Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz pjen #30740 üzenetére

    Gondolom egyikőtök sem azt szeretné hogy az élőlények csak legyenek hanem jól is érezzék magukat. Én személy szerint a természetes élőhelyüket próbálom imitálni, nagyjából hasonló igényű növényekkel. Nem biotóp, de a halak ugyanonnan származnak így az igényeik is hasonlóak ami a vízparamétereket illeti.

    Persze a növényes akvarisztikánál vannak olyan dolgok amik low-technél elképzelhetetlen, és nem feltétlen a természetes élőhelyüket tükrözi egyes növényeknek, de a vízminőséget jelentősen javítják/szűrik.

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • bringasisti

    őstag

    válasz pjen #30740 üzenetére

    Az a gond hogy akik árulják az eszközöket és a hozzávalókat azok üzleti érdekből hülyeséget híresztelnek hogy el tudják adni azt ami semmire se jó. Bele kell gondolni! Azok az akváriumok amik akvakertész stílust képviselik olyan a természetben nem fordul elő!! Az összes lágy vízű élőhely olyan vizet tartalmaz ami a posvány víznél egy kicsit szarabb minőségű. Ezért van hogy ezekben a vizekben fejlődtek ki a bél, bőr, labirint, és egyéb légzési formák, a halak elektromos impulzus útján tájékozódás stb. Ezután azt mondani hogy a sejtmembrán alapon szűrt vizet ivóvízzel nem szabad keverni, már bocs de ez mégiscsak egy szakmai topik! Amikor csúcsra voltam járatva minden héten 1 köbméter vizet cseréltem. Ha valaki zuhany rózsán nyomja ki a vizet akkor a hirtelen nyomás változás okán a gázok nagy része a vízből távozik, DE azt meg lehet nézni hogy egy nagyobb vízcsere után az üvegen apró buborékok fognak megtapadni.

    BENEFON DELTA--------N8

Új hozzászólás Aktív témák