Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jegenye77

    addikt

    válasz #90933760 #18397 üzenetére

    Az én 45 literesembe 9kg aljzat van + alatta a növénytáptalaj.Gondolom kavicsaljzatból is kell annyi ha azt akarsz.
    Sajnos az a 20 ezer nem lesz elég :(

    Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

  • HTCX715

    tag

    válasz #90933760 #18397 üzenetére

    Növényt lehozzák postán. Jóidőben nyugottan rendeld semmi bajuk nem lesz.(decemberben jött legutóbb postán növény gond nélkül megérkezett.) A halak kibírnak egy pár órás autó utat azzal sem lesz gond. Talajnak bemennég valami kertészetbe, vagy lakberendező boltba és vennék apróra zúzott követ. Ebből kell vagy 10 kiló nincs komoly ára. Semmi komoly talajt ne vegyél igénytelen növényeknek nem fontos. Akár azt is csinálhatod, hogy alaposan kimosott föveny (3-4 centi) és arra pár centi kavics. Növényből szerintem vegyél anubias-t, jávai mohát meg gömbmohát. Pár ilyen növénnyel, ággakkal, néhány kővel nagyon szép akváriumot tudsz csinálni.
    A fényigényre figyelni kell mert a 15w rettentően kevés, ezért csak "alap" növényeket tehetsz bele.(amiket felsoroltam mehetnek). Drága fénycsövet ebbe az armatúrába nem érdemes tenni mert egy egyszerű gyujtó kondis cucc és sűrűn kell cserélned.(amúgy is évente ha komolyan csinálod) Szűrőre nem kell levegőztetés csak fodrozza a vizet és akkor nincs hangja. Éjszakára nem kapcsoljuk ki!!! Fűtés egy automata fűtő kell, de ezekben a xilong meg ilyen fűtőkben én nem bíznék. Amit fentebb írtak azok profi fűtők nekem is az van. Ha ilyen hideg van akkor nyobb fűtőt kell szerezned az jobban boldugul.
    Halból én 10 fiú guppy-t vennék meg néhány kissebb páncélos harcsát.(a legkönnyebben tarthatő a foltos páncélos harcsa) Csigát max maláj tornyost, olyat nem ami vízfelszín fölött szaporodik!(csak kínlódás lesz mert állandóan tele lesz velük minden.) Esetleg néhány amano garnélát azok elég látványosak. Akváriumban 20 literben nem is tarthatsz a jogszabály szerint gerinces érőlényt! Kell az az 50 liter! A boltot jól gondold át mit honnan veszel, szombaton 3 ilyen boltban voltam és mind hagyot kívánni valót maga után.(itt főleg az élőlényekre gondolok nem a felszerelésre) Elég sok mindent összeírtam csak visszaolvastam amiket kérdeztél és megpróbáltam válaszolgatni.
    (#18403) Silentfrog: Nincs túlszűrve. Ebből a szűrőből mehetett volna 2.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák