Új hozzászólás Aktív témák

  • kovi831

    aktív tag

    Sziasztok.

    Úgy néz ki van egy kis problémám az alaplapommal. (Asus M5A99X Evo, kb. fél éves a procival együtt)
    Működőképes, de idegesítő jelenségek vannak, lehet, h valami természetes azok közül amit majd felsorolok.
    Fx8120 proci, Corsair Vengeance CMZ8GX3M1A1600C9 8gb ram, Asus gtx650ti 1 gb rammal.

    A gond az, hogy mikor power saving módból átteszem performance-ba akkor egy játék kormány vezérlése meghülyül.A kormány logitech G27, a játék F1 2012.Tehát amikor felteszem teljesítménybe, hogy a cpu ki tudja hajtani a vga-t, akkor a kormány össze-vissza működik.Értem ez alatt az erőhatásokat, mintha megfordultak volna, vagyis inverz lenne.

    Másik probléma, biosban a kormány billentyűzetként műxik, gáz-fel nyil, fék -le, kormány jobbra balra stb. ez nem idegesít.

    A harmadik probléma, hogy nem tud lemenni alvó módba, csak power gombal indul újra, de win7 hibás leállítást érzékel stb.

    Volt régebben(meg van még) egy gigabyte 8600gt kártyám, ezzel a kártyával a performance opció tökéletesen működött, a g27-es kormány normálisan működött ezt az opciót használva is.De a 3. probléma akkor is meg volt, tehát a 8600gt-vel sem tudott lemenni alvó módba.
    (meg teljesítmény módba van valami cicergés, vagy valami commodore szerű csipogó (ultra?)hang.

    Most cseréltem tápot, Chieftech 500w, az nem lehet probléma. Bios legújabb 1604-es.

    3 vinyó van még, 1 TB wD, 400Gb samsung, +1 kingston 40 gigás ssd.
    De az ssd, az mintha haldokolna, 14 hibás szektor, néha akadozó egér, már ez jelen volt a 6000+ x2-es korszakban is.

    Szerk.

    Vagy esetleg akinek ilyen cpuja van mint nekem, leírhatná, hogy kb. 4ghz-e frekihez milyen fesz tartozik.Megpróbálnám manuálisan húzni.

Új hozzászólás Aktív témák