Aktív témák

  • sz.balazs.95

    veterán

    Nem nagyon találtam megfelelő topicot hozzá, ezért nyitottam újat. (Ha már van egy akkor elnézést kérek :B )
    Na szóval: Van egy régi Alcatelem, amit még régebben vettem aprópénzért, de sose volt hozzá töltőm, illetve az akkuja sincs már meg.
    Szerencsére ezt a telefont lehet használni AAA elemekkel. Viszont ebben kérnék segítséget.
    Ha csak úgy a hátlapba belerakok 3 db elemet, akkor tuti nem működik, mert a hátlapon csak a negatív saroknak van csatlakozója, a pozitív az akkun lenne normális esetben. Vagyis kellene egy valamilyen akku bele, amiből ki lehet cserélni a benne levő aksikat elemekre. Csakhogy fogalmam sincs, hogy ilyet manapság hol lehet szerezni, és abba sem vagyok biztos, hogy a telefon egyébként működőképes-e, érdemes-e vele foglalkozni.

    Meg azt is jó lenne kideríteni, hogy ez egy Club DB vagy egy Max DB, mert az előlap aljáról lekopott a One Touch felirat alatti rész, és a két típus pontosan ugyanúgy néz ki.
    A hátlap alatti matricán ez áll:

    BE1 Alcatel
    16D 6MJ1N
    Made in Europe
    BE1C-1EWLHU1
    *IMEI*

    ebből esetleg ki lehet találni a típusát.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • sz.balazs.95

    veterán

    update:
    Valószínűleg Club DB, mert a C betű halványan látszódik.

    Illetve mégsem hiányzik semmi csatlakozó. Csak az zavart meg hogy valószínüleg külön csatlakozója van az elemknek és az akkunak (az eltérő feszültség miatt, gondolom)
    Ezesetben valószínüleg más baja lehet, ami miatt nem működik.
    Csak tudnám mi. :(

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • mukibuci

    MODERÁTOR

    válasz sz.balazs.95 #1 üzenetére

    [link] - tedd fel itt a kérdésed kérlek.

    Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

Aktív témák