raktam össze egy ilyen gépet: M537DMA alaplap, 200MMX proci, 64 mega SD (emeletes), S3Trio64+ videokártya, de várok egy normális Virge-re, Voodoo2 12 mega, Soundblaster AWE32, 2,5 gia Quantum és 18 giga WD vinyók, LG 52x CD-ROM, Win95 OSR2. Egész jól megy, de valamiért az új biost nem tudom flashelni, még rajta vagyok.
    Az öreg Virge-t meg nem illik szidni, amikor kijött még a 3D gyorsítás hajnala volt, de igenis akadt pár játék ami támogatta. Nem szabad egy Voodoo-hoz hasonlítani, akkor még normális szabvány sem volt a 3D gyorsításra, meg lehet nézni az első nV kártyát is. 2D-ben viszont a Virge igencsak OK.

Új hozzászólás Aktív témák