Új hozzászólás Aktív témák

  • MiklosSaS

    nagyúr

    Legyen egy kis ON is. 1 napos tapasztalatom az FX-el, a kovetkezo :

    Win-ben, bongeszo, zenehallgatas stb abszolut semmi kulombseget nem erzek a 2600K-val szemben.

    Munka: Itt mutatja ki a fogait a piledriver, szimulaltam egy programot 2600K 4.8 ghz + 16 gb ddr3 = 1h30min17sec, a 8350@4.7 ghz + 16 gb ddr3 elvegezte 1h19min08sec. 100 mhz-el kisebb a frekije mint az i7-nek.

    Jatek: Kozhiedelemmel ellentetben, rendesen kihajcsa a 7870CF-et 1200/1300 mhz-en. Crysis2 / BF3 majdnem semmi kulonbseg, mondjuk 2-3 FSP. Visszont a benchmarkok, szintetikus tesztek 5-15 %-kal kevesebbet adnak mint amit az i7-re adott. De ez engem egyaltalan nem erdekel.

    Fogasztas: 5 ghz-es i7 vs 5 ghz-es 8350 idle modban kb 15-18 W, full-ban maximum 80 W ami elfogadhato.

    Melegedes: 4.5 ghz felett, azert melegecske, mar kezdem hallani a hutot.
    Fesz: stabilan meg nem volt idom csak a 4.5 ghz ami 1.36 V, 4.7 ghz pedig 1.415 V. Az 5 ghz-hez elkeri a 1.48 V-ot, szerintem menne alabb is csak nem volt idom foglalkozni vele.

    Alaplap: ez az egyik legaljasabb, legrohadtabb alaplap amim volt. A legnagyobb hulyeseget csinaltam vetelevel. Elba@tam 5 orat amig el tudtam inditani a ramok vagy a VGA miatt. Most egyenlore stabilnak nez ki, d enem ajanlom senkinek megvetelre. Ugy latszik a processzorokhoz van szerencsem, az alaplapokhoz pedig nem. Ahany ipari hulladek van az mind nalam landol. Ezek utan csak kozep szintu lapokert fogok penzt adni.

    Vegezetul, nagyon megvagyok elegedve a processzoral. Az en esetemben elorelepes a 2600K-val szemben. Ha masfeloranal raver 10 percet akkor 5 ghz-en lehet 12-13 percet, ami kb 8 perc / ora. Tiz ora helyett csak 8ora 40 perc, ami azert szamit, es igy a fogyasztas is szinte egyforma.

    [ Szerkesztve ]

    ~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Új hozzászólás Aktív témák