Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz birno #8967 üzenetére

    Tippre: 1-2 saját projek/freelance meló

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • opr

    veterán

    válasz birno #8967 üzenetére

    Oszinten szolva nekem a kovetkezok a modszereim:
    - Gyorsan megcsinalok mindent, ami a sprintre van (egy sprint ket het nalunk). Legjobb esetben ez kitart egy hetig.
    - Megnezem, hogy volt-e sprinten kivuli, de fontos bugreport. Ha volt, nekiesek.

    Ha ezek is megvannak, megnezek, hogy van-e meg hatra a sprintbol ertelmes mennyisegu ido. Altalaban van. Volt, hogy a teljes sprintre ram bizott feladatmennyiseget kivegeztem kedd nap kozepere, pedig a sajat rendszeruk es szokasaik szerint 130%-ra tul voltam terhelve igy is, igy nem kaphattam tobb feladatot, hiaba kertem.
    Naszoval, attol fuggoen mennyi ido van hatra:
    - Ha 1-2 nap, akkor nezegetem a kodot, es keresek benne olyan reszeket, amikre raferne egy refactor/ujrairas, es persze eppen nem dolgozik a kozeleben se senki. Ha talaltam ilyet, szolok a gazvezirnek, hogy en ennek most neki fogok esni es kesz. Ha nem vagyok vele kesz a sprint vegeig, berakjuk a kov sprintre es kesz.
    - Ha tobb van hatra, akkor dolgozok valami sajat otleten. A jo az, hogy a mostani melohelyen ezt nagyon dijazzak, konkretan eleve az a department object, hogy az ideje minimum 10%-ban mindenki innovaljon. Mindegy, mekkora bullshit, csak dolgozz valamin, ami szerinted fasza/hasznos/erdekes/vicces/akarmi.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák