Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    Van egy csodálatos VIA V693 chippel szerelt lap, melyben egy Celeron 850Mhz-es processzor biztosítja a lóerőket és hogy jól nézzen ki egy ASUS V7100 32MB-os Geforce2MX400 nyomja a frameket a háttérben szóló Yamaha akármi hangkártya által megzendített rapszódikusok élvezetesebbé tételéhez. Az adrenalinszint növelését a UPC által preferált SMC hálókátya hivatott biztosítani. Az energiaellátást egy 230W-os AT tápegység szolgáltatja már huzamosabb ideje.

    Sajnos egyébb adrenalinszintnövelő esemény is felmerült, mely a következő volna:

    A felhasználó szórakoztatásáról a Windows XP HOME HUN próbált gondoskodni mindaddig, míg a rendszer indulásakor állandó jelleggel a nevezetes ''kékhalál'' nem jelentkezett.
    A ''kék'' állapotban, mely az XP rendszerfájljainak betöltése közben (mikor a fehér sáv halad balról jobb irányba) jelentkezik állandó jelleggel, felhívja a kedves felhasználó figyelmét, hogy távolítson el minden újonnan elhelyezett hardverelemet a számítógépből és próbálja meg ezután ismét elindítani az XP-t.

    Amit már néztem:
    a gépből kidobáltam minden fölösleges alkatrészt és a legszükségesebbeket (videókártya, memória, tápegység!!!) egy másik gép cuccaival pótoltam, melynek következtében a hibajelenség NEM változott.

    Az elért eredménynek nemigazán örülve körülnéztem a BIOS beállításokban, ahol a következő igen érdekes HIBAÜZENETRE lettem figyelmes, mikor a menüpontok kb. 90%- án Entert ütöttem:

    ''For proper wakeup support your power supply
    should have driving strength of atleast 0.8A
    for 5VSB. Press any key to continue''

    Na ezután cserétem le a tápot a saját ATX 300W-os tápegységemre, de a BIOS hibaüzenet és a kékhalálos jelenség nem változott.

    Kérdésem a következő lenne: az alplap a ludas ?

    read-only mode on the forum

  • Agyzuzo

    addikt

    Nagyon úgy néz ki... Amit lehetett kipróbáltál... Én memóriára gyanakodtam, de akkor ezekszerint gázosul az alaplap... Esetleg próbálj meg egy CMOS clear-t és egy BIOS frissítést. Vagy ha nincs friss BIOS akkor égesd be újra a legutóbbit.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Agyzuzo #2 üzenetére

    Van új BIOS, de ez a lap már tavaly februárja óta műxik. Azért kipróbálom hátha. A fenti cselekményt közel 40 perc leforgása alatt műveltem, mert nincs időm sokat foglalkozni vele (ez a fránya meló teljesen kikészít).

    read-only mode on the forum

  • Casoli

    őstag

    Okoska, windows újratelepítés megvolt??

    http://hasznaltpcalkatresz.hu/

  • Bally

    senior tag

    válasz Casoli #4 üzenetére

    A windowsnak mi köze is van a bioshoz?

    http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

  • Loha

    veterán

    Próbáld meg úgy hogy minden fölösleges cuccost kidobálsz és nem teszel a helyére semmit!
    Nekem ki szokta írni, hogy melyik .dll csinálja a hibát(win2k) és abból lehet következtetni.

