Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz bringasisti #12768 üzenetére

    Mindent jól csináltál, csak így tovább. :))

    Boldog Karácsonyt és Ünnepeket Mindenkinek!

    ui.: Az a baj ha estére megdöglenek szegények nitrogén túladagolásban sem fogod beírni, de ez az írás megmarad sok éven keresztül és bárki elolvashatja.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz bringasisti #12768 üzenetére

    Nem nagyon értem a megfogalmazást, hogy most irónia akar lenni, vagy komoly...

    Én annak vagyok híve, hogy ha egy terméket Fehérnek hívnak, egy másikat meg Feketének, meg kell nézni az összetevőket és azok arányát. Ha stimmel, akkor az bizony ugyan az, tökmindegy, hogyan hívják! (Persze csak ha lehet hinni annak, ami rá van írva, de ezt ma már csak próbálgatással tudod meg, régebben a KERMI ott volt a szeren!)

    Halas példát most hirtelen nem tudok mondani (talán a ledes világítás!), de gyógyszernél nézzetek nyugodtan utána:

    Claritine akut: 2.200 Ft körül volt eddig
    vs.
    Loratadin: 850-900 Ft körül, támogatott ár: 750 Ft körül.

    A két gyógyszer teljesen megegyezik, csak más a gyártója és a neve!

    Kijött a Loratadin, utána a Claritine árát levitték támogatással 880 Ft körülre, mert az orvosoknak kötelező a legolcsóbbat felírni egy hatóanyagból és a kutya nem vitte a Claritine-t!

    Ugyan ez a helyzet a benzinnel is! Teljesen ugyan azt a benzint árulják az összes kúton (mindenhová a MOL szállítja), csak másképp hívják, más a fantázianeve. Mégis 30-40 Ft(!) literenkénti eltérés is adódhat pl. egy 100-asnál! Az emberek meg annyira birkák, hogy csak azért megveszik pl. a Shellen a mittoménmármilyenszupervegyélmegengemRace100-as benzint, mert az jól hangzik, meg azt szokták meg. 50m-re meg az OMV-n ott van a Maxxmotion100-as, kb. 30-35 Ft-al olcsóbban! Idióták...

    Na szóval (saját) ésszel él az Ember és nem birkamódon a másiknak (meg tömegeknek) a másolásával! :U

Új hozzászólás Aktív témák