Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz lacy86 #105 üzenetére

    Plotolásra gondoltam, és az 5-10eft-os használt kategóriát vagy esetemben a kukázott/céges selejtet. Újonnan mind túlárazott, nekem nem opció. WD Black totál fölösleges, nem ad annyival többet egy sima 7200-as bluehoz képest hogy megérje.
    Következőképpen néz ki szerintem az optimális plotolás és ez szerint fogom építeni (részben már megvan). Hozzáteszem az én megoldásom teljesen barkács és inkább az olcsóságot helyezi előtérbe, de villannyal NEM takarékos!

    1 plot fullra leterheli a hdd-t szóval egy darab hdd-re nem érdemes több plotolást elindítani mert konkrétan a fej ide oda mozogna a két plot között aminek semmi értelme.
    Így hát egy plot egy hdd, de ez lassú szóval legyen kettő, azaz egy plot kettő hdd raid0-ba amivel már meg lehet közelíteni egy ssd teljesítményét de olcsóbban, és a lényeg az hogy hosszabb távra tartósabban anélkül hogy "kopna" az alkatrész mert egy sima hdd-nek 1tb írás az semmi.

    Tehát 1 plot lesz 2 használt enterprise hdd (vagy gyors desktop hdd*) raid0-ban.
    Nyilván több plotra van szükségünk egyszerre így hát annyi raid0-ás tömb kell ahány plotot egyszerre indítunk. Nem kell nagy HDD mivel a plotoláshoz kb 300-400gb hely kell szóval 2x250gb-os hdd is elég de lényeg hogy seq írás olvasás legyen 200-300mb/s körül, nekem ezzel adott ki 9 óra plotolási időt.

    Igen ám de itt jön képbe az hogy kell majd több port is ha a lapunkon nincs elég sata. Aprón van 10eft körül de inkább alatta 8 portos sata vezérlő, ezek 4x-8x pcie portosak.
    Később is jól jön egy ilyen vagy akár több ilyen kártya ha farmolni szeretnénk plot után mert teleagathatjuk nagy hdd-kel (használtnál oda kell figyelni hogy kezeljen 2TB-nál nagyobb hdd-t!)
    Kis megjegyzés a vezérlővel kapcsolatban:
    Ha lapunkon nincs szabad pcie 8x akkor NE rakjuk 1x slotba mert korlátozza a sávszélt (kivéve ha farmolunk és nem plotolunk mert akkor mindegy). Inkább dobjuk ki a francba a videókártyát a pcie16x slotból és menjen a helyére és ha szükséges (mert a lap nem támogatja a videókártya nélküli indulást) akkor azt rakjuk riserbe 1x slottal a vga-t mert úgyis csak képet kell adnia. Videókártya nélkül windows távoli asztalt kell engedélyezni és azon keresztül elérjük a gépet.

    Magába a plotolás egyéb beállításaiba nem mentem bele, annyi biztos hogy 2 és 4 thread között nálam kb 5-10% előny van a 4 javára. Ram beállítást hagytam alapon.

    Majd ha ér valami a coin akkor nyiván első dolgom lesz fejleszteni a rig-et de így értéktelenül nekem a max budget 100eft alatt kell hogy legyen.
    Gondoltam rá hogy egy core2-es gépet rakok be farmernek (szintén 8 port sata kártyákkal) amire csak a nagy lassú hdd-k mennek aztán gigabit hálókártyákkal át küldi a plotoló a kész plotokat. Így a plotolás és farmolás dedikált gépet kapna.

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák