Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • belovary

    senior tag

    válasz vond #62114 üzenetére

    Engem meg már nem szeretsz... :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD
    Az a LED-es kép tetszetős nekem... :P

  • belovary

    senior tag

    válasz vond #62117 üzenetére

    Nekem sem ártana plusz zsét keresni, csak valahogy le kéne klónoznom magam... :DDD

  • belovary

    senior tag

    Dron... EU-s szabályozás most annyi, hogy eltolták januárra a járvány miatt. Kíváncsi leszek, hogy meghagyják e ezt az elmebeteg rendszert, vagy végre normalizálják. Az országos egyesülettől kezdve jónéhány okos emberke leírta, javasolta, elmondta hogy lehetséges élhető rendszert kialakítani, sőt, ár van jelenleg is működő, csak nem itt.
    Most ha repülni akarsz 10 percre is, bőven 1 hónappal előtte ki kell töltened online egy eseti légtér engedélyt. Ami olyan szintű programmal, meg háttérrel van megoldva, hogy az embernek mér az első 5 percben égnek áll a haja. Ha kitöltötted, és nincs benne hiba, és kifizetted a 3000 Ft-ot, utána vársz, amíg kapsz határozatot. Jó esetben a repülés előtt megérkezik, és vagy elutasítják, vagy megkapod. Ha elutasítják, nem tudod miért, de a 3 ropi ugrik. (Van akinek visszafizették, de ez ritka mint a fehér holló). Ha megkapod, akkor kimész, telefonálsz, hogy megkezded a repülést, és ha akkor is engedik, akkor felszállhatsz (ha nem, akkor cumi). Befejezed, telefonálsz. Az hogy közben a légteret amiért fizettél használja boldog-boldogtalan, a kutyát sem érdekli... csak te teszed fel magadnak a kérdést, hogy akkor most leszel e olyan állat, hogy legközelebb is megcsinálod ezt a tortúrát vagy sem. :)
    Borzalom az egész, úgy ahogy van! Ja! És persze a biztosítás is csak akkor érvényes, ha van eseti légtér engedélyed. Abszolút életképtelen a jelenlegi rendszer.

    Bocsi, hogy így elkanyarodtam, csak kijött belőlem, mert nyár óta én drónnal is dolgozom... ;]

  • belovary

    senior tag

    válasz murdock25 #62242 üzenetére

    Így van. Amúgy én sajtós is vagyok, és "itthon" nincs gond. Viszont ha mondjuk másik városban reptetném, ott már a rendőrökkel sem tudnám megbeszélni. Egy srácnak elkobozták fél évre, és csodaszép pénzbírságot kapott. Ha veled akarnak példát statuálni, akkor csúnyán cumi van. Nekem is volt már, hogy jött két rendőr, az első kérés, légtér engedély, és biztosítás. Szóval képben vannak. A végén az lett, hogy dolgoztam nekik is egy kicsit szíveségből. :D Mindenki tudja hogy ez egy oltári nagy ökörség.
    Honnan a fenéből tudjam másfél hónapra előre hogy hol kell repülnöm? A legtöbb felkérés 1-2 nappal előtte van. Ráadásul még a legdurvább NASA tudós sem fogja megmondani hogy 40 nap múlva mondjuk repülésre alkalmas idő lesz e amire kiadják az engedélyt. Ezt aki kitalálta, szerintem azt sem tudja melyik bolygón van. Amúgy volt olyan is már, amikor eltettem a drónt, mert rajtam kívül vagy 7-en repültek még, és láthatóan eszetlen módon.
    Szóval azért valahogy kell szabályozni, mert most már szinte akárki hozzájuthat drónhoz, és nem mindenki fotózni, meg okosan akarja használni. Bár akkor is lesznek...
    1 hónapja itt az utcánkban kb fejmagasságban hülyéskedett egy gyerek vele sport módban, ami ugye azt jelenti hogy kb 60-70km/h sebességgel hasít a gép, és semmilyen érzékelő nem működik. A srác láthatóan nem is nagyon tudta normálisan kezelni. Amikor úgy 3-4 emberke már rászólt, hogy nem kéne, még ő volt felháborodva, de összepakolta.

Új hozzászólás Aktív témák