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Loha #6 üzenetére

    Legelőször úgy próbáltam, hogy egy Infineon Ram-ot nyomtam a gépbe és csak az ASUS maradt és irány csökkentett mód, de sajna itt is csinálja.
    A dll-t nem néztem, hogy kiírta-e, de nem is volt és sajna nem is lesz egyszerre sok időm tesztelgetni (max 40 perc naponta).
    Azért megnézem, de szerintem nagyon alaplap gyanús, mivel egy másik haverom gépében ugyanilyen alaplap van és nála semmi hibaüzenet sincs, ha BIOS-ban Entert üt egy menüponton.

    read-only mode on the forum

  • guest

    veterán

    Szia!
    Ismerős a fentiekben leírt probléma,nálam is előfordult hasonló és nekem a winyóval volt problémám, illetve egy kicsit az alaplap is ludas volt!!!
    Vedd ki a vinyót és nézd meg egy másik gépben ha az ok és fölismerte az új gép eszközeit akkor rossz az alaplap!
    Ekkor jöhet a bios és egyebek szerintem......meg az új lap vásárlás :)

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Hülyeség (bocsi hüjeség)

    1. a hibauzenet lényege ha nincs meg a terhelés a tápegység bekapcsoló vonalán NEM KAPCSOL BE!

    !!! mivel a gép elindul semmi köze a tápnak.(ez 1-ébként nem biztos)

    ? milyen alaplap, cpu, ram mennyire van húzva fsb, szorzó, túlfesz.

    merevlemez PIO (UDMA) modot visszavenni (akár PIO mode 0 ra is, sőt ott kezd)

    lejebb kell adni, és megy (miután a winnyogót ujratelepíted. TELJESEN! fdiszk, CD-boot stb.)

    2. a winfos szar (ami egyébkent tény)

    X. letöltenia ramtesztelő programot amit valahol láttam ECSK7S5A bios frissítés táján...

    szép munka lesz!

    prohardver vendég

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz guest #9 üzenetére

    Köszi, de a lapot és procit mint fenntebb olvasható írtam. Ezzel a lappal nemigazán lehet húzni, így nem is volt a proci. Procifesz fogalmamsincs mennyi, de a default érték az biztos, mivel nem lehet állítani. A Ram 1x256MB+1x128MB 133Mhz-es ramok, de az alaplap csak 100Mhz-en hajtja.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Namost amire azóta jutottam:

    Haverhoz leugrattam a winyót és a vidkártyát, mivel neki is Tökilyen lapja van és erről a winyóról indítottuk a rendszert, de a win ugyanúgy kék képernyővel fogaadott induláskor.
    Most megnéztem, de semmilyen dll-re sem hivatkozik.

    Ekkor kicsit gondolkoztam és a winyót szolgaként pakoltuk a haver gépébe, melyet visszaépítettünk eredeti állapotába.
    Indítva ahaver gépét (neki is XP van fent) egyből a már jól ismert lemezellenőrző ablakkal nyitott és bizony talált vagy 30MB elveszett fájlt, melyet nem sikerült a helyükre raknia, de így legalább a fájlrendszer rendbe lett téve.

    Ezután hazacsattogtam és megpróbáltam így indítani a rendszert, de az ismét kék képernyővel fogadott.

    A BIOS-al nem foglalkoztam, de szerintem ez a hibaüzenet az alaplap nemsokára bekövetkező meghibásodásának első jele lesz. Majd frissítem egy új verzióra, hátha csak ez a hiba.

    Na ekkor szépen fogtam és újrapakoltam volna a wint, hogyha nem ütköztem volna installkor kék ablakokba. Nagy ötlettől vezérelve benyomtam az egyik memóriát a saját gépembe és lőn világosság kék képernyővel nem indult a gépem. Memória ki, így már minden OK. Szóval a 128MB mem meg van halva (persze már nincs rá gar).

    Winstallnak újra nekiugrok és biz szépen felmegy.

    Hibaok felderítés:

    használat közben a 128MB-os modul beadta a kulcsot, melynek következtében csontrafagyasztotta az XP-t, aminek következtében elég jelentős FAT hiba került a winyóra.
    A FAT hiba miatt a win nem volt hajlandó elindulni (valamelyik elsőrendű eszközkezelője megsérülhetett).

    A BIOSbeli hibaüzenetre ez nem ad választ, úgyhogy az még egyenlőre BIOSfrissítésig rejtély marad.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz guest #9 üzenetére

    Mondjuk ezt:
    ''merevlemez PIO (UDMA) modot visszavenni (akár PIO mode 0 ra is, sőt ott kezd)

    lejebb kell adni, és megy (miután a winnyogót ujratelepíted. TELJESEN! fdiszk, CD-boot stb.)''

    nem egészen értem.

    Minek kell a winyó hozzáférési módját lentebb venni, ha az működik

    Mit kell lejjebb adni, ha nincs a proci húzva

    Mondjuk ezeket még meg is értem csak itt nincs rá szükség, DE azt, hogy win telepítése előtt fdisk-eljek már nem tudom felfogni.

    Ha vaci új a winyó, akkor OK, különben TELJESEN felesleges.

    read-only mode on the forum

  • gebasz

    csendes tag

    Aztat még nézd meg hogy az alaplapon lévő kondik/tranzik (szóval azok a kis hengeres kütyük) közül nincs-e valamelyik felpúposodva. ha van rajta ilyen akkor előbb csináltasd meg az alaplapot, ha garos akkor cseréltesd ki. mer ha van rajta ilyen akkor ha az új cumóval továbbhasználod ugyan ez az esemény bekövetkezhet. És ajánlok még 1 túlfeszültségvédelemmel ellátott áramelosztót v. szünetmentes tápot. (ezekkel nagyon is meg lehet növelni a 'vas' élettartamát.

    Welcome back, Dead!

  • guest

    veterán

    1. ha láttál volna elég szart életedben megértenéd...
    2. Elviekben az fdisk mindent töröl... (és elviekben volt már rajta vala op' rencernek csúfolt valami)
    3. még életedben soha nem vittél haza olyan dolgot ami szar? (prohardver topic: Mistral...)

    (egyebkent az nem válasz hogy via 693-al szerelt lap, vagy ennyire noname?)

    prohardver vendég

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz guest #14 üzenetére

    A lap akkor pontosan TOMATO VIA V693-as és CSAK FSB-t lehet rajta emelni, aminek következtében az amúgy sem igen stabil lap csak tovább veszít stabilitásából (hála a Tomatonak).

    Nem vagyok egy hardver és szoftver GURU, de már telepítettem pár gépre wint és eddig még CSAK akkor használtam az fdisket win telepítés előtt, ha vadi új volt a winyó vagy külön kérésre át kellett rendezni a winyón lévő partíciókat.

    De igen, volt már dolgom olyan cuccal, ami nem műxött vásárlás után,........ de ezt nem tudom miért kérdezed.

    Most akkor szívesen meghallgatnám/elolvasnám az érveidet az fdisk-es winstallról (lehet, hogy én lemaradtam valamiről?)

    read-only mode on the forum

  • guest

    veterán

    ...
    Csak arról, hogy a winfos ha megtalálja magát és úgy gondolja a fájl rendeben van (még akkor is ha pl. ez egy BAD sectoron van) akkor nem próbál ráírni, NEM teszi fel újra. ebből köv. a régi szaros fájl ami sérült valami miatt (pl. mem. hiba, a vinyó csak kb. udma66 de azt mondja magáról... szar az alaplapi IDE időzítése és melegben mellé ír) szóval le nem szraja hogy rossz otthabyja neked aztán, szívhacc mint torkos borz. (ezért javasoltam a memóriatesztelő progit, mart az boot-lemezről megy és 1-2 dolog ott is kiderül).
    Végül: sajnos a legozás nem mindig segít, és vannak gépek amiket nem szabad (lehet) szétszedni.

    prohardver vendég

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz guest #16 üzenetére

    Ez igaz is volna, ha...........

    Most leírom ÉN hogyan szoktam wint újrarakni:

    Ha nem valami kritikus hiba után kell telepíteni, akkor még winben szépen elmentem amiről úgygondolom, hogy el kell menteni különben ez a lépés kimarad.

