Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz simongab #19059 üzenetére

    Tegnap egyszer Youtube videó, utána GTA4 alatt is összeomlott, az NB-t egyelőre visszavettem 2100 MHz-re. De az fix, hogy 4700 MHz/2100MHz-ig stabil, most 4800 MHz/2100 MHz. Este majd próbálkozok, talán kéne még neki feszültség.

    Viszont érdekes, hogy se a GTA4, se a Far Cry 3, se a 2010 Call of Duty Black Ops nem vett észre semmit az eddigi állításokból, pedig a CPU-t, az IGP-t és emiatt a RAM-ot is meg kellene érezniük. Valószínűleg az IGP úgy ahogy van, kevés hozzájuk 1080p-ben. A GTA4 arra se érzékeny, ha látótávolságot, árnyékokat állítok benne, 1-2 fps a hozadéka.

    Mindegy, úgyis idén jön egy SSD, és VGA is kerül a gépbe valószínűleg, bár a Ryzen APU-ra még kíváncsi leszek. Ha abban nem látok fantáziát, akkor csak VGA, az IGP-t visszaveszem alapra, és megcélzom az 5 GHz-et. :)

    Egy dolgot nem értek, bár az alaplapos kérdés, hogy az A88-as lapban automata beállításokkal csak 1333 MHz-en mentek a memóriák (előtte az A75-ös Asrock-ban 1600), manuálisan pedig babrálni kellett az időzítésekkel, hogy mindkét modul látszódjon is. Bár ez részben amiatt van, hogy nem egyforma modulok, két lépcsőben kerültek a gépbe. Cserélni már nem fogom őket komolyabbra, valószínűleg annyit nem hoznának, ami a felára, és túl sokat ebbe a platformba már nem fektetnék, az A10-7xxx-ről is lemondtam, az SSD és a VGA pedig bármiben jól jön.

    Valamiben azért majd lemérem, mi a különbség 4100 és 4800 MHz között.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák