Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz S_x96x_S #635 üzenetére

    A Twitteren a poszt alatti legújabb találgatások - in response to AdoredTV:
    - rendben van, hogy nem logikus New York és Taiwan között utaztatni chipeket összeszerelés céljából, tehát a conzumer piacon a GF IO chip kilőve, de gyártható az a TSMC 16nm-én is. Állítólag a zen1 tapeout úgyis megvolt, nyilván az IO része nem sokat változik.

    Elgondolkodtató. Mármint nem tényszerűleg ez, hanem az ellenérvek:
    Konzumer piacra nem célszerű az IO chipletes megoldás a megnövekedett késleltetés miatt. Meg mert drága?
    Praktikusabb 7nm-re tervezni

    Pár évvel ezelőtt még bőven a zen1 megjelenése előtt lehetett hallani az FD SOI-ról. A bulldozerek ugyebár PD-SOI-n készültek eredetileg és a kaveritől jöttek át - már teljesen más elvek szerint tervezetten - 28nm-re.
    Az IBM meg 22nm PD-SOI-n gyártott. Szóval akkoriban azt a kérdést vetettem fel ezen jóságokat olvasva, hogy miért nem készít az AMD egy Excavator magokra épített az IBM 22nm-én gyártott cpu-t, hogy áthidalja a nihilt a zen érkezéséig. Akkor azzal oltottak le, hogy (hülye vagy?) senki se készít desktop konzumer piacra CPU-t. Ami a konzumer piacon megvásárolható, az vagy a szerver piacról jön le, vagy a a mobil piacról jön föl. (És ez még a tőkeerős intelre is igaz)

    Ahogy Besenyő pista bácsi mondta: Na, mi van? Semmi?
    Szóval most mi a helyzet ezzel a bölcselettel? Az eddig gyakorlattal ellentétben (amit még az intel is betart) az AMD a maga 10-15%-os piaci részesedésére tényleg lenne olyan balhülye, hogy ezúttal készít desktop konzumer piacra egy(apukkal együtt több) külön lapkát? Ráadásul azon a 7nm-en, amire mindenki azt mondja, hogy ELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLKÉPESZTŐEN drága rá fejleszteni?

    Merthogy ha a Ryzen 3000 nem ugyanazokból a chipletekből áll, mint a Rome, akkor a Ryzen3000 chipeket lényegében sehová máshová nem fogják tudni felhasználni. És a Rome chipletjeinek selejtjét se lehet sehová elszórni, megy a kukába. Threadripperbe ugye nem mehet, mert ott szintén a top bin kell.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák