Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • belovary

    senior tag

    Hát mi a franc vár itt reggel... elgurult a gyógyszeretek, vagy mi van? :DDD :DDD :DDD
    Ilyen idiótaságon rágódni... Ez egy fórum, senki sem tud abszolút semmit a másikról. Most ha valaki annyit ír, hogy kuka, a másik meg ugyanarra Oscar díjat osztana, akkor mi van? :)
    Sok csoportban előjön (bár talán ez az egy amit naponta nézek) hogy sokan, mintha egy valós értékekkel bíró, számára fenntartott baráti társaság lenne egy adott csoport...
    Pedig nagyon nem, egyik csoport sem az. Még Facebook-on sem, ahol azért név, és arc is társul a profilhoz.

    Természetesen nem általánosítva, mert nem mindenki mutat más jellemet, de valljuk be, nagyon sokan "bátrabbak" azért ilyen helyeken, mint személyesen. De ezzel nem kell foglalkozni, mert honnan tudnánk?

    Szóval nem kell kakaskodni azon, hogy ki milyen stílusban, meg mit ír, vagy nem ír. Az itt leírtakból is annyit kell elraktározni, amennyit szeretnénk, de ezeket is azért óvatosan kezelve. Mindig lesz, akinek nem fog tetszeni ami itt van, vagy ahogy fogalmaz valaki, de sorolhatnám még...

    Szerintem annak is kell örülni, hogy legalább ez a fórum itt valóban él. Mennyi jó kis ilyen topik megszűnt már...

    Amúgy sokszor azért nem is írok én sem semmit, mert arra már nincs időm, vagy ami eszembe jut, lehet sértő lenne, és pont az ilyen feszkót elkerülöm vele... ;]

    A személyeskedés meg eleve itt ebben a rendszerben nevetséges is... beszólni, meg okoskodni, meg farokméregetés? Élőben is elég tré, de itt, ismeretlenül... :DDD

    Benyomok egy kapáslövést inkább duma helyett, szedjétek szét ezt inkább.... kezdő be sem való, de
    hátha valaki kiakad, és ezen lovagol majd... ;] ;] ;] ;] ;]

  • belovary

    senior tag

    válasz kovsol #54619 üzenetére

    Nekem is tetszik így a vágás, egyedül az hogy a háttérbe beleolvad kicsit a szépséges szörny. :D
    Na meg ha a fejét picit fordítja, még jobb lett volna, de hát gondolom makacs primadonna volt. ;]
    De összességében nem rossz kép, lehet én PS-ben próbálnék vele csak magam kedvéért kicsit a háttérrel babrálni...

    Ja, speciel én mindig dolgozom szombaton... :O

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    Köszi srácok!

    Nem akarom kidolgozni (jobban), ezért is írtam, hogy kapáslövés. :D
    Esküvőn toltam, azt a sok gyerek ahogy játszott, párat lőttem közöttük is, szóval nem egy beállított gyerekfotózás volt a szabadban. ;]
    Nekem a srác nézése miatt tetszett meg ez a többi kép között. A perspektíva is elég fura, mert ugye a srác, az állva hintázott, és már elég gyorsan, magasra hajtotta magát, a lába hátrébb van, stb...

    Mondtam a párnak, ha van extra kérés, vagy bármelyik képet szeretnék, hogy retus, kidolgozás (az alap kidolgozáson kívül) akkor keressenek. Természetesen párat azért toltam nekik kedvességből, de nem ezt a képet a 85-ik rokon gyerekét. :P

    Ez is egy ilyen kapáslövés (pillanatkép), egy kerti, fa amőba játék között lőve.
    Lehetne ez is sokkal jobb, ha nem mászott volna mindig valaki a képbe, stb... na de ugye vártam egy darabig, jó pár kép elment a levesbe, szóval nincs idő kreatívkodni sokat... ;]

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz marcitp #54632 üzenetére

    Köszi, nekem is nagyon tetszett, és annyi mák, hogy pont odanéz. Kb 2 percig görnyedtem ott a játék mögött, és egy másik kislány aki kisebb, és öltözetben jobban passzolt ehhez a témához, ő kisétált, ő meg pont be, és odanézett. Közben egy anyuka is belemászott a képbe, szóval megőszültem a 2 percben... ;]

  • belovary

    senior tag

    válasz vond #54877 üzenetére

    Az gáz ha nekem mind tetszik? :DDD Nekem ha tetszik egy kép, nem állok neki hibákat keresgetni benne, mert mindenbe bele lehet magyarázni.... ;]
    Na jó, azért írok valamit, nehogy leszóljatok...
    -BMW -nél kicsit erős nekem a kék, és az aljából még lehetne pici. De maga ez a felhős sztori nekem tetszik.
    -Az út, hát itt nem tudom mifene van, de mintha valami régi Nokia 3330-as telóval nyomtad volna. :DDD
    Talán ha hülyére szűrnéd a zajt, javítana. Frankó kép, de minőségben elvérzik.
    -Hegyes tetszik, itt is jelen van kis zaj, de kidolgozásnál lehet itt még erősíteni ezt a képet is picit.
    -Barlangos is nagyon bejön. Persze jobb lenne ha a csónakos nem a szélén lenne, de legalább ott van. Érzékelteti a méreteket.
    -Nekem ez a gömbös is tetszik. Annyi, hogy lehet lőttem volna többet, és úgy PS-ben összehoztam volna hogy az árnyéka is jól kivehető legyen, és a gömb se legyen túllőve, meg pici kiégett rész.
    -Felhős is bejön, imádom az ilyen képeket. Másnak totál érdektelen tud lenni, nekem nem. De ezen a képen mindenképpen dolgozni kellene még. Kékes, zizis, nagyon lapos a kidolgozása.
    -Na ez a fás kép ami annyira nem, de kicsit vadabb kidolgozással, köddel, mittudomén... ;] lehet ilyen éjszakai erős horror feeling-je...
    -Erkélyest nagyon bírom. Elsőre piciben nem is tudtam mik ezek. Nagyban persze azonnal, de tuti megvágnám még, és eltüntetném utólag az összes belógó szobrot, és ilyesmiket. El lehetne vele játszani.
    -Darázs is ezért tetszett meg, mert piciben néztem elsőre, mondom mi ez, beleragadt a jégbe, vagy ablak, vagy hogy van ez. :) Nem egy hűha, de ha már így elkezdi mozgatni az agyam, hogy mi, hogy, az már nem olyan rossz. :)
    -Sportfotó nagyon pöpec, szinte ott érzi magát az ember. Jól lekövetted a mozgás. Viszont ezen a képen is kellene még dolgozni. Színesben nézném meg inkább, mert ez a világos sötét mezek, annyira beleolvadnak a háttérbe, na és főleg az arcok nagyon sötétek így azok is. Vagy szelektíven eljátszani a bőr világosításával, mert így a partjelző kiemelkedik, a többiek elvesznek...

    Természetesen ez csak az én szerény véleményem tömören. :P

  • belovary

    senior tag

    Amikor hosszú évekkel ezelőtt magamnak fotóztam, már akkor rájöttem, pedig még Facebook, és hasonló társadalom meggyilkoló dolgok nem voltak, szóval már akkor rájöttem, hogy amit én úgy látok, hogy érdekes, az másnak lehet nem az. :D
    Persze a valóságot, az érzelmeket vissza adni egy képpel, nagyon nehéz. Volt idő, amikor át is nyargaltam a videózás felé, hogy az az igazi. :)

    Aztán évekkel ezelőtt, gondoltam család, lenyugodtam valamennyire, jöhet a fotográfiával való komolyabb foglalkozás. Az már más dolog, hogy azzal nem számoltam, hogy fiatalon milyen lehetőségeim lettek volna, főleg mert időmilliomos ;] voltam...

    A komoly fázis elején, elkezdtem tolni a képeket ide-oda, szerettem volna díjakat nyerni, megjelenni itt-ott.
    Aztán idővel tudatosult bennem, hogy akármennyire is hízna a májam, sajnos nagyon de nagyon kevés olyan pályázat, magazin, stb... van, ahol ha tényleg megjelenik, kiáltják, lehozzák a képed, akkor az valóban érték.
    Sokszor nézem az ilyen olyan pályázatok nyertes képeit, és csak pislogok, hogy miii vaaan? És sok helyen bele sem kell menni, most hogy vágás, meg kidolgozás. Egyszerűen érdektelen, kesze-kusza, még egy turista fotónak sem menne el, és mégis díjazott...

    Ezzel sokkal nagyobb kárt tesznek még a Facebook, meg hasonló oldalaknál is. Mert aki készítette azt a képet, azt gondolja, hogy hűűű, baszki... ez a király, mehet ez így tovább, igen jó vagyok.

    Igaz, a mai világ erről szól, totálisan eltorzítani az értékrendet, az erkölcsi normákat, és mindent ami az épp eszűség határain belül van. A fiúk öltözzenek csajként, hirdessük az osztrák vasúton óriásplakátokkal hogy két férfi ölelgeti egymást és a gyermeküket, sminkeljék a csajok magukat órákig, és amikor kész a maszk, mehet a posztolás, hogy éppen akkor keltek fel... hazug, elferdült világ, és ez csak a kezdet...

    Na most belesik ebbe a fotózás is sajnos, és komolyan, itt ez a fórum, ami kép itt átmegy a rostán, az annyira rossz nem lehet... :D De a sok sok díjazott, ilyen olyan pályázaton.... háááát lehet kapna shift+DEL reakciókat... ;]

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    Bírom olvasni amiket írtok... ;] Ilyen csajokat fotózni... pfff.... Kint vagyok Auztriában, és itt próbálom beindítani a fotós karriert, ha lehet ilyet írni, de annyira döcögős, hogy nem tudom mi lesz belőle. Egyetlen egy modelt nem tudok szerezni, nemhogy ilyen csajokat. Bár lehet bajban is lennék... ;] ;] ;] ;]
    Azért ha van egy szép leányzó, aki így néz, lehet nem a vágáson agyalnék... :DDD

  • belovary

    senior tag

    válasz FoxiestFox #55411 üzenetére

    Nekem sem ez volt az álmom, de a National G. nem hív fel, hogy héééé, köllleeeesz!!! :DDD
    Igen, a gyökerek a legnagyobb gond. 2 éve küzdök az üzlettel, amit csinálok, próbáltam a szarból várat építeni, lóvé nélkül, hitel hegyek... Most már alakul, és ahhoz képest hogy honnan indultam, el sem hiszi az ember.
    De amíg a volt tulaj szarját pucoltam, meg próbáltam valami értékelhetőt kreálni, addig a fotózás igen háttérbe szorult. Sok próbálkozásom volt model keresésben, de igen nehéz. Otthon, Magyarországon szerintem kb 10 perc lenne. :)
    Találtam két leányzót, de vagy 4-5 alkalommal megszívattak, nem jöttek el, ha eljöttek, úgy jöttek oda, hogy én éreztem magam kellemetlenül. Kegyetlenül szíros haj, igénytelen ruha, sorolhatnám.
    A többi, aki osztrák, vagy más nemzetiségű, az első kérdése, hogy mennyit fizetek. Amikor elmagyarázom, hogy ez most nem projekthez kell, nem fizetős megbízás, de idővel lehet, és akkor ha őt kérik, akkor az már jó pénzért megy, akkor nem is értik, hogy mi az hogy nem fizetek. Hozzáteszem nem modelekről van szó, akik befutottak, vagy ilyesmi. Szóval sorban elutasítás, vagy a legutolsó csaj 200€-t kért. Mondom, aranyos, ebben van valami extra is? :D Szóval nehézkes, de remélem megoldódik.

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz FoxiestFox #55413 üzenetére

    Igen, sajnos ez van... Ma hívott vissza egy Magyar csajszi, hogy átgondolta, neki ez nem üzlet.
    Megkérdeztem, hogy micsoda, hiszen semmit meg sem beszéltünk... :DDD
    Háááát, hogy most ha magáról akar képet, bármikor tud lőni a barátja is telefonnal, mert a Mate Pro vagy mi ez az új telefon alázza a komolyabb kamerákat is. Ja mondom oké, további szép életet kívánok, ne rabljuk tovább egymás idejét... :DDD

    @randras_83: Ajajj, ez nagyon jól hangzik... Gépet is vigyek??? ;] ;] ;]

    @szaki1986: Érdekes látni más szemével a helyet ahol élek. Ontanám én is a képeket Salzburgról, de jelenleg semmire sincs időm, és nem tudom mikor lesz. De tervben van, mert az üzletbe vászonképeket akarok majd kiteni, árulnim, ilyesmi... Jó képek!

  • belovary

    senior tag

    Nem tudom mi a franc van már, és tudom bennem van a hiba, de én totál azt gondoltam, hogy mjd válogatni fogok a csajok közül, és természetesen a fiúk között, majd annyian akarnak jönni. Főleg, hogy nekem nem csak stúdiós ötleteim vannak, hanem fel a hegyekbe, és ott vadulni... stb... Millió lehetőség.
    Beszéltem sminkessel, fodrásszal, de ők is azonnal csak az hogy mennyi az annyi. De a vicc, hogy nem is 20 éve befutott üzlettel rendelkező egyéneket kerestem meg direkt, hanem kezdő, akinek jól jön a prómó, akinek jól jön az ilyen jellegű gyakorlás, meló, stb... Hozzáteszem akik eddig szóba jöttek, szinte mind itt élő Magyar. A kis százalék mindenféle nemzet, de ők a második mondat után már azt kérdezték mennyi a lóvé.
    Érdekes, mert Magyarországon meg alig várták hogy legyen időm, és jöjjenek, csak ugye nem nagyon volt időm, meg azt ki is költöztünk. :D Még egy utolsó próbát teszek egy-két csoportban, bedobom a témát, azt talán előrébb jutok. A kedves jóaakarokat, trollokat meg már megtanultam kizárni. Imádom, hogy egy poszt alatt totál másról írnak, belekötnek mindenbe, kiforgatják a jövő hetet is... :)

  • belovary

    senior tag

    válasz kovsol #55450 üzenetére

    Naná! De itt nem úgy működik mint Budapesten, és ott is fizetős sok.
    És így van, akkor fizetnék, ha idejön az alany, megbeszéljük mi lenne a terv, és úgy jön ide, hogy tip-top, és full frankón letolja amit kell. De ugye itt már befuttot modelről beszélünk akkor, akit mondjuk akkor kérnék fel, ha olyan munka van, hogy a projekt megkívánja. De most azért, hogy én is feszegessem a határaim, kipróbáljak dolgokat, stb... azért most nem fogok vagyonokért hivatásos modelleket alkalmazni... Itt repkednek a több száz €-k. Itt is megvan, hogy fizetni senki sem akar, viszont kapni meg rohadt sokat...

  • belovary

    senior tag

    válasz randras_83 #55456 üzenetére

    Igen, tuti könnyebb. :P Ok, ha anyanyelvi szinten, de ha csak kurva jól beszélném a nyelvet, gondolom az is más lenne, de azért hiányzik az a 35 év kapcsolatépítés amit otthon megvolt, megvan. Gondolkodtam már rajta, hogy fizetek modellnek, és összeállítok egy komoly portfóliót, de akkor is előtte kellene pár alkalom amikor itt a stúdiót tesztelem, hogy kikristályosodjon milyen projektbe is fogjak...

  • belovary

    senior tag

    válasz randras_83 #55460 üzenetére

    Óhhhh te atya isteeen... :DDD :DDD :DDD Hát mi lesz itt? Feleségemet, és gyerekeket el kell küldenem nyaralni.... ;] ;] ;] ;] ;] ;]

    @i-sti:: Na de Ők lehet nem lennének benne... :DDD ;] :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz marcitp #55463 üzenetére

    Brünhilda.... :DDD :DDD :DDD :DDD
    Mennék én, de még a sulit is alib bírtam befejezni, mert sosem volt időm. Láttátok volna, hogy a vizsgákra a feladatokat hogy csináltam meg. Azért megérdemeltem volna egy fotós Oscart... ;]

  • belovary

    senior tag

    válasz *Ropi* #55466 üzenetére

    Ráadásul majdnem úgy volt, hogy megyek ide segédkezni, tanulni, ellesni a Ropi(zmust)! ;] :DDD ;]

  • belovary

    senior tag

    Sziasztok!

    Na nem vagyok 1-2 napig, azt nem győzöm visszaolvasni a dumát... :DDD
    Mivel OFF téma, elsőre megkérdezem, hogy ha érdekel titeket, akkor leírom, ha nem akkor nem... :DDD
    Szóval pénteken voltam egy konferencián, ami nekem teljesen új szitu volt, és leírnám az élméneket, ha érdekel titeket. Milyen meglepetések vártak, felszereléssel milyen gondok jöttek elő, mi hiányzott, ilyesmi...
    Azért ide gondoltam, mert mindenki itt van, akivel amúgy letárgyalnám.... szóval!
    Ha mehet, akkor @Ropi neked nem is írok privátban... Van egy kis gondom. :DDD :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    Rendben. Köszönöm! Legalább valakit érdekel, és kiírhatom magamból... :D

    Előzmények:
    2 éve léptem egy nagyot. Újra. Kicsivel több mint 1 év itthonlét után, újra kiköltüztünk Salzburgba, és ahol jorábban alkalmazottként dolgoztam kis üzlet, átvettem a vállakozást. (horror összegekért /hitel természetesen/). Hatalmas rizikó volt, és most jelenleg visszacsinálnám, de ez hosszabb történet. :P
    A lényeg, hogy amikor átvettem, tudtam, hogy az a szolgáltatás amivel korábban hülyére kereste magát a volt tulaj, az már mélyrepülésben van a net miatt, így bővítenem kell. Így jött a fotográfia. Na most tartok ott (2 év) hogy talán beindul a pici kis fotóstúdióm. Szarból várat éptíeni pénz nélkül... na ez a legjobb mondat ami tulajdonképpen tükrözi. :D Magyarországon egyszerűbb lett volna a helyzet, de majd írok egy könyvet, hogy toljál ki magaddal ha jól mennek a dolgaid címmel. ;]

    Szóval ezt a fejlődést (szar->várrom kialakulása) jópáran látják... és egyik nap felhívott az egyik barátom, akinek a felesége Brüsszelben valami nagy pozicíóban melózik, hogy lesz egy konferencia, ahol szeretnének fotóst alkalmazni, és igaz hogy sok képemet nem látták, de szimpatikus a hozzáállásom. Na meg ahogy a kinti árakat nézem, ilyen konferenciákért olyan összegeket kérnek, hogy nem hiszem el hogy azt valaki ki is fizeti. :DDD Ja, és ugye az is közrejátszik hogy ismernek, de mégsincs összeférhetetlenség. Ez is fontos.

    Na ennyi előzmény után, (bocsi ha sokat írok) szóval kaptam ezt a felkérést. Az égvilágon semmit sem tudtam, pár telefon után sem derült ki konkrétum, így odamentem előbb.
    10kor kezdődött, én elindultam időben, hogy legalább 45 percel előbb ott legyek. Így is volt, viszont kiderült, hogy parkolóhely ott nincs, nem állhatok oda, így a környéken keresgélés. Ugye ott nem úgy van, hogy beállok akárhová, mert ha csak behajtasz egy olyan helyre, ami mondjuk egy cégé, már azért 350-600€ közötti bírság is jöhet. Nem parkolsz le, csak behajtasz, és kimész. Betegek. A nagy parkolók a környéken fullon, így elég messze tudtam megállni, és nem volt kellemes cipekedni, és persze a tervezett 45 perc helyett, maradt csak 20 percem felmérni mi van ott.
    Arra most már rájöttem, hogy Salzburgban, tulajdonképpen csak barlang+ reflektor effekt van. :DDD
    Borzalmas fényviszonyok. Erre jön a főszervező, ad egy névkártyát tegyem ki.

    Mondom ok, kipakolok. Tudok videót is csinálni? Tessék? Hát, hogy jó lenne, tudok? Mondom, én fotózni jöttem, az egy másik szitu. De hát mondták telefonon. Mondom igen, volt róla szó, de azt hittem csak viccből mondják... Mondom, ok, meg tudom oldani, hogy a Canon 70D-met felteszem állványra (még milyen jó, hogy cipeltem mindent), azt akkor azzal csinálok minden felszólalóról pár percet.
    Na persze jöttek a kérések, ezt vegyem fel teljesen, meg arról majd csináljak képet, stb...
    Kezdtem kicsit dühös lenni, mert vagy 3-4 alkalommal kerestem őket, hogy találkozzunk, és beszéljük át a konkrétumokat, ki mit vállal. Mindig az volt, hogy jaaaa, nem kell, csak csináljak pár jó képet a konferenciáról, azt ennyi. Nincs követelmény. Magamban, szuper, legalább nem kell izgulni... na jaaaa....

    Felállítottam az állványt, beállítottam, persze egekbe mindent, mert szinte feketeség volt a kamerán látható. :) A Sonyra pattant is a vaku. Elkezdtem pár próbát. Hát megizzasztott a helyszín. Gondoltam rá, hogy kihelyezek boxot vakuval, de hamar kiderült, hogy esélytelen, mert még helyem is alig volt mozogni.

    Elkezdődött, és ahová felállítottam a kamerát, mellette volt egy kis elzárt hangszigetelt bodega, ahol a tolmácsok ültek, már kopogtak, hogy oda ne álljak. A felszólalok előtt nem lehetett, mert ugye szinte közvetlen ott ültek az emberek. Közöttük esélytelen, a másik oldalon meg hatalmas kivetítő, projektor, ami derékmagasságban vetítette a cuccot végig.
    Óóóó mondom miért nem béreltem egy 70-200-at a rohadt életbe.... :D Nagyon hiányzott!
    Azt gondoltam a 24-70GM annyira bejött eddig, szinte mindenhol, annyira frankón össze tudtunk dolgozni, mondom itt is fasza lesz. Na itt a helyhiány miatt, a mozgás korlátozottsága miatt baromira kellett volna.
    Tervben van, és fixek is, de nem pite összegeket költöttem, és valaminek jönnie is kell, hogy ismét költsek.

    Na azt jött a csavar. A 70D lefagyott a 4-ik 3-4 perces videó után, pont akkor, amit ők mondtak hogy az a felvétel nagyon kell. De úgy lefagyott, hogy ki kellett vennem az akksit, mert akármit csináltam, meg sem nyikkant. 4-5 éve nyúzom, igaz nincs sok expó benne, de baromi jó volt eddig.
    Ezután még tudtam vele pár videót csinálni, aztán egyszer csak fehér csíkos lett az LCD, és úgy fagyott le.

    Mondom ok, a rohadt anyád, kivettem az akksit, vissza, és hoppá... se kép se hang... Totál semmi.
    A konferencia közepén. Na mondom ok, nem szarakodok, mert közben nekem fotózni kéne.
    De végig baszta a csőröm mi lehet. Hiába nem volt kötelességem ezzel is elszámolni, azért zavart. Főleg úgy hogy nemrég adtam el a Sony kamerámat, amivel röhögve letoltam volna az egész napot.

    Hamar kijött, hogy tulajdonképpen ez egy borzalmasan unalmas helyzet lesz, és full ugyanaolyan, szinte 1 óra alatt teljesen kiágtem. Kiállt valaki, aki szinte fel sem emelte a fejét a papírból, onnan olvasta a dolgokat. Persze az ember próbál kreatívkodni, meg mindenkiről értékelhető fotót csinálni, de ugye ez egy riportanyag lenne, nem pedig esküvő... :D
    10 órától 15 óráig ment, és már azt fotóztam, hogy a hallgatók, előadok milyen szinte unják. :D
    Telefon nyomkodás, volt aki a lapotopon Facebookozott, meg ilyenek. Meg hát most mit lehet halálra fotózni egy ilyen eseményen? Hely nincs, szinte egy barlang.... és sorolhatnám.

    Amikor végeztem, megköszönték, meg majd a számla miatt hétfőn keressük egymást, aztán menjek kajálni... aranyosak voltak, kajáltam egyet. :D

    Osztottam pár névjegykártyát, próbáltam eladni magam... ;]

    Nagyon tanulságos volt ez a szitu megint, de talán a legfontosabb az, hogy a felszerelés szinte sosem elég, és a technika ördöge mindig jókor tréfál meg. A másik nagyon fontos dolog, hogy valahogy kényszeríteni kell a megrendelőt még akkor is ha ennyire nem veszik komolyan arra, hogy konkrétizáljuk le a melót. Helyszín, elvárások, stb... stb...
    Jó most ilyenekről nem írok, hogy felöltöztem normálisan, illemtudó voltam, jópofa, stb... ;]

    A vakuhasználat is nagy művészet, csak manuálban nyomom, és hát úgy kell vele játszani, mintha az is egy külön hagszer lenne. :D

    Most kicsit már odavagyok, azt sem tudom mit írtam, szerintem sokmindent kihagytam, de a lényeg talán átjön. :))

    Ja!!! Canon 70D!!! Azóta is halott. Néztem neten mi lehet ez, úgy néz ki nem csak nálam halt így meg a rendszer, nagy boldogság. Néztem a kis pöcköt az akksinál, több videó is mutatta, hogy azt kell megbizergálni, és akkor elindul. Na, sikerült megbizergálnom, azt szépen beesett, eltűnt. Mondom szuper, a barbár valagamat kellett csesztetnem nekem mint komoly hozzáértő. :D
    Remélem életet lehet bele lehelni, mert ez a gép nem volt annyit nyüstölve hogy megadja magát még.

    Ennyi a sztori, így is sok volt ahogy leírtam gondolom. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz kovsol #55597 üzenetére

    Nekem is az van, csak obi az GM. :) Bárki bármit ír, itt már űrtechnika van, nem győzök ájuldozni. Csak ne menjen tönkre de az 5év gari az elég nyugtató...

  • belovary

    senior tag

    válasz *Ropi* #55632 üzenetére

    Na, ők tényleg fullba nyomják a kretént... legalább biztosították volna ki magukat, vagy valami, de á, az nem awesome... Csináltam én is ilyen hülyeségeket, de kizárólag a saját életemmel játszottam. A képeket azért megnéztem volna, nem hiszem hogy akkora durranás, akármekkora a cécó körülötte.

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    Nem vagyok pár napig, azt ezt kőőő csinájni? :DDD
    Nem tudom ki vagy "újfiú", de azt ajánlom képzésre, suliba ne menj el, mert akkor ott agyvérzést kapsz. ;]
    Most minden gúny nélkül, nem kötekedés. Az elején én még dokumentáltam a "helyzetet", de pár hónap után elengedtem, mondom van nekem elég bajom, mint megreformálni az oktatást, és annak körülményeit. ;]
    A lényeg, hogy ott készíthetsz akármennyi fotót, van egy-két olyan tanár, akinél sosem fogsz egy jót sem lőni... :D Közben neki meg olyanok jelennek meg, hogy még a NASA-t is felhívom a napkitörés nem e befolyásolja az agyhullámokat... :DDD De hát aki letett az asztalra már valamit, az már azt csinál szinte amit akar... :P

    Arról már nem teszek említést, hogy évekkel ezelőtt mit kapott itt ilyen képekért az ember... :DDD
    öregszik a csapat, mert még itt elég normálisan zajlik a helyzet. Én egész hétvégén fotóztam, volt karácsonyos családi, meg rendezvényre települtem ki, és minden képben millió hibát látok. Lehet eljön majd az idő, amikor majd úgy fogom tolni, hogy valóban profi leszek, de lehet előbb jön el az, hogy leszarom... ;]
    Nehéz műfaj ez, és a művészkedés sokkal nehezebb, mint az ahogy itt most előjött.

  • belovary

    senior tag

    válasz i-sti #55942 üzenetére

    Nekem vonzóbb a sötét oldal... ;] Na, ha én lettem volna Luke, hamar vége lett volna a filmnek...
    Darth Vader: Luke.... Te meg én az egész galaxis urai lehetünk.
    Én: Ok Fater.... Figyi! Csajok, bulik, milyen a halálcsillagon? Kapok egy csillagrombolót? ..... ;] :DDD ;] :DDD

    Most válogatom le a szombat délelőtti karácsonyi családosat... Na én ettől fogok padlót, de hát most bakker... Ezért fizetnek, erre van fizetőképes igény...

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz vond #56075 üzenetére

    Bocsi, de lemaradtam, vagy keverem a fazont a szezonnal, de milyen masina is lesz? :DDD

  • belovary

    senior tag

    válasz vond #56077 üzenetére

    Frankó! Vond, te mennyi idős vagy, ha nem vagyok túl indiszkrét? ;]
    Meg hogy jött a Pana? Lehet volt róla szó, bocsi. :D

  • belovary

    senior tag

    válasz vond #56098 üzenetére

    Oh.... akkor te is 79-es vagy mint én? Jeah! ;]
    Ó, én is rengeteg időt elcsesztem gép nézegetéssel, tesztek olvasásával, azt annyit szarakodtam, majdnem eltelt 1 év, mire váltottam. Nemhogy egy raklap fotót gyártottam volna helyette inkáb... :U :DDD

  • belovary

    senior tag

    válasz vond #56100 üzenetére

    Sima.... benne vagyok! :DDD
    Micsoda évjáratok vannai tt kérem szépen. Én meg azt gondoltam, hogy túl öreg lehetetk ide... ;]
    Ezek a vállalkozások is megleptek. Nekem rengeteg fajta melóm volt, ahogy sok vállalkozásom is, de az a rohadt szerencse, és a pénz mindig elkerült... :B Egyszerűen még azt sem lehet írni, hogy balfasz vagyok, tehetségtelen, szimplán szerencsétlen... :DDD
    Most is vállalkozó vagyok, de ezt a boltot is akkor voltam képes átvenni, amikor zuhanóban volt az egész.
    Persze láttam előre a jeleket, de úgy voltam vele, hogy bővítem a szolgáltatásokat, fotózás, stb... és akkor nem lesz gond. Na igen ám, csak szarból várat építeni, tőke nélkül, az ugye más kategória. Most 2 év után elértem oda, hogy valamennyire felfejlesztettem a boltot, de ez idő alatt meg az alap szolgáltatás után, olyan szinten visszaesett már a forgalom a mocskos internet miatt, hogy erősen megy az agyalás hogy óriási nagy buktával hagyom az egészet.... Deez borzalmasan nehéz téma, mert az anyagi bukás mellett még ott van az is, hogy mennyi időt, energiát belerakott az ember, és most amikor már szinte majdnem elértem a célt, akkor adjam fel? Nehéz azt a pontot látni, amikor már valóban abba kell hagyni. Más már rég feladta volna. Nekem is elég nagy cumi, ráment már az egészségemre, a családra a sok stressz, idegbetegség, stb... fél éve másodállás is mellette... Szóval megy a küzdés rendesen, de ugye nálam azért sem egyszerű, mert külföld, nem úgy van, hogy ok, akkor bezárom a bazárt, azt annyi. Nem rángathatom a családot ide-oda az országok között pár évente. :D

  • belovary

    senior tag

    válasz i-sti #56155 üzenetére

    Na igen... lehet fel is hívom őket, mert nekem sosem volt, hátha akkor valóban könnyebb az élet... ;]

  • belovary

    senior tag

    válasz randras_83 #56196 üzenetére

    Poénból szoktam, de max borosta... gyerekek miatt azért sűrűbben borotválkozom, hogy ne bökjem őket. De a bajusz, max poénból... :D :DD :DD :DDD :DDD :DDD :DDD :)) :)) :)) ;] ;] ;] ;]

  • belovary

    senior tag

    Én is komolyabb szettet vettem, pedig a tudásomhoz elég lenne egy Polaroid is... ;]
    Amit a suliban bemagoltattak, már 1%-ra is alig emlékszem. Jobb lett volna ha inkább megértetik velünk, nem pedig csak számonkérik. De ez a Magyar közoktatásban alap... :DDD
    Szóval magamat képeztem, stb... és egy ideje nagyon hanyagolom, mert az üzlet, a 2 gyerkőc, szóval semmi időm... Felejtek is rendesen. Viszont az üzletben most ugye beindítottam a kis stúdiót, ami még csak döcög, még a reklám vissza van, meg stb... szóval azért vettem komolyabb gépet, mert itt ez ilyen szinten még hobbigépnek neveznék inkább. Ausztriában egy ilyen szett nem nagy kunszt, sőt!
    Szóval én nem hobbira vettem, mégis sok, és idő is kell hogy felérjek hozzá. Viszont volt már esküvő, konferencia, stúdió.... és oké a stúdióba a kis régi Canon is sima, de a konferencián elvéreztem volna mint a huzat... egy barlangba, ócska minden féle színű fénynél elég horror volt.
    Amúgy most úgy néz ki át is fogok állni Capture One-ra, amit nem tudom hogy képes leszek e rá, de most totál meggyőztek a színkezelésével kapcsolatban. A bőrszínek, meg úgy kompletten az egész program, az algoritmusa odaver. Csúnyán. Csak hát ugye több évnyi használatot nem lehet csak úgy.... direkt nem írtam tudást. ;]

  • belovary

    senior tag

    Bocsi, tudom, hogy OFF, de nagyon nem vagyok tisztában ezekkel a tárhelyekkel kapcsolatban.
    Kicsit maradi is vagyok, de ez nem mentség. Jelenleg vinyón tárolok mindent, pár dolog van fent itt-ott.
    Sorba jönnek elő a különböző szolgáltatók, ilyen olyan díjazással. De ezek mennyire megbízhatóak?
    Mármint ha feltöltök mondjuk egy anyagot, és mondjuk nem tárolom máshol, és valami gixer lesz?
    Plusz mindig is érdekelt, hogy valaki full kreténbe feltölt mondjuk egy esküvői anyagot is, akár több ezer képpel, vagy csak a kidolgozottakat, amiket át akar adni, és egy linket mellékel?

    Jelenleg a Drive-ot használom, van egy az üzletem nevével, meg a sajátom nevével. 30GB így összesen, de ahogy elnézem, simán lehetne még egy-két anonim fiók így.

    Most a Drive, és a One az nem ugyanaz? Meg miben különbözik a Flickr, mondjuk a Drive-tól?
    Ja, és itt most a tárolás, a megbízhatóság, a kuncsaftokkal való megosztás a lényeg, nem az hogy mennyien lájkolgatják a feltötlött képet. Sőt!!! Nem is szeretném hogy nézegesse bárki is a feltöltött dolgaimat.

    Bocsi mégegyszer az OFF-ért.

  • belovary

    senior tag

    válasz Csari93 #56317 üzenetére

    Na igen, mindkettő van nekem is. Mármint Flickr, meg 500PX is, de nagyon régóta nem töltök oda semmit. Nézegetni nagyon jó ott, de ezek inkább ilyen nézd a képem, kövess , lájkolj...
    Most akinek át akarom adni a képeket, az töltse le, azt nézegesse utána ahol akarja.
    Vagy pl a nyers fájlokat tárolni, ilyesmi. Ezt ugye Filckr és hasonló oldalakon nem is lehet azt hiszem.

  • belovary

    senior tag

    válasz Balinov #56319 üzenetére

    Első kép abszolút nem adja (nekem), totál semmilyen ez a kép. Talán ha nem lenne oszlop, jobbra a kis székek, de így agyonvágja az egészet.
    Az erdős durva, tetszik, és ahogy írod ezt a horror hangulatot én lehet kicsit durvább kidolgozással fokoztam volna. Tudom, természet fotó elleni vétek, de akkor is... :P
    Hajó tetszik, a mentős nem, a vitorla faja, bálna nagyon nem, mivel nem is közép, bátnja a szemet.
    Száj nem, szimmetria annál inkább. :DDD
    Vannak itt jó képek kérem szépen. :C

  • belovary

    senior tag

    válasz Zedz #56350 üzenetére

    Az biztos! Ahogy fejlődik a technikai rész, ugyanúgy mint az autóknál, egyre bonyolultabb az elektronika, és egyre nagyobb a meghibásodási tényező is. Na, és ahogy az autóknál is, már nem nagyon lehet szerelgetni, komplett egységeket kell cserélni, vagy egyszerűen komplett újat kell vásárolni. Persze ez mindenre vonatkozik már, nem csak autókra, és fényképezőgépekre. Nekem MILC van ugye most, imádom, de már csinált érdekes dolgokat. :) A Stúdióvakukkal is ha folyamatosan ropogtatom őket, majd abbahagyom, azok meg ugyanúgy puffognak tovább, közben már rég nem is fotózok. :D Ezért is.... választottam a Sony-t, mert 5 év gari, az elég megnyugtató. Sajnos Canon vonalon nagy csalódások értek sok téren...

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz copass #56352 üzenetére

    Nekem pont fordítva történt ez. 1 hónap után szervizben csücsült a gép, azt vagy 3 alkalommal is vissza kellett küldeni ugye a csodaszervizbe, mert szarabb állapotban kaptam vissza, és fizettem mint a köles, mert ráfogták, hogy nem garanciális hiba. Ezek után még volt pár alkalom, hogy szerviz volt, csak már külföld, és szinte alig használt, és pluszként egy konferencián végleg meghalt...
    A jelenlegi vasam teszi a dolgát, eddig maximálisan elégedett vagyok vele.
    Hozzáteszem, nem terveztem egyik márkájú felszerelésemet sem patakba folytani, vagy ebedobni egy tornádóba. :D Az analóg gépeim hiába több évtizedesek, azokat meg csak leporolom, azt működnek tökéletesen, :P
    Nehogy megint félreértés legyen, engem nem érdekel a márka, imádom mindegyiket. Van itt minden, csak most ebbe az irányba mozdultam el megint, és ezt építgetem.

    Ja, igen... Amíg működött használtam is, és imádtam. Most haragszom rá kicsit, mert pofára ejtett, de hát ilyen ez a világ. Megeshet akármelyik géppel. Viszont ha lett volna lóvé dögivel, akkor szerintem 5DMIV, de inkább D850 felé vettem volna az irányt. De franc se tudja... Képek nem ettől lesznek jók, szóval... ;]

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz randras_83 #56509 üzenetére

    Igen, megnéztem.... :DDD Szinte egy VW klub... ;] Volt sok fajta verdám, de valahogy mindig visszatérek a japán (Toyota) irányba... Valahogy nincs kedvem minden hónapban szerelőhöz mászkálni... :DDD ;] :DDD

  • belovary

    senior tag

    válasz mazsi70 #56515 üzenetére

    Nézem a képet, mondom ezt a sok szenzorkoszt azért korrégálhattad volna... :U
    Jaaaaa, hogy a monitorom tiszta dzsuva???? :DDD :DDD :DDD :DDD
    Érdekes kép. Nem tudnám eldönteni a harmadik madárka maradjon, vagy vágnám. Van pixel bőséggel? ;]
    Á, annyira jó ő is, hogy maradnia kell... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz itouchfan #56522 üzenetére

    Nálam is ez a helyzet. Szó szerint fáj a szemem ahogy nézem... :DDD De látom mentek rá a fave-ok... :)
    Kész ez a mai világ totál... ;]

  • belovary

    senior tag

    válasz bandhajon@ #56526 üzenetére

    Félreértetted... Dehogy baj... Most a te képedtől eltekintve gondoltam, hogy hatásvadász effekt már vonza a kedveléseket. Nézik (de inkább csak megpillantják) a képeket, de nem látják.
    Nekem csak ez a vakító fehérség zavaró, ha enyhébb lenne, akkor ok. :)

    @Fotonhámozó: Csodaszép! Valóban hasonlít...

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    Na most a félbevágott arcnál, csak nálam ilyen fura a szem környéke? Mármint főleg az orrnyergénél, mintha egy gyógyulóban levő monokli sérülés lenne. Kékes. lehet az ér persze, de akkor is azonnal szemet szúrt nekem. Csak ráerősít erre maga az arckifejezés. Kis rádolgozással lehetne ez egy ilyen jellegű plakát is. :P
    De be kell vallanom, ahogy megpillantottam, egyből a Truman Show-ból, Natascha McElhone színésznő ugrott be. :) Nagyon szép szeme van, de az eredeti is ilyen? Nem húztál rajta? :)

  • belovary

    senior tag

    válasz marcitp #56634 üzenetére

    +1
    Igen, itt hiába szeretted volna benne hagyni a tükröződést, nem ad, hanel elvesz, mert annyira rosszul komponáltnak, és szűknek tűnik felűl, hogy csuda. :D Ugyanezt nyomattam én is, csak tárgyfotónál. Annyira ragaszkodtam a tükröződéshez, hogy megbolondultam a vágásba már... ;] Élt még? Brutálok a szemei... :D

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz mazsi70 #56637 üzenetére

    Mindig csodálom ha ilyen képeket raktok be, néha rámtör, hogy én is, de pislantok egyet, az már hatszor körbeugrált, vagy repült a dög amit le akarok kapni. :D Na meg azért nem is zoomal kell az ilyet. ;]

  • belovary

    senior tag

    válasz marcitp #56640 üzenetére

    Na igen... :D Sajnos a Canon gépem halott. A Sonyt meg mivel melóra kell, nem merném nagyon barkácsolni. :D

  • belovary

    senior tag

    válasz randras_83 #56960 üzenetére

    Csillagos ötös a hétvégi szorgalmid! Ezért a héten nem kritizálunk... :D
    Nekem valóban 5*!

  • belovary

    senior tag

    Sziasztok!

    Offolok egyet, ha szabad... :P
    Facebook csoportokba már nem írok, mert felteszel egy kérdést, azt inkább csak belédkötnek, mint hogy válaszolnának rá. ;]
    Szóval valaki csinált már kezdő modellnek portóliót? Megkeresett egy csaj, mit csaj... hölgy. :D
    Portfóliót szeretne, hogy ügynökségekhez beadja, stb...
    Igazából nem tudom mit szeretne, mert a legnagyobb baj, hogy ő maga sem tudja. Felvázoltam neki pár lehetőséget, de nem mindegy, hogy fehérnemű ruhákat akar magán mutogatni, vagy mittudomén... :DDD
    Állítása szerint nem totál kezdő, de nem tud képet felmutatni, meg abból 1 perc után leszűri az ember, hogy fogalma sincs mit szerene kezdeni ezzel az egésszel.
    Na mindegy, én megcsinálom neki a képeket, amit szeretne, szó se róla, csak gondoltam kérdezek itt, hátha valaki jobban képbe van e téren. Van valami sztenderd, vagy ilyesmi.

    Nagyon régen volt modell párom, neki is voltak portfóliói, de már csak dereng hogy ment a dolog. Azt tudom, hogy ott az ügynökség eleve már meghatározta mi legyen a portfólióba, milyen jellegű képek.

    Köszi, és remélem maradhat. :)

  • belovary

    senior tag

    válasz *Ropi* #57360 üzenetére

    Igen, illene. Gonoszan oda is mondtam neki, ha már fotóztak, és azt mondod foglalkoztattak mint modell, akkor neked vágni kéne milyen irányba is akarsz gondolkozni... ;]
    De ugye 35 éves anyukáról beszélünk. Most nem csekkoltam le brutál szinten, hogy miből élünk :P
    de nem az eladok bármit vele csak vegyen fel egy bikinit típus... :D
    Azért gondoltam, ha visszajön, nekem kéne előállni egy kész tervvel, mert szerintem ő tuti nem fog.
    Persze fodrász, sminkes, ilyesmit ledumáltam vele, hogy az kell. Bár most azt mondta az egyik modell ismerős, aki dolgozott korábban modellügynökségen, hogy általában minimális sminket kérnek, és portré, félalakos-egészalakos képeket. A képanyag ne legyen sok, de színes, változatos, minél több "arcát" látni lehessen a modellnek. A smink azért kevés, és retus is kuka, mert nagyjából azt kéne látniuk, mivel is kell dolgozni. Mondja, hogy max 1-2 lehet divatfotó, ahol mehet bármi, hogy mit lehet kihozni belőle.
    Magamban meg persze... feleségűl is elvegyem? ;]

  • belovary

    senior tag

    Örülök, hogy így lázba hoztam a társaságot. ;] A hölgy egész jól tartja magát :DDD szóval ennyire nem durva a helyzet. utánanéztem modellsuliknak, hát érdekes azért. Minimális smink, közben nézem a portfóliókat, azt szinte már grafika, ne is fotó. Ezért lenne jó tudni, hogy mit is akar, hová is szeretné beadni, mert nem mindegy. De részemről az lesz, hogy készítsünk pár képet, potré, fél alakos, egész alakos, azt ennyi. Ezeket mind minimális sminkel, és retussal. Ha szeretne, akkor belemehetünk fehérneműsbe ;] :P ;] meg erősebb retus, stb... De most ahogy beszéltem vele, tipikus 5Ft ból legyen meg... Mondtam neki, egy portfóliót azért illik úgy leadni, hogy az ott legyen a szeren. Nem csak a képek, de a prezentálás, a kivitelezés is legyen frankó. Nem odaadni egy 10x15-ös papír albumot, lapozd át bátyám. :D Ők nem fognak hasra esni egy cicialjívtől... mint mi... :D

  • belovary

    senior tag

    válasz Cathrine #57386 üzenetére

    Nem szerettem volna degradálóan írni róla, de természetesen az első reakcióm az volt amikor elkezdte mondani, hogy ez most komoly? Szólni kéne, hogy fordítva ül a lovon... :DDD
    Elég furán beszél, de még német nyelven is. Persze ettől függetlenűl, lehet hogy egy ügynökség majd pont ilyen karaktert keres egy projekthez, ki tudja...
    Viszont ha már felkért, és tényleg szeretné, én a legjobb tudásom szerint megcsinálom neki. Persze megtehetném, hogy piff-puff, de ha már a nevemet adom hozzá, akkor inkább komolyabban utánajárok, dolgozok az ügyön rendesen. :)

  • belovary

    senior tag

    válasz vihartigris #57417 üzenetére

    Ne írjunk ilyet, hogy csak turistás... Azért az más kategória. Balinovtól "turistás". :D ;]
    Magazinokban sokkal rosszabbak is vannak...

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz Speeedfire #57426 üzenetére

    Nekem egy bajom van az első képpel. Na jó, kettő. :D
    Az egyik, hogy nem éppen rám néz így randi előtt, ahogy ülök a parkban a padon... ;] :DDD :DD
    A másik, meg az, amit írtak is, hogy a ruha, az totál beleolvad, nem válik le szinte az ugyanolyan háttérről.
    Vagy "meggrillezném" a hétteret, :DDD vagy valahogy próbálnám szétválasztani, hogy jobban kiemelkedjen belőle.

    Hanna. Pfu, erre nehéz még kritikát is írni, mert majdnem azt írnám, hogy rossz nézni. Nem hannát, hanem a kézfej, a póz, az egészre ahogy ránézek egy nagyon előnytelen, feszengős helyzet. A PS... nem tudom hogy csináltad ezt, de szívesen megnézném az eredetit. A vaku fényét írod, de az zavarna a legkevésbé.
    Mintha üveg lenne, vagy nem is tudom. Én is retusálgattam múltkor, azt felénél ránéztem az erdetire, és kidobtam a retusált változatot. Mondom annyira gáz, hiába "másoltam" a technikát, balfasz módon alkalmazom, nem adom a nevem hozzá. :D Nagyon nem egyszerű úgy retusálni, hogy ne essünk át a ló túloldalára. Vagy grafika lesz már, vagy profi retus. :D

Új hozzászólás Aktív témák