    Bootolok lemezről és szépen törlöm a Win és ProgramFiles könyvtárakat

    Újraindítom a gépet, bootolok az InstallCD-ről és ........

    Ezekszerint nem marad fent semmi hibás fájl, mivel letöröltem ami kellene neki és bizony nem kellett fdiskelni.

    Én nem win frissítésről beszéltem, mint TE, így fel sem merült bennem, hogy esetleg egyetlenegy fájl is megmaradna a régi telepítésből.

    Na én ezért tartom fölöslegesnek a fejetlen fdiskelést.

    A memtestet futtattam, de mivel egyből memóriahibára gyanakodtam kidobtam mindkét modult és egy harmadik modullal indítottam a gépet, de a hiba maradt ugyanaz (a fájlrendszer sérülése miatt) és biz. vissza már csak (véletlenül) a jó modult raktam a minél kevesebb hibalehetőség miatt.

    A gép egyébként azóta is működik a letörölt XP helyére pakolt új XP-vel. A BIOS figyelmeztető üzenetével egyelőre nem foglalkozom, de mint valaki javasolta, ha hasonló gond lesz, akkor frissítem egy újabbra és majd meglátjuk akkor.

    read-only mode on the forum

  • Cathfaern

    nagyúr

    Az alaplap ugyanaz, a proci Celeron 700Mhz. A probléma is elég hasonló, a Win. fagy(véletlenszerűen), néha kékhalál. A Win. többszöri újrainstal nem segített, memtest nem jelez hibát és több ''szakember''(legalábbis én kételkedek,hogy azok lennének) sem tudott vele igazán mit kezdeni. Én igazság szerint alaplapra gyanakszom,de kölcsönkérni nem tudok. A memóriát is megpróbálom még nyüstölni,de nem hiszem,hogy az lenne a gond. Ja igen a legfontosabb: úgy vettem észre,hogy a lefagyások gyakorisága egyenes arányban áll a gép hőmérsékletével. Már elég régóta szívok vele, és senki nem tudott mit mondani:(

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Cathfaern #18 üzenetére

    Szerintem az alaplapon lévő feszosztó lesz a bűnös, mivel a környékén kézrátétellel érzékelhető, hogy igencsak süt a lap (persze azért nem égeti az ember kezét). Ez pedig a gyengus alkatrészek következménye. Sajna szerintem csak lapcsere oldja meg

    read-only mode on the forum

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz AtHoS #19 üzenetére

    Az jó volt,hogy legutóbbi ''szakember''-nél volt a gépem, és pár nappal előtte mondta,hogy kitalálta ezt-meg-ezt, majd hívjam fel. Felhívom,erre mondja: ''Oké megcsináltam, most próbálom, úgytűnik jó....Hopsz most fagyott le :)

    Én is attól féltem,hogy lapcsere lesz:( Bár az tuti,hogy más féle alaplapot keresek,mert már úgysem garis, ráadásul amúgy sem a legjobb(persze amikor megvettem, akkor erről nem tudtam:( )
    Csak jó lenne kipróbálni,hogy tényleg az-e a bűnös,mert ha veszek egy új alaplapot, és továbbra is fagy,akkor kiugrok az ablakon. Na majd kitalálok valamit...

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Cathfaern #20 üzenetére

    Remélem földszinten laksz :)

    De most komolyan. Sajnos ezeknek a rejtélyes hibajelenségeknek leggyakrabban a lap az oka, mivel a rajta lévő alkatrészek, hogy úgymondjam ''hagy maga után kívánnivalót''

    Gondolj bele, hogy egy nem túl stabil lapnál a különböző összetevők (mem, vidkártya, ....) esetleges rejtett hibái fokozottabban kijönnek, ill. a nem megfelelő szintű impulzusok (ami ugye megint a gyenge minőségű alk. köszönhető) sok gubancot okozhatnak.

    Ezzel a lappal eddig az XP tudott a legjobban megbírkózni, mivel itt lehetett ún. zökkenőmentesen használni a gépet.

    Egyéb opok alatt (M$) sajna pár alap dolog (pl. Udma) nem működött és ha felraktuk a VIA 4in1 csomagját, hát bizony rövid úton szétnyomta az egész rendszerpartíciót és CSAK az fdisk-kel lehetett hejrehozni.

    XP alatt semmi ilyen gond nem volt, de ez az eset még engem is meglepett (főleg a BIOS-beli figyelmeztető üzenet).

    read-only mode on the forum

  • guest

    veterán

    megint mondok valamit legalább lesz miért lehurrogni...
    1. ha az alaplapi tápegység a hibázó (túlmelegedés), akkor vissza kell venni a CPU feszt. annyira amennyit még elvisel. (win2k és fölötte már dinamikus a CPU fogyasztása). pl. minden szép és hűvös, elkezdesz filmet nézni, és forr az agya mindennek. Ha ilyenkor fagy le (szoval ha a CPU is meleg) akkor lehetaz laplapi táp. ha nem akkor más. Lehet venni elektronikai boltokban IC hűtőbordát, ezt lehet ráragasztani a túlmelegedő alkatrészre, aztán mobilrack hűtőventi á 400 Ft. szoval ez megoldható relatív olcsón...
    2. Ha nem 1. akkor még mindig megteheted hogy visszaveszed a CPU-t, ettől lassab lesz, de mivel CMOS az egész vacak ezért kisebb áramot vesz fel és nem melegszik annyira
    3. 1+2+ az alaplapi chipre is hb (+venti) mindenre vigyazni, mert ha nagyun megnyomod elpattanhat egy alaplapi maratott vezeték, vagy a lábak felforrasztása.

    Tapasztalat: a Tomato (akkor még csak Zida) a 486-os alaplapjait csinálta elég jól. Lehet hogy még ma is azokon a gépsorokon gyárt
    Tény: legtöbbe a NYÁK kerül az egész szaros alaplapból (MINDEGYIK alaplapból)

    prohardver vendég

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz guest #22 üzenetére

    Amit leírtál jó is lenne, de sajna ez a qrva alaplap+BIOS nem támogatja a procifesz állítását, így marad annyi, amennyit ad neki.

    Az FSB meg csak 100MHz-től felfelé állítható így ez is alma.

    Az egyetlen ami marad a melegedő alkatrészek hűtése, ahogy lehet.

    Procihőmérsékletet nemigen lehet a lappal mérni, de szerintem fölösleges abban az esetben, ha a lap az előírt feszültséget szabadítja rá a procira, mivel így a Celeronok nem a melegedésükről híresek (Fop68).

    Mondjuk a fesz még lehet magasabb, mint az előírt de sajna ezt sem lehet mérni a lappal.

    Ha a procimelegedésből adódó hibákat kizárjuk (Celeron általános melegedéséből adódóan), marad a lapon lévő alkatrészek túlmelegedéséből adódó hiba.

    Legalább 1 alaplapi chipen biztosan van hűtőborda, de venti nincs, így lehet, hogy ez a gondok okozója.

    read-only mode on the forum

  • Cathfaern

    nagyúr

    9-en lakok:) De majd vigyázok,hogy az ablak be legyen zárva:)

    Érdekes,de nekem lehet 100 alatt is állítani, egy darabig ment is úgy, csak azután beállt ez az eset:( első reakció az volt,hogy visszaálítottam,de az sem segített:(

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Cathfaern #24 üzenetére

    Milyen procid van ?

    Itt van egy 850-es és 900-as Celeron és csak 100-tól felfelé enged állítani.

    read-only mode on the forum

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz AtHoS #25 üzenetére

    Celeron 700Mhz
    Gyanítom alapból kisebb a szorzója.(?)

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Cathfaern #26 üzenetére

    Na igen. 800 MHz fölött nincs 66MHz-es Celeron a tied meg 66MHz-es

    read-only mode on the forum

Aktív témák