Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz tequila2007 #8271 üzenetére

    nem sikkadt az el, csak a többiek udvariasak és nem akarják letörni a lelkesedésedet azzal, hogy amiről álmodozol, az nagyjából lehetetlen.

    a pontosság kedvéért: jávául megtanulni nem lehetetlen, még nulláról sem, csak a hsz-edből kiérezhető sietségtől lesz az. szerintem alap szinten meg lehet tanulni nulláról jávául olyan 4-5 év alatt, de valami azt súgja, te nem erre a válaszra vágysz.

    a programtesztelés meg sokféle, de egyre inkább az automatizált programtesztelés felé megy a dolog, ami programozást jelent. a programtesztelő mérnöknek kell megírnia azokat a programrészeket, amik a tesztelést elvégzik. tehát nulla programozói tudással ez sem az a válasz, amire valószínűleg vágytál.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Jhonny06

    veterán

    válasz tequila2007 #8271 üzenetére

    Ha ezt végig tudod csinálni, azt nagyjából vetekszik egy mérnök infós képzés anyagával. Közben persze az adott programnyelv szintaktikáját is tanulni + sokat kódolni. Az, hogy ezt mennyi idő alatt tudod teljesíteni, rengeteg mindentől függ: mennyi időt tudsz rászánni egy nap, hogy állsz vele most, mennyire gyorsan tanulsz, stb. De alapvetően szerintem egy 6-12 hónap alatt (jelenlegi tudástól függően) el kéne jutni egy olyan szintre, hogy egy junior pozíció állásinterjújának szakmai tesztjén ne tűnj teljesen elveszettnek.

    Fejlesztői képzésekről nem tudok nagyon nyilatkozni, bár az a kevés elég pozitív volt, amit olvastam róluk. Nyilván a tandíj borsos, de utána a fizetésed is jó, tehát adott esetben szerintem nem akkora kaland bevállalni egy 1+ millás tandíjat, még ha így soknak is tűnik. Pl. Codecool, Greenfox.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák